*
článok
IT, TLAČOVÉ SPRÁVY, Zábava & Voľný čas, Školstvo & Vzdelávanie

Prvý detský tablet DreamTab od Intel, Fuhu a DreamWorks obsahuje prvky zábavy aj vzdelávania (FOTO)

BRATISLAVA, 10. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť Fuhu, ktorá je známa tým, že vyrába tablety a aplikácie špeciálne pre deti, predstavila nový tablet s názvom DreamTab. Je navrhnutý tak, aby poskytoval technológiu pre dospelých, ktorú však v tomto prípade môžu používať len deti. Tablet je výsledkom spolupráce medzi spoločnosťami Fuhu, DreamWorks Animation SKG Inc * a spoločnosťou Intel. Je predurčený k tomu, aby sprostredkoval ako vzdelávacie, tak aj zábavné zážitky, ktoré menia spôsob, akým sa deti učia, hrajú a rastú prostredníctvom technológií. Nové tablety budú k dispozícii od júna.

Naším cieľom je poskytovať deťom nové a pútavé skúsenosti v oblasti vzdelávania a zábavy, ktoré spájajú najnovšie a najvýkonnejšie technológie na trhu,” uviedol Jim Mitchell, CEO spoločnosti Fuhu. „S Intelom vo vnútri poskytujeme strhujúce zážitky, neobmedzenú kreativitu a profesionálne nástroje, ktorými môžu deti animovať a rozprávať príbehy v dlaniach svojich rúk.”

DreamTab od Intel, Fuhu a DreamWorks obsahuje prvky zábavy aj vzdelávania. Spojili svoje sily,  aby vytvorili pre DreamTab najlepšiu technológiu, výkonný vzdelávaco-zábavný tablet pre deti.

DreamTab od Intel, Fuhu a DreamWorks obsahuje prvky zábavy aj vzdelávania. Spojili svoje sily, aby vytvorili pre DreamTab najlepšiu technológiu, výkonný vzdelávaco-zábavný tablet pre deti.

S novým 64 bitovým procesorom Intel ® Atom ™ Z3740 („Bay Trail”) bude DreamTab ponúkať bleskurýchly výkon, výkonné grafické funkcie, dlhú životnosť batérie, ako aj bohaté zážitky čo sa týka vzdelávania, či zábavy. V kombinácii s novým operačným systémom Android * to bude silný tablet, ktorý disponuje pokrokovými technológiami (stylus, NFC, atď.).

„Sme nadšení spoluprácou s Fuhu, lídrom v oblasti tabletov pre deti, a taktiež, že prinášame technológiu Intel do ďalšej generácie tabletov DreamTab,” povedal Hermann Eul, viceprezident a generálny riaditeľ skupiny Mobile and Communications spoločnosti Intel. „Je to len jeden príklad z významných vzdelávacích a zábavných skúseností, ktoré môžu naše spoločnosti realizovať spolu so značkou Intel inside“.

DreamTab bude obsahovať známy vzdelávací program s novými funkciami Wings Learning System ™ a interaktívny program „Staň sa umelcom“, ktorý bol vytvorený špeciálne pre tento tablet. Deti budú môcť vytvárať svoje obľúbené postavy známe z dielní DreamWorks v interaktívnom programe, ktorý ponúka najmodernejšie animačné nástroje. Wings Learning System ™ bude tiež pracovať v spojení s prvou offline Bluetooth * učebnicou svojho druhu, ktorá združuje zážitky z učenia v režimoch offline a online.

