SWAN bude štvrtý operátor, prezradil svoje plány so získanými frekvanciami v pásme 1800 MHz

BRATISLAVA, 10. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Telekomunikačný operátor SWAN sa úspešne zúčastnil historicky prvej elektronickej aukcie na vydanie individuálnych povolení na používanie frekvencií z frekvenčných pásiem. O výsledkoch oficiálne informoval Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb, ktorý výberové konanie usporiadal. SWAN za pridelené frekvencie zaplatil 6,6 miliónov eur.

SWAN získal v tendri 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz, čo mu umožňuje výstavbu siete na prenos dát vysokou rýchlosťou a vstup medzi trojku operátorov s plnohodnotnými mobilnými službami na Slovensku
SWAN získal v tendri 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz, čo mu umožňuje výstavbu siete na prenos dát vysokou rýchlosťou a vstup medzi trojku operátorov s plnohodnotnými mobilnými službami na Slovensku

SWAN získal v tendri 2 x 15 MHz v pásme 1800 MHz, čo mu umožňuje výstavbu siete na prenos dát vysokou rýchlosťou a vstup medzi trojku operátorov s plnohodnotnými mobilnými službami na Slovensku,“ hovorí Miroslav Strečanský, generálny riaditeľ spoločnosti SWAN. V súlade s podmienkami vydanej licencie musí spustiť využívanie pridelenej frekvencie do 8. júla 2014.

Začiatok poskytovania komerčných služieb očakáva v druhom polroku tohto roka. „Máme pripravený biznis plán a vieme, ako využiť získané frekvencie. Rozsah a typ poskytovaných služieb bude naplno využívať možnosti novej technológie a kapacitu pridelených frekvencií. Poradie lokalít, v ktorých budú služby spustené, bude dané trhovým potenciálom jednotlivých lokalít ako aj projektovo-technickými synergiami s našou existujúcou infraštruktúrou,“ dopĺňa  M. Strečanský.

Získané frekvencie sú zamerané na mestskú aglomeráciu. Pre dosiahnutie celoplošného pokrytia môže SWAN využiť právo na národný roaming, ktoré je zakotvené v podmienkach tendra.

SWAN má za sebou vyše 13 rokov poskytovania telekomunikačných služieb, vybudoval vlastnú optickú sieť s európskymi parametrami. Je súčasťou holdingu Danubiatel, do portfólia ktorého patrí okrem iného aj dátové centrum, špičkový softwarehouse a národný správca domén.

„Aj zdanlivo obsadený telekomunikačný trh sa neustále vyvíja. Spúšťanie 4G sietí a technológie LTE je výbornou príležitosťou pre uvedenie služieb s novým konceptom. Rok 2014 prinesie nové impulzy na slovenský telekomunikačný trh,“ povedal Juraj Ondriš, predseda predstavenstva spoločnosti SWAN.

Telekomunikačný operátor SWAN, a.s., je rýchlo sa rozvíjajúci slovenský poskytovateľ elektronických služieb. Technologické možnosti, portfólio služieb a rýchly rozvoj spoločnosti, radia SWAN medzi inovátorov a lídrov na slovenskom trhu. So svojimi 30 000 zákazníkmi je SWAN tretím najväčším poskytovateľom internetu.

Službu SWAN MULTIMEDIA prevádzkuje od 1. 12. 2007. V súčasnosti ponúka optický internet až do rýchlosti 100 Mbit/s, digitálnu televíziu s viac ako 100 kanálmi a telefónnu linku v Bratislave, Trnave, Nitre, Trenčíne, Pezinku, Malackách, Seredi, Novej Dubnici, Dubnici nad Váhom, Púchove, Komárne, Dunajskej Strede, Trenčianskych Tepliciach, Zvolene a Košiciach. Portfólio služieb je dostatočne široké, aby vyhovelo rôznym typom zákazníkov, jednotlivcom aj rodinám, bez ohľadu na vek a priority ako rýchlosť internetu, cena, či počet programov.

Kontakt:

Zuzana Hánová, marketingová manažérka
+421 2 35 000 679, zuzana.hanova@swan.sk
http://www.swan.sk

Adela Vráblová, Client Service Director
+ 421 2 52 962 011, vrablova@comm.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.