V Pezinku otvárajú výstavu fotografií z expedície Neznáma Afrika IV. (FOTO)

PEZINOK, 3. marca 2014 (tlacovasprava.sk) – Od pondelka 3. marca majú návštevníci pezinského domu kultúry  možnosť znovu sa zoznámiť s Afrikou, tentoraz s prívlastkom „zabudnutá“.  Výstavu fotografií, ktorá sa koná už po štvrtý raz v histórii a teší sa v meste veľkej popularite, pripravili členovia expedície Neznáma Afrika a potrvá tri týždne.

Od pondelka 3. marca majú návštevníci pezinského domu kultúry  možnosť znovu sa zoznámiť s Afrikou, tentoraz s prívlastkom „zabudnutá“.
Od pondelka 3. marca majú návštevníci pezinského domu kultúry možnosť znovu sa zoznámiť s Afrikou, tentoraz s prívlastkom „zabudnutá“.

Bola to naša štvrtá expedícia po čiernom kontinente, dovedna už piata, predtým som absolvoval ja sám premiéru v Antarktíde. Určite to však bola cesta najnáročnejšia a najnebezpečnejšia, interne sme ju nazvali aj zakázaná. Viaceré oblasti sme totiž navštívili aj napriek zákazu miestnych sprievodcov a zažili sme riadny adrenalín i napätie,“ vysvetľuje účastník expedície, Pezinčan Milan Grell, ktorý je spoluorganizátorom výstavy a autorom fotografií.

Expedíciu po netradičných miestach v šiestich krajinách západnej Afriky – Guinea, Mali, Burkina Faso, Togo, Benin, Nigéria – realizovala výprava cestovateľov z celého Slovenska na jeseň minulého roka. Počas trojtýždňovej expedície zozbierali vyše 10 000 fotografií, výber zúžili na 2000 a najzaujímavejšie momentky budú vystavené práve na vernisáži.

„Do Mali sme priniesli aj kus Slovenska, nechali sme tam vlajku pezinskej miestnej časti Grinava. A určite aj dnes sa niektorí domorodci pýšia tričkom s logom mesta Pezinok,“ dodáva Milan Grell.

Fotogaléria:

Kontakt pre médiá:
Milan Grell
spoluorganizátor výstavy s Pezinským kultúrnym centrom
E-mail: milan.grell@gmail.com
Tel.: 0905 726 111

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.