Okrem zdokonalenej verzie programu Wings Learning System™, Fuhu ponúkne novú verziu operačného systému Blue Morpho, ktorá disponuje novými funkciami pre možnosť učenia a hrania sa v bezpečnom prostredí:

Zdokonalené funkcie rodičovskej kontroly umožňujú, aby mamy / otcovia stanovili časové obmedzenia, prípadne zamykali a odomykali funkcie tabletu podľa potreby. Funkcie taktiež poskytujú možnosti nastavenia bezpečnosti e-mailu, zdieľania textu a fotografií, ako aj možnosť spájať tablet s vlastnými mobilnými zariadeniami rodičov. Spolu so všetkými novými možnosťami, ktoré uznávaní filmári DreamWorks priniesli, deti môžu svoj tablet teraz prispôsobiť podľa vlastných potrieb, od zapnutia a vypnutia, až po pohyby obľúbených postáv, ktoré ich podporia v štúdiu, ísť von či hrať sa alebo sa ráno prebudiť.

S hernou NFC (Near Field Communication) využitou pre hry prichádzajú figúrky k životu on-line, jediným kliknutím. Jedna z prvých hier, Škola drakov (School of Dragons) bude obsahovať licencovanú animáciu spoločnosti DreamWorks s názvom Ako vycvičiť draka.

Vlastná aplikácia nabi Play ponúka širokú paletu nástrojov pre detské programovanie – od DreamWorks Animation, cez Nick *, Disney *, Cartoon Network * a ďalšie zdroje detských príbehov – umiestnené do jedného ľahko ovládateľného programu

Aplikácie App Zone a Treasure Box umožňujú rodičom a deťom vyhľadávať, sťahovať či kupovať aplikácie, hry, hudbu, filmy, videá, elektronické knihy, dokonca aj skutočný tovar pomocou jediného kliknutia.

Intel verí, že technológie môžu pedagógom a odborným profesionálom pomôcť pripraviť študentov, aby boli v živote úspešní. Vychádzajúc s desaťročnej práce so skutočným svetom, podloženej výskumom, riešenia spoločnosti Intel v oblasti vzdelávania sú navrhnuté tak, aby pedagógom umožnili študentov inšpirovať, aby podporili školy v dosahovaní vynikajúcich výsledkov vzdelávania a zriaďovateľom poskytli lepšie podmienky pre riadenie. Intel poskytuje komplexné riešenia, ktoré zahŕňajú hardvér, softvér, obsah, infraštruktúr ako aj profesionálny personálny rozvoj, aby pomohli pedagógom motivovať študentov k vzdelávaniu a k zlepšeniu ich študijných výsledkov.

Viac o téme Intel aj tu: Intel partnerom FC Barcelona: Logo je rafinovane ukryté na vnútornej strane dresov v duchu hesla Intel Inside (FOTO)

.

Séria procesorov Intel Atom Z3000 prináša špičkový výkon s ​​dlhou životnosťou batérie. Ide o najschopnejšiu platformu spoločnosti Intel, ktorá poskytuje najlepšie možnosti pre tablety a ďalšie ultra-tenké mobilné zariadenia. Ponúka menšie rozmery a nižšiu spotrebu energie, zároveň umožňuje zdvojnásobiť samotný výkon a strojnásobiť grafický výkon v porovnaní s predchádzajúcou generáciou procesorovej rodiny Intel Atom. Patrí sem aj technológia Intel® Burst Technology 2.0 so štyrmi jadrami, štyrmi vláknami a 2 MB operačnej pamäte. Tento výkon dovoľuje ľuďom vychutnať si bohaté možnosti, ktoré zariadenia s operačným systémom Android ponúkajú.

O spoločnosti Intel

Spoločnosť Intel je svetovým lídrom v oblasti počítačových inovácií. Spoločnosť navrhuje a stavia základné technológie, ktoré slúžia ako základ pre výpočtové zariadenia. Ďalšie informácie o spoločnosti Intel sú k dispozícii na internetových stránkach newsroom.intel.com a blogs.intel.com

Kontakt pre médiá:

Intel Czech
Pavel Svoboda
PR Manager, CEE
Tel: +420 222 090 304
Email: pavel.svoboda@intel.com

PR Consultants
Branislav Matliak
Consultant
Tel.: +421 905 749 367
Email: branislav@matliak.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: