Adela Banášová si z krstu obchodíka Krása vesmírna niesla štrikovaného zajaca a brošňu pápeža (FOTO)

BRATISLAVA, 30. mája 2014 (tlacovasprava.sk) – V bratislavskom Starom meste je o jeden obchodík-galériu s umením viac! V pondelok 26. mája pokrstila Adela Banášová obchod Krása vesmírna Renáty Ormandíkovej.

Adela Banášová: Krst obchodíka Krása vesmírna
V Bratislave je o jeden obchodík-galériu s umením viac! Adela Banášová pokrstila obchod Krása vesmírna Renáty Ormandíkovej.

Renáta Ormandíková otvorila svoj ateliér a obchod v jednom už pred šiestimi rokmi. Keď už sa jej výtvory na stene svojho bytu začali množiť a pomaly nebolo miesta nazvyš, rozhodla sa, že ich premiestní do priestorov, kde by ich mohla nielen ukazovať verejnosti, ale aj robiť ľudí šťastnými tým, že si jej diela a dielka budú môcť kúpiť. Umelkyňa sa spočiatku venovala najmä odevom a šperkom, neskôr do svojho portfólia pridala aj bytové doplnky. Podľa nej totiž dekorácia interiéru a obliekanie spolu úzko súvisia.

Mám rada veselý,  netradičný, vyzdobený až preplnený interiér. Fascinujú ma maringotky. To je svet sám pre seba a dá sa povedať, že môj obchod ich veľmi pripomína,“ hovorí majiteľka Vesmírnej krásy Renáta Ormandíková. Náušnice, náhrdelníky, štrikované a háčkované čiapky, zvieratká a postavičky či bábiky na originálne spôsoby. To všetko a omnoho viac môžete nájsť na Panskej ulici 18.

Krstnou mamou obchodíku-galérie Krása vesmírna sa stala Adela Banášová. Krstilo sa originálne, farebnými flirtrami. Banášová si zároveň z obchodíku odniesla modrého štrikovaného zajaca a brošňu pápeža Františka.

„Mám Renátu veľmi rada ako výtvarníčku aj ako osobu. Mám rada aj iných slovenských šperkárov. Myslím, že ich je viac zaujímavých a bolo by dobré, keby dostali viac pozornosti a keby si ľudia viac od nich kupovali. S Renátou mám kamarátsky vzťah, preto ju rada podporím. Páči sa mi, že jej veci sú hravé. Ženy to niekedy v sebe opustia,“ povedala obľúbená slovenská moderátorka.

Moderátorom večera bol herec Viktor Horján. „Renátkinmu novému obchodíku prajem to, aby sem chodilo veľa ľudí. Želám jej, aby krásy bolo stále viac a viac, pretože tej vesmírnej krásy, ktorú nám ona ponúka nie je nikdy dostatok. Mne ako človeku, ktorý vyznáva určitý druh estetična, sa jej veci veľmi páčia a bol by som rád, keby som na ulici stretával veľa mužov, ale aj ženy, ktoré nosia takéto veci,“  poprial Horján.

Na otvorení obchodíku Renáty Ormandíkovej sa zúčastnili aj známe osobnosti Eva Sakálová, Michaela Čobejová, Danica Jurčová, Lucia Hablovičová, Fero Mikloško, Jan Révai s manželkou Zuzanou Šulajovou a v neposlednom rade aj jej manžel Marek Ormandík.

Fotogaléria:

Lucia Maková
Grape PR
0907225604
lucia.makova@grapepr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.