Program SPPoločne zverejnil výsledky: Tu je zoznam 37 úspešných projektov na rok 2014!

BRATISLAVA, 20. júna 2014 (tlacovasprava.sk) – SPP dnes zverejnil výsledky on-line hlasovania verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý pomôže ľuďom zlepšiť kvalitu života v ich bezprostrednom okolí, či oživí aktivity v ich komunite. Až 30 projektov s najvyšším počtom verejných hlasov sa môže už v júli pustiť do realizácie svojich projektov. Navyše 7 ďalších projektov, ktoré zaujali partnerov programu v rámci tretieho ročníka, získa bonusovú cenu. Výsledky verejného hlasovania sú zverejnené na http://www.sppolocne.sk.

Úspešné projekty programu SPPoločne v roku 2014
Výsledky 2014

SPP spolu s Nadáciou SPP vyhlásili v marci už 3. ročník programu SPPoločne, ktorý opäť spojil ľudí v mestách a obciach na celom Slovensku. Tento verejnoprospešný program je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Vytvára priestor pre aktívnych ľudí, ktorí sa môžu sami pričiniť a následne transparentne rozhodnúť o projektoch, ktoré skvalitnenia životnú úroveň, spolunažívanie občanov, skrášlia ich okolie, či oživia tradície v regióne, kde žijú a najlepšie tak poznajú jeho potreby a záujmy.

Prvé dva ročníky programu SPPoločne podporili viac ako 90 projektov v celkovej sume 640 000 eur. Takmer všetky projekty sú dnes už úspešne zrealizované a slúžia svojmu účelu.

Od 24. marca do 28. apríla 2014 mohli nepodnikateľské právnické osoby prihlasovať svoje projekty. Do 3. ročníka programu SPPoločne sa prihlásilo viac ako 650 projektov, z ktorých 150 postúpilo do verejného on-line hlasovania. Od 19. mája do 16. júna 2014 mohla široká verejnosť hlasovať o najprínosnejšie projekty v troch regiónov Slovenska. Ľudia mohli rozhodnúť až 3 hlasmi, ktorý projekt získa finančný príspevok na svoju realizáciu. Projekty mohli získať finančný príspevok vo výške od 3 000 eur do 6 000 eur.

Verejnosť poslala viac ako 190 000 hlasov, aby podporila 150 najoriginálnejších a najprínosnejších  projektov, ktoré postúpili do transparentného, verejného on-line hlasovania. O príspevok v celkovej výške 200 000 eur sa podelí 37 projektov, z toho 30 projektov s najvyšším počtom hlasov získaných vo verejnom hlasovaní – 5 projektov v kategórii SPPoločne pre ľudí a 5 projektov v kategórii SPPoločne pre domovinu v každom z 3 regiónov Slovenska (západ, stred a východ) a 7 ďalších projektov získa bonusové ceny.

Po stopách prvého slovenského románu sa môže vydať obec Dolné Dubové, ktorá získala dostatočný počet hlasov a môže zriadiť parčík s pamätným kameňom, ktorý bude venovaný J.I. Bajzovi, v historickom centre obce. Krasňanské studničky – voda pre život je tiež jeden z úspešných projektov, ktorý sa môže zrealizovať vďaka verejným hlasom a môžu sa tak vytvoriť oddychové minizóny v zanedbaných lokalitách mesta Krásno nad Kysucou v osadách pri prameňoch studničiek. Projekt Deti bezpečne na kolesách získal tiež potrebné hlasy na vytvorenie dopravného ihriska v obci Moravany.

SPPoločne výsledky 2014
Úspešné projekty programu SPPoločne v roku 2014

„Aj tretí ročník programu SPPoločne naplnil svoje poslanie do bodky. Oslovil, upútal a dal obrovskú príležitosť zrealizovať malé, zato prínosom veľké, komunitné, regionálne projekty.
Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí sa aktívne zapojili do programu SPPoločne, alebo svojím hlasom podporili niektorý z vybraných projektov,“ vyjadrila radosť Martina Nehézová, vedúca útvaru korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Zoznam všetkých podporených projektov je zverejnený na http://www.sppolocne.sk. Na tejto stránke bude možné až do konca roka sledovať postupný priebeh realizácie všetkých podporených projektov.

Slovenský plynárenský priemysel, a.s. (SPP) (www.spp.sk) je energetická spoločnosť a spoľahlivý dodávateľ energií a služieb. SPP priamo nadväzuje na viac ako 150-ročnú tradíciu plynárenstva na Slovensku. Víziou spoločnosti je byť jednou z vedúcich energetických skupín v strednej a východnej Európe so silnou dôverou zákazníkov a obchodných partnerov. SPP poskytuje spoľahlivé a konkurencieschopné dodávky energií a s nimi spojené služby na Slovensku aj na medzinárodných trhoch. Spoločnosť ponúka riešenia pri úspore energií a podporuje iniciatívy zamerané na trvalo udržateľný rozvoj. Akcionárom SPP je Fond národného majetku Slovenskej republiky.

Nadácia SPP (www.nadaciaspp.sk) je neziskovou organizáciou, ktorú v roku 2002 založil SPP na rozvoj občianskej spoločnosti a poskytovanie pomoci ľuďom v ťažkých životných situáciách. Nadácia SPP sa zaujíma o aktívnych ľudí, ktorí majú schopnosť meniť život okolo seba, ale aj o ľudí, ktorí sú znevýhodnení a potrebujú pomoc. Činnosť Nadácie SPP odráža úsilie o skvalitnenie spoločenskej zodpovednosti v podnikaní. Svoju Víziu nadácie napĺňa poskytovaním darov na charitatívne a filantropické aktivity, zahraničné štipendiá a dlhodobé inovatívne projekty.

Peter Bednár
hovorca / spokesperson
Slovenský plynárenský priemysel, a.s.
Mlynské nivy 44/b, 825 11 Bratislava
tel.: +421 (2) 6262 4161
mobil: +421 917 716 077
e-mail: peter.bednar@spp.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.