*
článok
Ekonomika, TLAČOVÉ SPRÁVY

SARIO: Záujem zahraničných investorov o SR rastie, za prvé dva mesiace roka 14 nových investičných projektov

BRATISLAVA, 25. marca 2014 (tlacovasprava.sk) – Záujem investorov o Slovensko stúpa. Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) zaregistrovala za prvé dva mesiace tohto roka 14 nových investičných projektov – potenciálnych investorov, ktorí na Slovensku ešte nie sú etablovaní. Ide o výrazný úspech, keďže za celý minulý rok SARIO evidovalo 26 takýchto potenciálnych investorov.

„Teší nás zvýšený záujem investorov o Slovensko. Samozrejme, že budeme aj naďalej pokračovať v aktívnom vyhľadávaní nových investorov, v snahe prilákať ich na Slovensko čo najviac a zlepšovať kvalitu života prostredníctvom vytvorenia nových pracovných miest,“ povedal minister hospodárstva SR Tomáš Malatinský.

Sario: Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu

Sario: Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu

Výsledky prvých dvoch mesiacov dokazujú, že zvolená stratégia funguje. Potenciálni investori vnímajú Slovensko ako stabilnú krajinu s dobrým podnikateľským prostredím. Ministerstvu hospodárstva a agentúre SARIO sa podarilo stanoviť správne priority, ktoré prinášajú výsledky,” povedal generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.

Investície by mali smerovať do výroby komponentov pre automobilový priemysel, spracovania kovov, energetiky, budovania centier zdieľaných služieb ako aj do vedy a výskumu. Väčšina ukončených projektov by mohla skončiť v doteraz znevýhodnených regiónoch.

„Umiestňovanie projektov do regiónov s vysokou mierou nezamestnanosti je našou prioritou. Obyvatelia týchto regiónov by tak vďaka novým zahraničným investíciám dostali možnosť nájsť si zamestnanie,“ uviedol generálny riaditeľ SARIO Robert Šimončič.

Cieľom SARIO je byť modernou agentúrou, ktorú budú zahraniční investori aj domáci partneri vnímať ako nositeľa rastu a inovácií. SARIO chce v maximálne možnej miere napomáhať rozvoju slovenskej ekonomiky získavaním nových investícií a podporou obchodu, čo sa prejaví množstvom nových pracovných miest a zvyšovaním životnej úrovne na Slovensku.

Richard Dírer, konzultant pre komunikáciu a PR
Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO)
Tel: 02/58 260 131
Mobil: 0910 828 208
Fax: 02/58260 242
Web: http://www.sario.sk
E-mail: hovorca@sario.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: