*
článok
Doprava & Motorizmus, Financie & Poistenie, TLAČOVÉ SPRÁVY

Daň z motorových vozidiel pripadá samsprávnym krajom, termín na podanie daňového priznania je do 31. januára 2014

BRATISLAVA, 9. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Daň z motorových vozidiel je príjem pre vyššie územné celky. Preto je dôležité, v ktorom kraji majú podnikatelia automobil prihlásený. Tam totiž treba podať daňové priznanie, aj daň zaplatiť. Termín na podanie daňového priznania je do 31. januára 2014.

V praxi to môže napríklad znamenať, že hoci firma sídli v Bratislave (daňové priznanie na daň z príjmu podáva v Bratislave) – služobné autá môže mať prihlásené v Trenčíne, a teda daňové priznanie na daň z motorových vozidiel bude podávať v Trenčíne.

Ak má firma viac motorových vozidiel prihlásených vo viacerých krajoch – podáva viac daňových priznaní a platí daň v každom kraji osobitne. Daň z motorových vozidiel je príjmom rozpočtu jednotlivých vyšších územných celkov a finančná správa túto daň len vyberá a následne posiela do rozpočtov jednotlivých žúp. Sadzbu dane tiež určujú jednotlivé VÚC.

Daňové priznanie je možné podať v papierovej a elektronickej forme. Elektronicky ho musia podať podnikatelia (alebo ich zástupcovia), ktorí sú platcami DPH. Pre nich je to jediný možný spôsob, ako môžu od 1. 1. 2014 komunikovať s finančnou správou. Daňové priznania aj na daň z motorových vozidiel môžu podať prostredníctvom nového portálu finančnej správy. Vytlačené formuláre sú už k dispozícii na všetkých daňových úradoch, pobočkách a kontaktných miestach.

Viac na tému dane aj tu: Od 2. januára ruší Daňový úrad pobočky Šaštín – Stráže a Veľký Meder! Pobočky Nová Baňa, Nováky a Vráble menia úradné hodiny

.

Mgr. Patrícia Macíková
hovorkyňa finančnej správy
tel: +421 917 162 291
patricia.macikova@financnasprava.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: