Lidl spúšťa pre školy akciu Ekohra, víťaz získa multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 eur!

BRATISLAVA, 20. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Ochrana životného prostredia a podpora športových aktivít našich detí patria medzi najdôležitejšie výzvy súčasnosti. Postoj, ktorý k týmto témam zaujmeme už dnes totiž určí ako bude vyzerať naša spoločnosť v blízkej budúcnosti.

Pozor – aktualizácia redakcie! Štart súťaže sa podľa oznamu na internetovej stránke LIDL prekladá na 17. februára 2014!

Lidl spúšťa pre školy akciu Ekohra, víťaz získa multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 eur. Školy umiestnené na druhom a treťom mieste sa môžu tešiť na ihriská v hodnote 55 000, resp. 35 000 eur. Dôvod na radosť budú mať aj žiaci zo škôl na 4. až 7. mieste, vyhrajú totiž rekonštrukciu existujúcich športovísk či športové pomôcky v hodnote 10 000 eur.
Lidl spúšťa pre školy akciu Ekohra, víťaz získa multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 eur. Školy umiestnené na druhom a treťom mieste sa môžu tešiť na ihriská v hodnote 55 000, resp. 35 000 eur. Dôvod na radosť budú mať aj žiaci zo škôl na 4. až 7. mieste, vyhrajú totiž rekonštrukciu existujúcich športovísk či športové pomôcky v hodnote 10 000 eur.

Lidl sa rozhodol prispieť k budovaniu ekologického povedomia žiakov a zároveň ich motivovať k športovaniu, vo februári preto zorganizuje jedinečnú „Ekohru“ (pravidlá súťaže a prihláška sú tu).

Princíp „Ekohry“ je jednoduchý.

Víťazom sa stane škola, ktorá vo februári odovzdá najviac plastových fliaš prostredníctvom automatov na výkup vratných obalov, ktoré sú umiestnené vo všetkých 123 predajniach spoločnosti Lidl. Pre najusilovnejšie školy sú pripravené mimoriadne zaujímavé výhry.

Víťaz „Ekohry“ získa multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 eur!

Školy umiestnené na druhomtreťom mieste sa môžu tešiť na ihriská v hodnote 55 000, resp. 35 000 eur.

Dôvod na radosť budú mať aj žiaci zo škôl na 4. až 7. mieste, vyhrajú totiž rekonštrukciu existujúcich športovísk či športové pomôcky v hodnote 10 000 eur.

Celkovo sa teda hrá o ceny v hodnote 210 000 eur!

Kompletné pravidlá a prihlášku nájdete tu: LIDL: Pravidlá súťaže „Ekohra“

.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetky základné školy, stredné školy a stredné odborné učilištia v Slovenskej republike. A prečo školy? Škola je totiž miestom, kde sa naše deti učia o životnom prostredí, o tom ako sa oň starať, ako myslieť a konať ekologicky.

„Ekohra“ ukáže deťom, že zodpovedný prístup k prírode nie je iba povinnosťou, ale aj skvelou zábavou.

Viac na tému LIDL a ekológia: Kampaň Lidl „Voda pre stromy“ priniesla za šesť mesiacov ďalších 50 000 stromčekov

.

Kontakt pre médiá:

Tomáš Bezák
PR a Tlačový hovorca spoločnosti Lidl
Tel: +421 258 279 222
Mobil: +421 911 039 541
email: tomas.bezak@lidl.sk

8 comments

 1. som zvedavi ze ci vyhrame kto vie kolko sme nazbierali flias mozete mi to tu napisat skola zs akademika jura hronca a v skole sme okolo 489

 2. Naša základná škola sa tiež zapojila do súťaže. Myslíme si, že treba žiakov zapájať do súťaží, ale aj si myslíme, že nie sú spravodlivo zadefinované pravidlá súťaže. Určitým spôsobom znevýhodňujú malé školy voči veľkým školám. Väčšina mestských škôl má telocvične a ihriská, ale dedinské školy nemajú k dispozícii toľko finančných prostriedkov, aby si mohli vybudovať ihrisko. Naša škola má 55 žiakov a deti sa zapojili perfektne, pomáhali a tešilo ich, že môžu urobiť niečo pre rozvoj školy. Tiež sa pripájam k názoru, že mal byť vypočítaný priemer na jedného žiaka.

