Tatranská Lomnica otvára novú zjazdovku zo Skalnatého plesa, lyžiari si vyskúšajú novú obnovenú červenú zjazdovku Esíčka (FOTO)

TATRANSKÁ LOMNICA, 24. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Lyžiarom vo Vysokých Tatrách pribudnú počas víkendu ďalšie kilometre zjazdoviek. Horské stredisko Tatranská Lomnica otvára v sobotu 25. januára 2014 stredný úsek náročných červených zjazdoviek zo Skalnatého plesa. Už v sobotu sa otvára aj Furkota, posledná červená zjazdovka na Štrbskom Plese. Lyžiari majú vo Vysokých Tatrách k dispozícii spolu 19 km perfektne upravených tratí a rannú lyžovačku v nedeľu zo Skalnatého plesa za 1 euro.

Prvýkrát si lyžiari v Tatranskej Lomnici vyskúšajú novú obnovenú červenú zjazdovku Esíčka z nadmorskej výšky 1 751 m.n.m.
Prvýkrát si lyžiari v Tatranskej Lomnici vyskúšajú novú obnovenú červenú zjazdovku Esíčka z nadmorskej výšky 1 751 m.n.m.

Prvýkrát si lyžiari v Tatranskej Lomnici vyskúšajú novú obnovenú červenú zjazdovku Esíčka z nadmorskej výšky 1 751 m.n.m. Podmienky na zjazdovkách vo Vysokých Tatrách sa výrazne zlepšili, lyžiarov čaká slnečný víkend aktuálne so snehovou prikrývkou od 30-50 cm prírodného aj technického snehu.

Na Štrbskom Plese sa od soboty lyžuje na všetkých zjazdovkách, otvorené sú: Solisko, Furkota, Esíčko, Interski, Juniorská a Turistická. Svahy pod Lomnickým štítom v Tatranskej Lomnici majú dobré podmienky na lyžovanie v stredných úsekoch a veľmi dobré podmienky na lyžovanie na menej náročných zjazdovkách.

Lyžiari si môžu užiť červené zjazdovky: Esíčka, Čučoriedky Východ, Čučoriedky Západ; menej náročné trate: Štart Východ a Západ, Bukova hora Východ a Západ a Grand Slnečná. Počasie má lyžiarskym strediskám priať aj začiatkom budúceho týždňa. Momentálne sa v Tatranskej Lomnici pracuje na dosnežení a otvorení poslednej červenej zjazdovky Generál.

Freeridová zóna s najvyššie položenou a najdlhšou zjazdovkou v Lomnickom sedle ešte stále čaká na dostatok prírodného snehu. Nadšenci čiernej a najťažšej zjazdovky si tak ešte pár dní budú musieť počkať. V Starom Smokovci sú otvorené dve trate pre rodiny s deťmi – Jakubkova lúka I. a II. Už budúci víkend štartuje na Hrebienku trojdňový festival ľadových sôch s názvom Tatry Ice Majster 2014.

Ranná nedeľná lyžovačka 26. januára 2014 zo Skalnatého plesa za 1 euro je určená pre ranostajov a nadšencov ešte nedotknutých tratí. Každý kto príde do strediska Tatranská Lomnica a na pokladnici si kúpi skipass v čase od 7:30 – 8:30, vyvezie sa novou 15 miestnou lanovkou na Skalnaté pleso a lyžuje na novej zjazdovke Esíčka so skipassom od 8:00 – 9:30 iba za 1 euro.

Fotogaléria:

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý sám alebo prostredníctvom dcérskych spoločností vlastní a prevádzkuje atraktívne lyžiarske strediská a hotely v oblasti Nízkych a Vysokých Tatier. Patria sem strediská Jasná Nízke Tatry a hotely Wellness hotel Grand Jasná, Boutique Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe a Horský Hotel Srdiečko, vo Vysokých Tatrách spoločnosť TMR vlastní a prevádzkuje strediská Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež spoluprevádzkuje stredisko Štrbské Pleso a od zimnej sezóny 2012/2013 si prenajíma v spolupráci so spoločnosťou SMMR, a.s. aj horské stredisko Špindlerův Mlýn v ČR. TMR je zároveň vlastníkom Tatralandie. Ide o najväčší slovenský akvapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj zábavu vo Fun Parku, relax v špeciálnej tropickej hale s morskou vodou, ako aj ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. TMR tiež vlastní hotely a prenajíma hotely Kosodrevina, Liptov a Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do uvedených stredísk takmer 190 mil. €, tieto investície prispievajú k zvýšeniu štandardu a návštevnosti Tatier. Akcie TMR sú od roku 2012 obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

ZUZANA FABIANOVÁ
PR&Communications
E-mail:  fabianova@tmr.sk
Tel.: +421 911 039 602
Tatry mountain resorts, a.s.
Demänovská Dolina 72
031 01 L. Mikuláš

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.