Pozvánka na výstavu fotografií: Predvstupová pomoc: investícia do Európy

Radi by sme Vás pozvali na výstavu fotografií, ktorú organizuje Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre rozšírenie.

Fotografie dokumentujú niektoré príbehy a ľudí v pozadí projektov financovaných Európskou úniou v krajinách, ktoré sa usilujú získať v nej členstvo.

Fotografie znázorňujú projekty financované prostredníctvom nástroja predvstupovej pomoci (IPA) v Albánsku, Bosne a Hercegovine, v bývalej juhoslovanskej republike Macedónsko, v Kosove*, Čiernej Hore, Srbsku a v Turecku. Sú tu zdokumentované aj projekty z Chorvátska, najnovšej členskej krajiny EÚ od 1. júla 2013.

Finančné prostriedky EÚ, ktoré slúžia ako katalyzátor pre reformy a zlepšovanie celkových podmienok v krajinách zahrnutých do procesu rozširovania, zohrávajú na ich ceste k členstvu v EÚ dôležitú úlohu. Výstava ilustruje niekoľko viditeľných výsledkov – nové pracovné príležitosti, zlepšené životné podmienky, lepšiu ochranu životného prostredia, vyššiu bezpečnosť potravín, bezpečnejšie hranice, modernejšie colné predpisy a zlepšenú cezhraničnú spoluprácu. Tie majú vplyv nielen na pristupujúce krajiny, ale aj na členské štáty EÚ. Investícia do predvstupovej pomoci je investíciou do samotnej Európy.

Výstava sa koná od 21. januára do 14. februára 2014 v priestoroch Výmenníka Štítova v Košiciach a je prístupná verejnosti vždy v utorok až piatok v čase od 15 do 18 hod.

Fotogaléria:

Mgr. Martina Pašteková
+ PR Manager
+ Hviezdna 38, 821 06 Bratislava
+ Tel.: 02/402 00 828
+ Fax.: 02/350 09 004
+ Mobil +421 917 958 014
+ pastekova@omnimedia.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.