Vlastníkom súkromnej zdravotníckej siete Santé sa stala Nemecká skupina B·A·D/TeamPrevent

BONN, BRATISLAVA, 16. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Začiatkom roka 2014 prevzala spoločnosť B·A·D GmbH v Bonne 100 % skupiny Santé Group, ktorá pôsobí na Slovensku a v Českej republike.
V súvislosti s kúpou skupiny Santé Group v Českej republike sa zmenil aj majoritný vlastník spoločnosti Santé Slovakia s.r.o. v Slovenskej republike, ktorá pôsobí v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti pre zamestnancov firiem a individuálnych klientov od roku 1997.

Začiatkom roka 2014 prevzala spoločnosť B·A·D GmbH v Bonne 100 % skupiny Santé Group, ktorá pôsobí na Slovensku a v Českej republike.
Začiatkom roka 2014 prevzala spoločnosť B·A·D GmbH v Bonne 100 % skupiny Santé Group, ktorá pôsobí na Slovensku a v Českej republike.

Novým vlastníkom sa stala nadnárodná spoločnosť z Nemecka B·A·D GmbH. V priebehu roka 2014 sa uskutoční spojenie jej už etablovanej  dcérskej spoločnosti TeamPrevent Slovakia s.r.o. a spoločnosti Santé Slovakia s.r.o.

Týmto spojením sa výrazne posilní pozícia spoločnosti ako popredného a stabilného poskytovateľa v oblasti pracovnej zdravotnej služby, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, požiarnej ochrany, služieb nadštandardnej zdravotnej starostlivosti, poradenstva v oblasti prevencie a riadenia kvality na slovenskom trhu.

„Patríme medzi vedúcich poskytovateľov pracovnej zdravotnej služby a služieb týkajúcich sa bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci v Európe, preto je našim záujmom posilniť našu pozíciu a rozšíriť naše služby v európskych krajinách, kde sme doteraz nepôsobili. Hlavným dôvodom pre voľbu našej stratégie bol rastúci dopyt nadnárodných zákazníkov získať tieto služby od jedného poskytovateľa,“ povedal prof. Dr. Bernd Siegemund – CEO spoločnosti B·A·D GmbH.

Spoločnosti TeamPrevent Slovakia s.r.o. a Santé Slovakia s.r.o. prinášajú dlhoročné skúsenosti v oblasti pracovnej zdravotnej služby, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, požiarnej ochrany, nadštandardnej zdravotnej starostlivosti a organizácie zdravotnej starostlivosti formou špecializovaného Call Centra a súkromnej zdravotníckej sieti v rámci celej Slovenskej republiky.

Po tomto spojení budú môcť firmy využiť rozsiahlu ponuku služieb v oblasti pracovnej zdravotnej služby, nadštandardnej zdravotnej starostlivosti, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a požiarnej ochrany prostredníctvom jedného poskytovateľa.

Pre veľa firiem to znamená zvýšenú bezpečnosť a kvalitu v oblasti ochrany zdravia a zdravotnej starostlivosti ich zamestnancov. Spoločnosť TeamPrevent momentálne cielene rozširuje svoju obchodnú činnosť, zvyšuje svoju konkurencieschopnosť a upevňuje postavenie značky TeamPrevent na medzinárodnej úrovni,“ vysvetlil Dr. Rolf Reinecke – Head of International Business Development spoločnosti B·A·D GmbH.

„Som rád, že rokovanie o predaji skupiny Santé Group bolo úspešne dokončené s novým strategickým vlastníkom – spoločnosťou B.A.D GmbH.  Vďaka tejto transakcii získala skupina Santé Group silného a stabilného vlastníka, s ktorým bude pokračovať v dynamickom rozvoji portfólia služieb a aj naďalej bude garantom kvalitnej starostlivosti a istotou pre všetkých svojich klientov na českom a slovenskom trhu,“ povedal MUDr. Pavel Baránek, bývalý majiteľ a zakladateľ skupiny Santé Group.

O skupine B·A·D/TeamPrevent

Skupina B·A·D /TeamPrevent pôsobí momentálne okrem Nemecka v 9 krajinách Európy. V týchto krajinách sa prostredníctvom 3 000 odborníkov stará o 250 tisíc spoločností so štyrmi miliónmi zamestnancov v najrôznejších oblastiach prevencie. B·A·D GmbH spolu s európskymi dcérskymi spoločnosťami TeamPrevent preto patrí k najväčším európskym poskytovateľom služieb v oblasti pracovnej zdravotnej služby, bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a požiarnej ochrany. Rozsah služieb siaha od jednotlivých projektov až po komplexné opatrenia s využitím externých zdrojov. Portfólio skupiny doplňujú rôzne ponuky v oblasti poradenstva a ďalšieho vzdelávania. Spoločnosť B·A·D GmbH patrí od roku 2006 medzi sto najlepších spoločností s certifikátom TOPJOB pre malé a stredné podniky.

O spoločnostiach Santé Slovakia s.r.o. a Santé CZ

Santé Slovakia s.r.o. na slovenskom trhu zabezpečuje služby v oblasti poskytovania zdravotnej starostlivosti už od roku 1997. Od roku 2008 patrí do skupiny Santé Group. Momentálne patrí na slovenskom trhu k popredným a stabilným poskytovateľom služieb v oblasti pracovnej zdravotnej služby a nadštandardnej zdravotnej starostlivosti. Na zabezpečovanie komplexných služieb využíva špecializované Call Centrum a zmluvnú sieť lekárov a zdravotníckych zariadení vo viac ako 80 – tich lokalitách v rámci Slovenskej republiky. Santé Slovakia s.r.o má v Slovenskej republike 2 pobočky. Santé CZ má v Českej republike približne 200 zamestnancov a cca. 1 900 zmluvných lekárov. Spoločnosť prevádzkuje vlastné Call Centrum a dve polikliniky v Prahe.

TeamPrevent Slovakia, s.r.o. a TeamPrevent – PREPO, s.r.o. patria do medzinárodnej skupiny B·A·D/TeamPrevent Group a sú dcérskymi spoločnosťami spoločnosti B·A·D Gesundheitsvorsorge und Sicherheitstechnik GmbH. Rozsah poskytovaných služieb zahŕňa oblasti pracovnej zdravotnej služby, prevencie, pracovného lekárstva, služby v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a ochrany pred požiarmi a služby riadenia kvality. TeamPrevent Slovakia s.r.o. má v Slovenskej republike 5 pobočiek a poskytuje svoje služby od roku 2006 spoločnostiam zo všetkých odvetví priemyslu a služieb. TeamPrevent – PREPO, s.r.o. má v Českej republike 9 pobočiek a svoje služby poskytuje od roku 2007.

Kontakt pre médiá:

Mgr. Norbert Lazar, PhD.
Mediadoor, a.s.
+421 905 941 237
lazar@mediadoor.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.