Intel v roku 2014 prináša produkty budúcnosti, ktoré napodobnia ľudské zmysly vďaka technológii RealSense

BRATISLAVA, 7. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – V snahe zabezpečiť, aby bola práca s technológiami jednoduchšia, prirodzenejšia a výraznejšia, oznámila spoločnosť Intel, že v spolupráci s ďalšími spoločnosťami prináša do zariadení Intel novú rodinu hardvérových a softvérových produktov, ktoré prostredníctvom technológie Intel® RealSense™ ponúkajú zmysly podobné tým ľudským.

Intel ® RealSense ™ 3D kamera je jedným z prvých produktov z novej rodiny, ktorý je svetovo prvým integrovaným 3D hĺbkovým a 2D kamerovým modulom, umožňujúcim technologickému zariadeniu “vidieť” hĺbku takmer ako ľudské oko.

Intel
Intel

“Celé desaťročia sa ľudia museli učiť nové jazyky, techniky a príkazy, aby zariadenia, ktoré používali, robili, čo chcú,” povedal Mooly Eden, senior viceprezident a generálny riaditeľ Skupiny pre perceptuálny computing.

Našou vízia s technológiou Intel RealSense je tento stav zvrátiť a dosiahnuť, aby sa zariadenia učili a naopak pochopili nás. Cieľom je vybaviť tieto zariadenia technológiami napodobňujúcimi ľudské zmysly, čo posunie naše každodenné zážitky ako napríklad vzdelávanie, komunikáciu a hranie hier do úplne inej dimenzie a otvorí cestu ďalším”.

Vo svojej prezentácii na tlačovej konferencii práve prebiehajúcej výstavy CES v Las Vegas, Eden podrobne popísal spoluprácu so spoločnosťami 3D Systems, Autodesk, DreamWorks, Metaio, Microsoft Skype a Lync, Scholastic, Tencent a ďalšími, ako aj predstavil novú generáciu Nuance *Dragon Assistant *.

Zariadenia, ktoré vidia ako ľudia

Prvý Intel RealSense 3D fotoaparát  je vybavený hĺbkovým snímačom považovaným za najlepší vo svojej triede, ako aj 1 080p farebnou kamerou. Senzor má schopnosť zachytiť aj minimálne pohyby, čo umožňuje vysoko presné rozpoznávanie gest, rysov tváre pre pochopenie pohybu a emócií. Dokáže rozpoznať a odkontrolovať popredie a pozadie, vylepšiť interaktívne rozšírenú realitu, jednoducho skenovať predmety v troch rozmeroch a ďalšie.

Intel RealSense 3D kamery budú zabudované do 2 v 1 zariadení, vrátane odnímateľných zariadení, rovnako ako aj Ultrabookov ™, notebookov a viacúčelových zariadení od spoločností Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo a NEC už v druhej polovici roka 2014. Spoločnosť Intel predstavila sedem rôznych zariadení s integrovaným fotoaparátom od spoločností Dell, Lenovo a ASUS.

Mooly Eden tvrdí, že technológia Intel RealSense prinesie nové pôsobivé zážitky, vrátane zmien v spôsoboch akými ľudia spolupracujú prostredníctvom videokonferencie. Technológia rovnako zvýši možnosti učenia a vzdelávania prostredníctvom rozšírenej reality, ponúkne dokonalé hry a schopnosť zdieľať 3D obrázky.

Spoločnosti Intel a Microsoft zahájili spoluprácu na zdokonalení možností video hovorov a konferencií s technológiou Intel RealSense 3D kamerou. Cieľom bolo ponúknuť pôsobivejšie video hovory, na aké sme boli zvyknutí na Skype alebo Lync. 3D kamera poskytne možnosť kontrolovať a odstrániť pozadie za osobou počas video hovoru, prezentovať tak iba volajúceho, a nie to, čo je v skutočnosti za ním. Vďaka tejto možnosti budú mať ľudia viac možností ako zmeniť či úplne odstrániť vzhľad svojho pozadia, spoločne zdieľať prezentácie, sledovať film alebo športové udalosti.

