LLP Dynamics súčasťou najväčšieho Microsoft Dynamics partnera v Európe, dohoda vytvorí pracovné príležitosti na Slovensku

BRATISLAVA, 4. februára 2014n (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť LLP Dynamics Slovakia, vedúci partner pre Microsft Dynamics AX v Slovenskej republike, sa stal súčasťou významného rakúskeho investičného fondu New Frontier Group s obratom viac ako 250 miliónov eur ročne. Na európskej úrovni LLP Dynamics sa spája so softvérovým gigantom XAPT (bez zastúpenia na Slovensku), ktorý je rovnako vlastnený tým istým investičným fondom.

Spojenie by sa podľa predpokladov malo uzavrieť na začiatku roka 2015, kedy sa dva subjekty stanú jedným a budú používať názov XAPT. Uzavretie dohody riadi Bojidar Krapchev, managing partner LLP Dynamics CEE. Vzhľadom na zapojenie viacerých krajín do transakcie, je obstarávacia cena považovaná za dôvernú.

“Európsky trh už má silného a lojálneho partnera a poradcu pri realizácii obchodných rozhodnutí, plánovania finančných tokov a kontroly prostriedkov. Týmto obrovským obchodným spojením sa slovenská spoločnosť stáva významným faktorom na trhu softvéru v Európe a má ambície doslova dobyť svet,” povedal pán Krapchev.

LLP Dynamics Slovakia s tradíciou vedúcej slovenskej IT spoločnosti očakáva z tejto dohody nové príležitosti na rast v segmente obchodu, výroby, distribúcie a logistiky. Pre súčasných zákazníkov sa touto zmenou nič nezmení. Naše pobočky v Bratislave a Banskej Bystrici, ktoré sa starajú o klientov po celom Slovensku, však už tento rok plánujú viac ako 40%-tný rast,” uviedol Miroslav Littmann, obchodný riaditeľ LLP Dynamics Slovakia.

“Microsoft vo všeobecnosti dáva dôraz na vytváranie silnej siete dôveryhodných partnerov, ktorá je nevyhnutná pre spokojnosť zákazníkov. LLP Dynamics je naším dlhodobým, dôveryhodným partnerom pre implementáciu ERP systémov pre stredné a veľké spoločnosti na európskom trhu. Z tejto dohody očakávame prehĺbenie našej spolupráce v nových projektoch,” povedal Robert Katona z Microsoft Slovensko, zodpovedný za implementácie Microsoft Dynamics v Slovenskej republike.

LLP Dynamics má aktuálne približne 120 zamestnancov. Spoločnosť je vedúci partner spoločnosti Microsoft pre produkty Microsoft Dynamics AX, ktoré sú vhodné pre stredné a veľké spoločnosti na európskom trhu. LLP Dynamics má skúsenosti v oblasti zavádzania systémov Microsoft už viac ako 10 rokov. Firma sa rýchlo stala jednou z najúspešnejších v Európe vo svojom odbore, dnes sa môže prezentovať už s portfóliom viac ako 400 klientov.

Implementácia tejto veľkej investície a zdieľanie spoločností LLP Dynamics a XAPT zväčšuje ich veľkosť a podiel na trhu v rôznych krajinách. Po zlúčení bude mať spoločnosť celkový obrat vyše 35 miliónov eur, viac ako 350 zamestnancov a kancelárie v strednej Európe, v USA, v Kanade a v Austrálii. Sídlo spoločnosti bude v rakúskej Viedni.

“Zlúčením LLP Dynamics a XAPT  má New Frontier Group za cieľ vybudovať silnú softvérovú skupinu, ktorá má obrovské konzultačné zdroje a finančnú silu investovať do vzdelávania vysoko kvalifikovaných špecialistov. Požadovaný efekt pre spoločnosť je stať sa prvou vo veľkosti a kapacite pre riešenia Microsoft Dynamics so zastúpením vo viac ako 10 krajinách na 3 rôznych kontinentoch, ktorá je schopná absorbovať a realizovať aj rozsiahle medzinárodné projekty celosvetového rozsahu,” dodal Bojidar Krapchev.

New Frontier Group – Rakúsky investičný fond založený v roku 2006 so sídlom v rakúskej Viedni. Pôsobí v 16 krajinách a zamestnáva viac ako 1600 ľudí. New Frontier Group patrí medzi najväčšie IT spoločnosti v regióne.

XAPT – založená v roku 2000 je súčasťou NewFrontierGroup. Sídlo spoločnosti je v maďarskej Budapešti. Okrem Európy má svoje pobočky v USA, Kanade, Austrálii. Celkovo zamestnáva viac ako 250 zamestnancov. Spoločnosť má projekty na piatich kontinentoch s každoročne rastúcimi výnosmi. Spoločnosť dosiahla za uplynulý rok obrat viac ako 30 miliónov eur. Spoločnosť realizovala najväčšiu ERP implementáciu na svete s viac ako 15 tisíc užívateľmi. Pre porovnanie, stredne veľký ERP projekt je nastavený na 50 užívateľov.

LLP Dynamics – je spoločnosť s medzinárodnými skúsenosťami a odbornosťou v poskytovaní konzultačných služieb, implementácie a vývoja pre Microsoft Dynamics AX a NAV v Strednej a východnej Európe. So zastúpením v piatich krajinách a partnermi v ďalších, LLP Dynamics je expertom v širokom spektre priemyselných odvetví s vysokou špecializáciou odborníkov – vo výrobe, potravinárstve, chemickom priemysle, distribúcii a obchode.

Kontakty

Miroslav Littmann, sales director, LLP Dynamics Slovakia, miroslav.littmann@llpdynamics.com, 0903 829 558

Ľubomír Tuchscher, senior consultant, Neopublic Porter Novelli, lubomirt@neo.sk, 0911 705 150

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.