Lidl zverejnil priebežný stav súťaže Ekohra: Za prvé tri týždne sa vyzbieralo 4 000 000 plastových fliaš

BRATISLAVA, 16. marca 2014 (tlacovasprava.sk) – Počas prvých troch týždňov trvania „Ekohry” boli do súťaže, ktorú pre základné a stredné školy zorganizoval obchodný reťazec Lidl, odovzdané 4 000 000 plastových fliaš od nápojov. V Ekohre súťažia školy o ceny v celkovej hodnote 210 000 €!

Lidl Ekohra
Lidl Ekohra

Ekohra, ktorú pre základné a stredné školy usporiadala spoločnosť Lidl, sa blíži do finišu. Odovzdať plastové fľaše môžu súťažiaci už len do nedele 16. marca.

Už teraz je však možné hovoriť o obrovskom úspechu. V priebehu prvých troch týždňov totiž súťažiaci odovzdali v sieti predajní Lidl celkovo štyri milióny plastových fliaš od nápojov!

Všetky vyzbierané fľaše pritom poputujú vďaka spolupráci s partnerskými organizáciami do zberných dvorov v jednotlivých mestách.

„Od prvých dní vnímame, že Ekohrou žije celé Slovensko. S radosťou počúvame príbehy o tom, že samosprávy mobilizujú občanov, aby sa spojili a pomohli tej – ktorej škole zvýšiť šance na víťazstvo, čo spolu s počtom odovzdaných fliaš poukazuje na úspech nášho cieľa. Prostredníctvom Ekohry totiž chceme prispieť k budovaniu ekologického povedomia žiakov a motivovať ich k športovaniu,“ povedal Tomáš Bezák, hovorca spoločnosti Lidl Slovenská republika, a dodal:

„Vzhľadom na rýchlosť, akou plastové fľaše pribúdajú, a teda aj obrovský nápor na zberné automaty, chceme všetky školy požiadať, aby si odovzdávanie PET fliaš aj v závere naplánovali priebežne. V prípade vyčkávania do poslednej chvíle sa totiž môže stať, že vratné automaty nebudú schopné prijať všetky plastové fľaše.

„Ekohra“ prebieha v termíne od 17. februára do 16. marca, slávnostné vyhodnotenie sa uskutoční 14. apríla. Princíp „Ekohry“ je jednoduchý. Víťazom sa stane škola, ktorá v stanovenom termíne v predajniach Lidl odovzdá najviac plastových fliaš od nápojov. Pre najusilovnejšie školy sú pripravené mimoriadne zaujímavé výhry.

Prvou cenou je multifunkčné športové ihrisko v hodnote 80 000 eur! Školy umiestnené na druhom a treťom mieste sa tiež môžu tešiť na ihriská v hodnote 55 000, resp. 35 000 eur. Dôvod na radosť budú mať aj žiaci zo škôl na 4. až 7. mieste, vyhrajú totiž rekonštrukciu existujúcich športovísk či športové pomôcky v hodnote 10 000 eur. Celkovo teda školáci hrajú o ceny v hodnote neuveriteľných 210 000 eur!

Do súťaže sa môžu dom 16. marca do 20:00 hodiny zapojiť všetky základné a stredné školy v Slovenskej republike.

Kontakt pre médiá:
Tomáš Bezák
PR a Tlačový hovorca spoločnosti Lidl
Tel: +421 258 279 222
Mobil: +421 911 039 541
email: tomas.bezak@lidl.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.