Nová ŠKODA Rapid Spaceback dosiahne podľa štúdie EurotaxGlass najlepšiu zostatkovú hodnotu (FOTO)

BRATISLAVA, 31. januára 2014 (tlacovasprava.sk) – Nová ŠKODA Rapid Spaceback patrí medzi kompaktné vozidlá s najnižšou stratou hodnoty v Európe. K tomuto výsledku dospela štúdia EurotaxGlass, ktorá prebehla v štyroch európskych krajinách. V tejto štúdii, zahŕňajúcej celkom päť kompaktných hatchbackov, dosiahlo najnovšie kompaktné vozidlo značky ŠKODA najlepšiu zostatkovú hodnotu po troch rokoch a 60 000 najazdených kilometroch.

Štúdia EurotaxGlass: Nová ŠKODA Rapid Spaceback sa v prognóze zostatkových hodnôt v štyroch európskych krajinách presadila proti konkurentom
Štúdia EurotaxGlass: Nová ŠKODA Rapid Spaceback sa v prognóze zostatkových hodnôt v štyroch európskych krajinách presadila proti konkurentom

ŠKODA Rapid Spaceback – prvý kompaktný hatchback českej automobilky – obohatil tento významný segment v septembri 2013.

Automobil presviedča sviežim dizajnom a všetkými tradičnými prednosťami vozidiel značky ŠKODA. Najnovšie výsledky štúdie EurotaxGlass potvrdzujú výborné vyhliadky nového modelu značky ŠKODA ohľadom očakávaného vývoja zostatkovej hodnoty.

Prieskum skúmal štyri trhy – Nemecko, Španielsko, Francúzsko a Taliansko. EurotaxGlass je medzinárodnou spoločnosťou, poskytujúcou služby v oblasti obchodu s automobilmi. V rovnomennej štúdii predvída spoločnosť stratu hodnoty niekoľkých novo zavedených modelov. Štúdia EurotaxGlass je všeobecne uznávaný a nezávislý zdroj prognóz postupnej straty hodnoty automobilov.

V rámci najnovšej štúdie preverovala spoločnosť EurotaxGlass najpredávanejšie kompaktné hatchbacky: ŠKODA Rapid Spaceback, Hyundai i30, Ford Focus, Citroën C4, Renault Mégane a Kia Sorento. Vo všetkých štyroch krajinách sa dá podľa štúdie v prípade vozidla ŠKODA Rapid Spaceback po troch rokoch a 60 000 najazdených kilometroch očakávať najlepšiu zostatkovú hodnotu a to v rozmedzí 41 až 47 %. Jednu    z najlepších hodnôt (46 %) dosiahlo kompaktné vozidlo v Nemecku, na druhom najväčšom trhu značky ŠKODA.

„Vynikajúca zostatková hodnota potvrdzuje špičkovú kvalitu a nízku stratu hodnoty nového modelu ŠKODA Rapid Spaceback,“ hovorí Werner Eichhorn, člen predstavenstva spoločnosti ŠKODA AUTO za oblasť predaja a marketingu. „Náš prvý kompaktný hatchback vnáša svieži vietor do najsilnejšieho segmentu na európskom trhu a je ideálnym vozidlom pre mladých ľudí, rodiny a zákazníkov z radov podnikateľov. Víťazstvo v štúdii EurotaxGlass je ďalším dôvodom pre kúpu modelu ŠKODA Rapid Spaceback“.

Fotogaléria:

Štúdia EurotaxGlass skúma rôzne kritériá, ako je spotreba, emisie CO2, pomer ceny a úžitkovej hodnoty, kvalitu a spoľahlivosť. Pri hodnotení sa prihliadalo aj na dizajn a imidž značky.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Roman Rajtár
PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.
Roman.rajtar@skoda-auto.sk
+421 904 701 339

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.