Osobnosti vyzvali Jána Budaja na kandidovanie za primátora Bratislavy

BRATISLAVA, 19. mája 2014 (tlacovasprava.sk) – Osobnosti z prostredia občianskych aktivistov, ale aj kultúrneho, spoločenského a politického života vyzývajú Jana Budaja  kandidovať na post primátora hlavného mesta Slovenska Bratislavy.

Hlavným dôvodom ich výzvy je sklamanie z nedostatočného plnenia volebných sľubov  pravicovej väčšiny poslancov v zastupiteľstve, ale aj  ľavicového primátora. Kľúčovou úlohou tohto volebného obdobia mala byť náprava v nakladaní s majetkom mesta a odstránenie akéhokoľvek korupčného prostredia. Malo prísť k zvýšeniu kvality plánovania mesta, do ktorého by mohli hovoriť aj občania. Sľubovali sa súťaže na mestské stavby – no všetko ide podľa starých koľají. Hoci sa určité pokusy o zmenu urobili, výsledky  považujú za  nedostatočné:

Ján Budaj. Foto: Facebook
Ján Budaj. Foto: Facebook

„Zmena, ktorú  Bratislavčanom sľubovali hádam všetci, čo kandidovali v komunálnych  voľbách po páde Andreja Ďurkovského, nenastala. Dlhoroční poslanci pravice, ovládajúci aj dnes väčšinu mestského parlamentu, nesplnili čo voličom sľubovali. Opäť sa navzájom zvolili do dozorných rád, opäť obsadzovali  všetky dôležité posty nie súťažami, ale  straníckymi nomináciami. Na radnici majú opäť žatvu  finančné skupinydeveloperi z pozadia strán. Ľavica a jej primátor Milan Ftáčnik sa nepostavili proti, ale sa prispôsobili.

Preto sa v Bratislave opäť predáva náš mestský majetok pod cenu, opäť sa robia dlhy, manipulujú sa výbery znalcov, a územný plán sa pozmeňuje v prospech developerov … zatiaľ čo  mesto  chátra. Doplácame na to vo  zvýšených daniach, drahšom cestovnom, vyšších miestnych poplatkoch – a najmä tým, že musíme sledovať stagnáciu a úpadok hlavného mesta.“

Členovia iniciatívy navrhujú Jána Budaja za kandidáta na primátora Bratislavy nielen pre množstvo jeho konkrétnej práce, ale aj preto, že v ňom vidia záruku, že zvedie boj proti korupčnému prostrediu a neustúpi od požiadavky, aby mesto riadili odborníci a nie stranícki nominanti.

„Ak ho dnes vyzývame ku kandidovaniu, konáme tak preto, aby sa zmeny k lepšiemu už v Bratislave iba nesľubovali, ale uskutočnili. To je dôvod, prečo získavame podporu pre kandidatúru Jána Budaja na post primátora Bratislavy.“

Pod toto odôvodnenie výzvy Jána Budaja kandidovať na post primátora sa podpísali tieto osobnosti :

Elena Pätoprstá, dizajnérka a protikorupčná aktivistka, regionálna poslankyňa
Jaromír Šíbl, ochranca prírody, komunálny poslanec
Ľuba Lesná, publicistka
Juraj Lukáč, lesoochranár
Juraj Smatana, učiteľ, protikorupčný aktivista, regionálny poslanec
Miloš Majko, vydavateľ nezávislých internetových médií, novinár
Viera Dubačová, občianska aktivistka
Anna Remiášová
Peter Hochschorner, tréner
Anton Srholec, rímskokatolícky kňaz
Eugen Gindl, publicista, scenárista, politológ

Kontakt:
Ľuba Lesná
Tel:  0911 723 570
lubalesna@yahoo.com

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.