 3. Ak sa môžem zapojiť, je nedeľa večer a my sme spočítali naše vyzbierané fľaše. Pri piatich triedach a 43 žiakoch sa nám, špeciálnej základnej škole (s mentálne postihnutými žiakmi), podarilo v spolupráci s obyvateľmi obce, v ktorej sa naša škola nachádza, vyzbierať 21520 kusov fliaš. Navyše, naša škola je internátne zariadenie, kde sú žiaci nepretržite (mimo sviatkov a prázdnin), takže do súťaže sme nemohli zapojiť ani rodičov žiakov. Tak by sme boli veľmi neradi, ak by sa nezohľadňoval počet tried a žiakov. Bolo by to obrovským sklamaním pre našich žiakov, ťažko by sme im vysvetľovali, že naša snaha a práca bola zbytočná, a že sa nám nepodarilo vyzbierať viac fliaš, ako školám s 500 a viac žiakmi. Myslím, že takýchto škôl je viac. Týmto komentárom apelujeme hlavne na organizátorov tejto súťaže, Lidl Slovensko a Ministerstvo školstva. Ďakujem za našich žiakov…..

 4. Úplne súhlasím s pani Ľubomírou.Kedy už konečne príde niekto s takou súťažou, kde sa to bude rátať v priemere na žiaka. Ako môže škola, ktorá má napr. 130 žiakov súťažiť so školou, kde je napr.1300 žiakov. Aj my sme sa už zapájali do mnohých takých súťaží, ale pravdu povediac máme stále menej chuti sa znova a znova zapájať do súťaží, kde vieme dopredu, že máme minimálnu šancu vyhrať. A ešte sa dovoľujú také neférové veci, ako sa to stalo mne, kde sme sa stretli dve školy s naloženými autami plastových fliaš, a kým ja som poctivo hádzala fľaše do stroja, zatiaľ druhá škola mohla priamo hádzať do veľkých vriec, samozrejme aj také fľaše, ktoré stroj nezoberie, lebo sú stlačené a stroj ich vyhadzuje a dostali od vedúcej potvrdenie, že nazbierali 3000 fliaš. Ak sa to takto robí aj na iných miestach, tak je to vrchol neférovosti a netreba spúšťať takéto súťaže.

 5. Chcela som v dopoludňajších hodinách vrátiť sklenené flaše v Lidli. Nadalo sa. Ráno boli pred predajňou vyložení z nákladného auta žiaci cirkevnej strednej odbornej školy s obrovskými veciami plastových fliaš, ktorí ich celé doobedie odovzdávajú. Postupne im autami vozia ďalšie. Sú tam celé dni. Ako im to v škole ospravedlnia? Veď to nie je školská akcia! To sa deje vo všetkých predajňach LIDL v Žiline a vždy tá istá škola. Flaše vo veľkom im zbierajú celé dediny. To už nie je o súťažení, to je o chamtivosti. Ľutujem malé deti, ktoré zbieranie fliaš vnímajú ako spravodlivú súťaž.

 6. Som za takúto súťaž,,ale znova nie sú určené presné pravidlá a najväčšiu šancu na výhru majú mestské školy, ktoré nemajú problém s odovzdávaním PET fliaš priamo v meste a majú aj väčší počet žiakov.Dedinská škola musí fľaše od žiakov vyzbierať a potom zaplatiť za odvoz. Podotýkam že poväčšine školy v mestách už multifunkčné ihriská majú…, nepotrebujú ich na rozdiel od dedinských škôl. Mali byť stanovené iné kritéria ..nie ktorá škola vyzbiera najvic, ale vypočítať priemer na jedného žiaka.

 7. “Víťazom sa stane škola, ktorá vo februári odovzdá najviac plastových fliaš…”

  Z marketingového hľadiska má takáto súťaž zmysel (pre Lidl). Ale ekológii asi neprospeje, ak sa bude podporovať nákup nápojov v plastových fľašiach…

  • Môj osemročný syn dnes prišiel zo školy nadšený, že ich škola môže vyhrať ihrisko… a ,,úplne zadarmo”. Ako mu však vysvetliť, že pravdepodobnosť výhry je minimálna a a o to viac bude väčšina škôl a detí sklamaná. Súťaže prinesú viacej sklamania pre spoločnosť Lidl ako radosť z výhry pre víťaza, a o Ekológii ani nehovoriac. Vnímam potrebu škôl mať ,,multifunkčné ihriská,,. Je to vecou pristíže… Mne však ako matke urobí radosť vidieť nenáročne finančný priestor pre akýkoľvek pohyb detí, hlavne nech sa tam deti cítia bezpečne a slobodne.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.