SPP štartuje službu MojeSPP: Odberatelia získajú prístup faktúram, môžu zmeniť údaje či zadať stav plynomera

BRATISLAVA, 13. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) prináša pre svojich odberateľov zemného plynu výhodný a efektívny spôsob správy svojho odberného miesta prostredníctvom on-line portálu MojeSPP. Zákazníci SPP môžu po bezplatnej registrácii na tomto portáli využívať všetky služby on-line, vrátane automatickej aktivácie elektronickej faktúry pre segment Domácnosti.

Využívaním služby Moje SPP sa komunikácia so zákazníkmi SPP zefektívni. Odberatelia zemného plynu od SPP, si môžu zriadiť svoje on-line konto, kde získajú okamžitý prehľad o svojich zmluvných účtoch, odberných miestach, faktúrach a platbách v súvislosti s odberom zemného plynu. Zákazníci získajú tiež prístup k správe vlastných údajov, ako je nahlásenie stavu spotreby, zmena tarify, zaslanie požiadavky alebo reklamácie. Súčasťou portálu je aj aktivácia elektronickej faktúry.

Takmer všetky činnosti, ktoré sú spojené s odberom energií, môžu naši zákazníci zrealizovať on-line z pohodlia svojho domova. Vybrané skupiny zákazníkov však stále uprednostňujú osobný kontakt, čo samozrejme rešpektujeme. A práve silné zastúpenie v regiónoch prostredníctvom 19 Zákazníckych centier SPP patrí medzi naše silné stránky, ktorými sa odlišujeme od ostatných dodávateľov energií. V dlhodobom horizonte budeme určite svedkom postupného presunu komunikácie z osobného kontaktu do on-line prostredia, čo prinesie isté úspory, ale v niektorých oblastiach zostane osobný kontakt nenahraditeľný,” zdôraznila Jiřina Repaská, riaditeľka sekcie marketingu a retailu, SPP.

Súčasťou firemnej kultúry SPP, ako najväčšieho dodávateľa energií na Slovensku, je aj spoločenská zodpovednosť. Jedným z prirodzených prejavov zodpovedného prístupu k prostrediu je aj ochrana životného prostredia, ku ktorej prispieva tiež využívanie tzv. elektronických faktúr. Na rozdiel od klasickej papierovej faktúry, ktorá zvyšuje spotrebu papiera a energií, elektronická faktúra ochraňuje a šetrí životné prostredie a zároveň šetrí aj miesto potrebné na archiváciu takýchto dokumentov.

Elektronická faktúra zaslaná na e-mailovú adresu zákazníka je daňovým dokladom v súlade so zákonom o DPH. Využívanie tzv. e-faktúry, ktorá je doručovaná zákazníkom bezplatne do e-mailovej schránky, uprednostňuje stále viac zákazníkov.

Výhody využívania on-line portálu MojeSPP:

– K dispozícii nonstop kdekoľvek, kde je prístup na internet.

– Rýchlosť, modernosť a šetrnosť k životnému prostrediu.

– Možnosť získať informácie o histórii spotreby plynu; fakturácii; budúcich platbách.

– Možnosť zmeniť si zmluvné údaje: adresu; tarifu; periodicitu platieb.

– Možnosť zadať stav plynomera.

– Možnosť objednať si: produkt Dve Energie od SPP (elektrická energia a zemný plyn); elektronickú faktúru; priamu inkasnú platbu.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj.

KONTAKT:
Peter Bednár
hovorca SPP
tel.: 02/6262 4161
e-mail: press@spp.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.