*
článok
Cestovný ruch, Reklama & Marketing, TLAČOVÉ SPRÁVY

Týmto spotom budeme lákať Rusov lákať počas ZOH v Soči na lyžovačku na Slovensku! (VIDEO)

BRATISLAVA, MOSKVA, 27. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Počas Zimných olympijských hier v Soči bude trvať kampaň Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v ruských kinách. Návšteva kina patrí v Rusku medzi najobľúbenejšie zábavy a spot bude inšpiráciou pre zimnú dovolenku na Slovensku.

Počas Zimných olympijských hier v Soči bude trvať kampaň Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v ruských kinách. Zimný spot predstavuje Slovensko ako krajinu, kde si návštevníci užijú ideálnu dovolenku s množstvom aktivít.

Počas Zimných olympijských hier v Soči bude trvať kampaň Slovenskej agentúry pre cestovný ruch v ruských kinách. Zimný spot predstavuje Slovensko ako krajinu, kde si návštevníci užijú ideálnu dovolenku s množstvom aktivít.

Kampaň v ruských kinách potrvá od 23. januára do 20. februára 2014, čiže aj počas trvania Olympijských hier v Soči.

Zimný spot predstavuje Slovensko ako krajinu, kde si návštevníci užijú ideálnu dovolenku s množstvom aktivít.

Premietať sa bude v troch ruských mestách – Moskva, Sankt Peterburg a Jekaterinburg. V 48 kinosálach ho uvidí približne 340 000 divákov. Bude nasadený pri premietaní filmov Herkules: Zrodenie legendy, Víťazi či Hobit. Vybrané filmy sú v ruských kinách novinkami s veľkým potenciálom na vysoký počet návštevníkov.

Podľa prieskumu Ruského centra pre prieskum verejnej mienky, ktorý sa konal v roku 2013, do kina chodí pravidelne (najmenej raz mesačne) 20 percent ľudí, čiže každý piaty obyvateľ Ruska. Z toho je 43 percent ľudí vo veku 18 – 24 rokov a  32 % vo veku od 25 do 40 rokov. Návšteva kina je najpopulárnejšia zábava v Rusku mimo domova.

Rusi často spájajú návštevu kina s občerstvením – obedom alebo večerou či posedením a stretnutím s priateľmi. A to najmä vo veľkých obchodných centrách, kde sa nachádzajú kina. Rusi obľubujú filmy, či už klasické komédie, ale aj najnovšie hity z Hollywoodu. Obľúbenosť kín stále rastie. V roku 2010 chodilo do kín, v porovnaní s rokom 2013, iba 11 percent Rusov. Zásluhu na raste návštevnosti má aj výstavba moderných kín, vrátane digitálnych a 3D.

Spot pre SACR počas ZOH v Soči:

.

„Ruských turistov chodí na Slovensku čoraz viac. Za tri štvrťroky minulého roka ich počet medziročne vzrástol o 35 percent. Preto sme presvedčení, že touto kampaňou ešte zvýšime ich záujem o zimnú dovolenku na Slovensku. Zvlášť, keď sú lyžiarske podmienky opäť veľmi priaznivé,“ povedala Marta Kučerová, generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch.

Počet ruských turistov na Slovensku od roku 2009:

2009: 23 000
2010: 27 000
2011: 35 000
2012: 41 000
I. – IV. Q 2013: 43 000

Informácie pripravilo:
Oddelenie komunikácie SACR
Dr. V. Clementisa 10, 821 02 Bratislava

Kontakt:
Šebesta Martin, sebesta@sacr.sk; +421 918 336 202
Strbava Alica, strbava@sacr.sk, +421 918 336 225

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: