Spoločenská sála FORUM Karlín v Prahe z dielne architekta Ricarda Bofilla je pred dokončením (FOTO)

PRAHA, 14. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – FORUM Karlín je kultúrna a spoločenská sála, ktorá vyrastá v Prahe, ako súčasť multifunkčného projektu Vision Park Karlín. Hrubá stavba sály, ktorá pojme až  2 000 sediacich a 3 000 stojacich divákov, je už dokončená a práve prebieha realizácia interiérových inštalácií, gastro prevádzky, sociálnych zázemí a inštalácia riggingu. Na stredoeurópskej kultúrnej scéne sa tak na jar objaví najmodernejšia multifunkčná sála so žiadanou kapacitou, vybavením a zázemím.

FORUM Karlín bude vďaka flexibilnému deliacemu systému, dvom galériám a priestrannému foyer využiteľné pre akcie rôzneho rozsahu.
FORUM Karlín bude vďaka flexibilnému deliacemu systému, dvom galériám a priestrannému foyer využiteľné pre akcie rôzneho rozsahu.

FORUM Karlín z dielne známeho španielskeho architekta Ricarda Bofilla a pražského ateliéru AED project ponúkne jedinečné moderné priestory pre usporadúvanie koncertov, konferencií, kultúrnych a spoločenských akcií na dvoch nadzemných a jednom podzemnom poschodí. Stavba bola začatá v auguste 2011 a jej kolaudácia je naplánovaná na jar tohto roku.

FORUM Karlín bude vďaka flexibilnému deliacemu systému, dvom galériám a priestrannému foyer využiteľné pre akcie rôzneho rozsahu – od komorných až po veľké kultúrne a spoločenské udalosti pre niekoľko tisíc hostí. Priestory sály budú odhlučnené a bude zabránené i prenosu vibrácií ako do kancelárskych priestorov, ktoré sa nachádzajú nad halou, tak i do okolia.

„Pochopiteľne sme sa zamerali na výnimočnú akustickú pohodu vnútri sály. Vypracovali sme akustický 3D priestorový model, ktorý určil pre tento priestor s objemom 25 000 m3 optimálnu dobu dozvuku. Takisto sme na základe tohto modelu stanovili druhy materiálov pre jednotlivé povrchy celého priestoru tak, aby si návštevníci mohli vychutnať perfektný zvuk nielen pri koncerte, ale aj na konferencii či na módnej prehliadke,“ hovorí Tomáš Kadeřábek, vedúci projektu.

Práve sa dokončuje montáž hustého závesného systému (tzv. riggingu), ktorý umožňuje zavesenie scénických technológií s hmotnosťou niekoľkých desiatok ton.

Usporiadatelia určite ocenia premyslenú logistickú obslužnosť multifunkčnej sály. Projektanti navrhli parket ľahko prístupný pre zásobovanie, a to vrátane nákladných áut napríklad s hudobnou aparatúrou. Pre vykládku najrôznejšieho vybavenia účinkujúcich bude slúžiť špeciálna rampa s jednoduchým prístupom priamo do sály. K dispozícii bude nákladný výťah. Autori projektu mysleli aj na televízne prenosové vozy, pre ktoré bude vyhradené parkovanie na námestí medzi dvoma budovami projektu.

Fotogaléria:

Aj zázemie bude mať najnovšie technické vybavenie. Okrem troch stálych barov bude napríklad možné inštalovať i ďalšie mobilné bary pre občerstvenie divákov v sále i na oboch galériách, pre ktoré budú pripravené prípojné body. Pre účinkujúcich a produkciu bude k dispozícii 18 miestností pre šatne a kancelárie. Miestnosti v zázemí bude možné spájať, a tak meniť ich veľkosť podľa použitia.

Kolaudácia budovy je naplánovaná na jar 2014. Vzhľadom na očakávaný dopyt je možné už teraz robiť rezervácie na akcie s termínom konania od mája 2014 a neskôr.

Adresa: FORUM Karlín, Pernerova 652/55, Praha 8, Česká republika

Pre viac informácií prosím kontaktujte:

Crest Communications a.s.
Andrea Pitronová
Account Manager
tel.: +420 222 927 111
e-mail: andrea.pitronova@crestcom.cz

Tress Real Estate
Tomáš Kadeřábek
Vedúci projektu
tel. +420 602 231 057
e-mail: tomas.kaderabek@tress.cz

FORUM Karlín
Jakub Danielka
tel. +420 774 307 778
e-mail: jakub.danielka@forumkarlin.cz

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.