Začína sa nominačný proces na Cenu Nadácie Orange, ocenené organizácie získajú odmeny vo výške 2 000 až 8 000 eur

BRATISLAVA, 19. februára 2014 (tlacovasprava.sk) – Už po piatykrát sa môžu mimovládne organizácie nominovať na Cenu Nadácie Orange. Doteraz týmto spôsobom morálne, ale aj finančne ocenila Nadácia Orange prácu 36 organizácií, ktoré sa systematicky a dlhodobo angažujú v oblasti vzdelávania, sociálnej inklúzie a komunitného rozvoja. V okrúhlom piatom ročníku pribudla aj nová kategória Cena pre osobnosť za občiansku angažovanosť. Laureátov ocenenia Nadácia Orange tento rok odmení celkovou sumou 45 000 eur.

Nominačný proces na tohtoročnú Cenu Nadácie Orange je otvorený celý mesiac, do 12. marca 2014. Pri príležitosti okrúhleho 5. výročia prináša aktuálny ročník ocenenia aj  novinky. Zástupcovia organizácií, ktoré odborná komisia v prvom kole vyberie zo všetkých nominovaných do užšieho výberu, budú pozvaní na osobnú prezentáciu. Z užšej nominácie následne vzídu laureáti tohtoročnej Ceny Nadácie Orange pre každú kategóriu.

Po prvý raz bude zároveň tento rok okrem cien mimovládnym organizáciám udelená aj cena pre osobnosť za jej občiansku angažovanosť. V rámci novej kategórie – Cena pre osobnosť za občiansku angažovanosť – odmení Nadácia Orange prvýkrát človeka, ktorý dlhodobo prispieva k pozitívnej zmene v oblastiach jej pôsobenia, alebo zásadným spôsobom mení vnímanie širokej verejnosti, médií či inštitúcií. Víťaza vyberie odborná hodnotiaca komisia z osobností nominovaných Nadáciou Orange.

„Chceme oceniť tých, ktorí sa dlhodobo venujú rozvoju dobročinnosti a filantropie na Slovensku. Cena Nadácie Orange je synonymom verejného uznania a podpory. Sme presvedčení, že tí, ktorým nie sú ľahostajné problémy iných a život okolo nich, si zaslúžia byť zviditeľnení,“ povedala Andrea Cocherová, správkyňa Nadácie Orange.

Prestížne ocenenie je udeľované za dlhodobý prínos v oblastiach vzdelávania, sociálnej inklúzie a komunitného rozvoja, ktoré sú zároveň kľúčovými oblasťami činnosti Nadácie Orange. Pre ocenené organizácie je určená aj finančná odmena, a to vo výške 8 000 eur za prvé miesto, 5 000 eur za druhé a 2 000 eur za tretie miesto. Nadácia Orange takto prerozdelí celkovú sumu 45 000 eur na ďalší rozvoj činnosti ocenených. Cena Nadácie Orange, ktorá je jedinečným ocenením svojho druhu na Slovensku, tak prináša nielen finančnú odmenu, ale aj zviditeľnenie činnosti nominovaných i víťazov.

Nadácia Orange pomáha na Slovensku už 15 rokov a počas tohto obdobia podporila tisícky zmysluplných projektov a optimistických nápadov aktívnych ľudí. Udeľovaním Ceny Nadácie Orange už od roku 2010 oceňuje dlhodobú prácu a odhodlanie neziskových organizácií.

Mimovládne organizácie uchádzajúce sa o ocenenie sa môžu nominovať výlučne prostredníctvom nominačného formulára na http://www.nadaciaorange.sk. Uzávierka prijímania nominácií je 12. marca 2014 o 15.00 hod.

Laureáti Ceny Nadácie Orange za rok 2013 budú vyhlásení v apríli na slávnostnom gala večere za prítomnosti nominovaných mimovládnych organizácií, členov hodnotiacej komisie, členov Správnej rady a predstaviteľov Nadácie Orange, zástupcov médií a pozvaných hostí. Viac informácií nájdete aj na http://www.nadaciaorange.sk alebo na facebookovom profile Nadácie Orange.

Nadácia Orange je nezisková organizácia, ktorá realizuje filantropické aktivity s cieľom pomôcť riešiť problémy rôznych deficitných skupín spoločnosti na Slovensku. Pod názvom Konto Orange vznikla v roku 2002, pričom nadviazala na aktivity Konta Globtel, ktoré na slovenskom trhu pôsobilo od roku 1998. Aktivity Nadácie Orange sa sústreďujú na tri hlavné oblasti – sociálna integrácia znevýhodnených skupín, vzdelávanie a regionálny rozvoj. Svoju podporu realizuje v rámci vlastných grantových programov a partnerstiev s mimovládnymi neziskovými organizáciami. Zriaďovateľom Nadácie Orange je spoločnosť Orange Slovensko, a. s.

Ďalšie informácie:

Peter Tóth
Corporate Affairs Manager
tel. +421 (2) 5851-4818, +421 (905) 014 818
e-mail: peter.toth@orange.sk

Alexandra Piskunová
Media Relations Coordinator
tel. +421 (2) 5851 4899, +421 (905) 014 899
e-mail: alexandra.piskunova@orange.sk

One comment

  1. Inak zdá sa mi to alebo minulý rok vôbec nebola Cena Nadácie Orange? Pretože som absolútne nepostrehol žiadne nominácie ani výhercov (aj keď musím priznať, že túto akciu veľmi nesledujem).

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.