Začína sa súťaž VÍNO ROKA 2014: Navrhnite do 6 kategórií svojich favoritov na víťaza!

BANSKÁ BYSTRICA, 14. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Po úspešnom ukončení 4. ročníka súťaže o top slovenské vína nastal čas posunúť sa ďalej, tzn. spustiť 5. ročník súťaže VÍNO ROKA®. Rozhodnite o najlepších slovenských vínach objektívnym spôsobom prostredníctvom hlasovania na http://www.vinoroka.sk.

Začína sa 5. ročník súťaže VÍNO ROKA
Začína sa 5. ročník súťaže VÍNO ROKA

„Hlasovanie je spustené, rozhodnite! Princíp internetového hlasovania sa osvedčil a zostal nezmenený. Osvedčila sa aj selekcia hlasovania (1 IP adresa má možnosť hlasovať maximálne 1x mesačne). Pozitívny ohlas mali aj nové etikety so zlatým podkladom a trikolórou, ktoré už zdobia ocenené vína.

Ako jediný venujeme vinárom po 1.000 ks samolepiek za ocenené víno zdarma! Sme radi, že počet hlasujúcich milovníkov slovenských vín nám každým rokom narastá. Veď vzorka viac ako 1.400 hlasujúcich prispela k tomu, že výsledky možno pokladať za štatisticky významné a odzrkadľujú skutočný obraz toho, aké vína u Slovákov bodujú.“ približuje význam projektu VÍNO ROKA® Miroslav Bednár, prevádzkovateľ portálu o víne.

Svoj hlas zasielajte prostredníctvom formulára uverejneného na stránke http://www.vinoroka.sk v tvare: odroda, kategória (napr. neskorý zber), ročník, výrobca. 2. júna 2014 bude hlasovanie zastavené a budú zverejnení celkoví víťazi v týchto 6 kategóriach:

1. biele vína
2. ružové vína
3. červené vína
4. prírodne sladké vína (bobuľový výber, hrozienkový výber, cibébový výber, ľadové vína, slamové vína)
5. šumivé vína
6. tokajské vína

V každej z týchto kategórií bude podľa počtu Vami pridelených hlasov určené 1., 2., 3. miesto. Celkovo bude teda ocenených 18 top slovenských vín v 6 kategóriach.

Informácia pre hlasujúcich:

hlasovať môžete za akékoľvek slovenské víno, ktoré Vám v roku 2014 urobilo radosť na jazyku. Na konci súťaže budú vylosovaní 18 z Vás, ktorí sa zapojíte do hlasovania o slovenské VÍNO ROKA 2014®. Výhrou budú ocenené vína, ktoré sa umiestnili na jednej z prvých 3 pozícií v jednotlivých kategóriách.

Informácia pre vinárov:

ocenené vína budú identifikovateľné podľa samolepiek na fľaši. Samolepky budú dodané vinárom zdarma spoločne s diplomom za ocenené víno. Vinári neplatia ani žiadne účastnícke poplatky, ako je tomu na iných konkurzoch.

Výsledky posledného ročníka súťaže: V súťaži Víno roka 2013 je rozhodnuté! Pozrite sa, ktoré vína obstáli najlepšie

.

http://www.vinoteka-vinaren.sk – internetový portál venovaný vínam, vinotékam a vinárňam Slovenska. Na internetovom poli pôsobí už od roku 2005. Jeho hlavným zameraním je propagácia vín, vinárov, vinoték a vinární Slovenska. Súčasťou projektu sú aj rozhovory s vinármi, aktuality zo sveta vín, výsledky konkurzov, ankety, kalendár vinárskych podujatí, čo z neho robí úspešný projekt s návštevnosťou viac ako 33 000 prístupov za mesiac.

Pre ďalšie informácie kontaktujte:
Ing. Miroslav Bednár
internetový portál http://www.vinoteka-vinaren.sk, http://www.vinoroka.sk
Tel.: 0903 55 44 71
e-mail: vino@stonline.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.