Spoločnosť Intel očakáva, že gestá, hlas a dotyk budú povzbudzovať deti aby sa stali aktívnymi účastníkmi hier, ktorých základ je v učení. Pre zdôraznenie potenciálu, ktorý sa nachádza vo vzdelávaní formou zábavy, Eden oznámil spoluprácu so spoločnosťou Scholastic, globálnym detským vzdelávacím nakladateľstvom a mediálnou spoločnosťou.

Má navrhovať interaktívne riešenia pre svoje dve najvýznamnejšie svetových frenčízy – Clifford, veľký červený pes a JA špión. (Clifford the Big Red Dog* and I SPY*). Na konferencii predstavili hru Clifford, v ktorej môžu deti vo veku 3 a viac rokov vďaka zapájaniu paží a pohybu rúk, hovorenému slovu a dotyku postupovať hrou a nadobúdať tak skúsenosti, zatiaľ čo sa učia základy literatúry.

Eden zdôraznil aj spoluprácu Intelu s ďalšími spoločnosťami s cieľom zlepšiť výukový a herný zážitok. Lincoln Wallen, technologický riaditeľ spoločnosti DreamWorks Animation povedal: “Sme nadšení, že technológia  Intel RealSense 3D kamery bude integrovaná do bežných zariadení. 3D videnie v týchto zariadeniach môže priniesť spotrebiteľom nové zážitky v súvislosti s našimi postavami. Tešíme sa na spoluprácu so spoločnosťou Intel pri tejto novej inovácií. “

CEO spoločnosti 3D Systems (3DS), Avi Reichental, sa pri prezentácii na pódiu pripojil k Edenovi, aby priblížil spoluprácu medzi oboma spoločnosťami, ktorá má bežným užívateľom priniesť 3D skenovania a tlač. Už v druhej polovici roka 2014 sprístupní spoločnosť 3DS svojim spotrebiteľom Sense* skenovanie, úpravy a 3D tlač v softvérovej ​​aplikácii v Intel zariadeniach, ktoré budú vybavené novou  Intel RealSense 3D kamerou. V dôsledku toho by mal byť študent, fanúšik i bežný spotrebiteľ schopný ľahko a za prijateľnú cenu vytvárať pôsobivé 3D predmety. Spoločnosť 3DS navyše plánuje, že jej 3D technológia skenovania bude k dispozícii pre vývojárov ako súčasť softvérového balíčka Intel RealSense.

Jazykový osobný asistent

Na zdokonalenie “sluchu” počítačov, Eden oznámil, že ďalšia generácia Dragon Assistant od Nuance * bude po novom k dispozícii na Acer, Dell, HP a Lenovo 2 v 1 zariadeniach, Ultrabookoch, notebookoch a multifunkčných zariadeniach. Rovnako prichádza v zariadeniach od spoločnosti Asus a Toshiba už na začiatku roka 2014. Po prvýkrát bude technológia Dragon Asistent * k dispozícii aj na tabletoch Lenovo, rovnako od začiatku roka 2014.

Nový Dragon Assistant je úplne nový konverzačné osobný asistent, ktorý pracuje s obľúbenými webovými stránkami a aplikáciami. Je dodávaný s možnosťou ušiť ho na mieru a umožňuje komunikovať s Intel zariadeniami. Ľudia môžu jednoducho požadovať prehrávanie hudby, získanie odpovede, spojiť sa s priateľmi, či nájsť konkrétny obsahu – to všetko pomocou prirodzeného jazyka. Dragon Assistant je tiež schopný kontrolovať termíny v kalendári, vyhľadať mapy a trasy, nájsť lety a rezervovať stôl na večeru. Aj bez  pripojenia k internetu môžu ľudia kontrolovať ich zariadenia, či diktovať poznámky a ďalšie.

O spoločnosti Intel
Spoločnosť Intel je svetovým lídrom v oblasti počítačových inovácií. Spoločnosť navrhuje a stavia základné technológie, ktoré slúžia ako základ pre výpočtové zariadenia. Ďalšie informácie o spoločnosti Intel sú k dispozícii na internetových stránkach newsroom.intel.com a blogs.intel.com

Kontakt pre médiá:

Intel Czech
Pavel Svoboda
PR Manager, CEE
Tel: +420 222 090 304
Email: pavel.svoboda@intel.com

PR Consultants
Branislav Matliak
Consultant
Tel.: +421 905 749 367
Email: branislav@matliak.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.