Bratislavčan prešiel v sedle bicykla už viac ako 22 000 km cez 24 krajín

TRNAVA, 29. mája 2014 (tlacovasprava.sk) – Bolo to presne 1. mája roku 2013, keď húževnatý cyklista vyrazil na svoju cestu spod Devína. Na svojej ceste prešiel už viac ako 22 000 km cez 24 krajín, čo dokopy činilo viac ako 1200 hodín v cyklistickom sedle.

Momentálne je na konci svojej cesty po Austrálii. Rok, ktorý strávil na dvoch kolesách, označuje ako veľkú životnú skúsenosť, ktorá zmenila a rozšírila je pohľad na život v Austrálii i Novom Zélande.

Na jeho výprave ho postretlo veľa úsmevných, ale aj strastiplných príhod a tiež veľa pohostinných, no aj naopak nepríjemných a chamtivých ľudí. Každodennú rutinu ako balenie, bicyklovanie, plánovanie a zvládanie náročných situácií označuje ako daň za to, že môže spoznávať všetky krásy sveta.

Spoločnosť mu isté obdobie robil jeho rakúsky kamarát Helmut, ktorý práve bicykluje po Ázii. Medzi destinácie, ktoré sa Karol chystá v najbližšom období zdolať, patria Čína, Nepál, Thajsko, Vietnam a ďalšie zaujímavé krajiny, ktoré spadajú do jeho plánu.

Najdlhší let, ktorý ho čaká, je naplánovaný na apríl 2015 do kanadského Vancouveru. Medzitým, odvážny Bratislavčan plánuje krátku pauzu na svojej ceste, kedy sa chystá do svojej rodnej zeme.

Po svojom príchode na Slovensko organizuje prezentáciu, kde bude rozprávať o svojich zážitkoch z tejto dobrodružnej výpravy. Podujatie sa bude konať po uplynutí 500 dní, strávených na bicykli, a to 21. 9. 2014. Miesto konania zatiaľ nie je určené. Prezentácie sa môžu zúčastniť všetci Karolovi fanúšikovia a ľudia, ktorí sa chcú o jeho cykloceste dozvedieť viac.

O svojich zážitkoch cestovateľ informuje pravidelne na svojom blogu. Projekt mladého Bratislavčana s názvom World bike travel sa dá podporiť kúpou prejdenej etapy. Cena jedného kilometra je 0,20 eura.

Viac informácií poskytne:
Kabinet PR
Atteliér – kreatívna a eventová agentúra FMK UCM v Trnave
e-mail: press.fmk@ucm.sk
PaedDr. Eva Habiňáková, PhD.
Tel.: 0907/427 517

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.