Strecha štadióna v Manaus na MS inšpirovaná tropickou kvetenou dažďového pralesa preletela kus sveta

BRATISLAVA, 26. júna 2014 (tlacovasprava.sk) – Je to jeden z najzaujímavejších futbalových štadiónov na svete. Aréna v Manause uprostred brazílskej Amazónie. Jej architektúra zrkadlí tropickú kvetenu dažďového pralesa. Tak ako žilky obrovského listu, klenie sa nad futbalovým ihriskom jemná a ľahká strešná konštrukcia. Návrh tohto architektonického zázraku vypracovala renomovaná berlínska architektonická kancelária. Spoločnosť Dachser zaisťovala bezpečnú prepravu tejto strechy z Berlína až do brazílskeho Manausu.

Klimatické podmienky v Manause sú náročné: dusno a horúco s teplotou, ktorá cez deň dosahuje až 40 °C, a ani noc neprináša ochladenie. Od decembra do mája tu takmer každý deň prší. Zaujímavá strecha štadióna vyrobená zo vzácnej sklenenej tkaniny, ktorá divákov chráni pred slnkom a dažďom, pochádza z Nemecka. Vyrobila ju spoločnosť Ceno Membrane Technology, ktorá sa špecializuje na textilné konštrukcie pre najrôznejšie oblasti použitia.

Architektúra Arény v Manause zrkadlí tropickú kvetenu dažďového pralesa. Tak ako žilky obrovského listu, klenie sa nad futbalovým ihriskom jemná a ľahká strešná konštrukcia.
Architektúra Arény v Manause zrkadlí tropickú kvetenu dažďového pralesa. Tak ako žilky obrovského listu, klenie sa nad futbalovým ihriskom jemná a ľahká strešná konštrukcia.

Do výrobného programu patria aj membránové strechy, mobilné systémy na ochranu proti záplavám a protihlukové systémy. Strechu štadiónu dokázala spoločnosť Ceno naplánovať, vyrobiť a namontovať v priebehu deviatich mesiacov. Celkovo 252 membrán tvorí plochu s veľkosťou 32 000 m2. Medzinárodný logistický provider Dachser prostredníctvom svojej divízie Air & Sea Logistics zabezpečil prepravu jednotlivých dielov tejto unikátnej strechy z Nemecka do Brazílie.

Diely strešnej konštrukcie dorazili do súkromného námorného prístavu v Manause loďou. No ako postupovala stavba štadióna, tým viac sa zmenšoval priestor, kde mohli tieto obrovské strešné diely čakať na svoju montáž. Dachser preto diely presunul do svojho medziskladu.

„Požiadavky na plánovanie, prepravu a ďalšie služby s pridanou hodnotou boli skutočne vysoké,“ hovorí Roman Stoličný, Managing Director a člen predstavenstva Dachser Slovakia. „Bezchybná komunikácia medzi výrobcom Ceno Membrane Technology, Dachserom v Brazílii, objednávateľom a nami ako poskytovateľom logistických služieb, bola práve tým tajomstvom, ktoré zaručilo plynulý a včasný priebeh inštalácie tejto jedinečnej strechy,“ dodáva Roman Stoličný.

Najmodernejší štadión v Manause je jedným z dvanástich miest, kde sa najväčšia futbalová udalosť tohto roka odohráva. Uprostred džungle brazílskeho veľkomesta Manaus v Amazónii pojme štadión celkom 42 374 divákov. Už prvý zápas na štadióne v Manause medzi Anglickom a Talianskom jasne ukázal, že strešná konštrukcia ochráni futbalových fanúšikov rovnako dobre pred tropickým lejakom, ako aj pred pálivými slnečnými lúčmi.

Základné informácie o skupine Dachser

Rodinná spoločnosť Dachser so sídlom v nemeckom Kemptene je popredným európskym poskytovateľom logistických služieb. Dachser poskytuje komplexnú prepravnú logistiku, skladovanie a individuálne zákaznícke služby v troch obchodných oblastiach: Dachser European Logistics, Dachser Food Logistics a Dachser Air & Sea Logistics. Ponuku dopĺňajú ďalšie služby ako kontraktná logistika, konzultácie a poradenstvo a špecifické riešenia prispôsobené na mieru jednotlivým odvetviam. Vďaka komplexnej dopravnej sieti ako v Európe, tak i v zámorí a informačným technológiám, ktoré sú plne integrované do všetkých systémov, poskytuje Dachser inteligentné logistické riešenia po celom svete. V súčasnosti zamestnáva 25 000 ľudí v 471 pobočkách po celom svete. Za rok 2013 zrealizoval cca 70 miliónov zásielok. Celkový obrat koncernu Dachser v roku 2013 predstavoval takmer 5 miliárd eur. Pre viac informácií navštívte http://www.dachser.sk.

Základné informácie o spoločnosti Dachser Slovakia a. s.

História spoločnosti Dachser sa začína v roku 1995, kedy bola založená spoločnosť Lindbergh Air Freight, s.r.o. Zameranie aktivity spoločnosti v prvom roku bolo v poskytovaní kompletných zasielateľských služieb pri preprave leteckých zásielok. Následne po predložení požiadaviek od zákazníkov sa aktivity rozvinuli aj na poskytovanie námornej a pozemnej prepravy. V roku 2004 sa spoločnosť stáva súčasťou nemeckej logistickej spoločnosti Dachser a až do roku 2009 vystupuje na trhu pod menom LINDBERGH & DACHSER a. s. Od 1.1.2010 spoločnosť pôsobí na trhu pod obchodným menom Dachser Slovakia a. s. Premenovaním bol zavŕšený integračný proces spoločnosti do celosvetovej siete koncernu Dachser. V súčasnosti má Dachser na Slovensku 4 pobočky – v Bratislave, Lozorne, Martine a Košiciach, v ktorých pracuje 110 zamestnancov.

Pre viac informácií prosím kontaktujte:

Crest Communications a.s.
Anna Palfiová
PR manager
Tel.: +421 903 644 575
E-mail: anka.palfiova@gmail.com

Dachser Slovakia a.s.
MSc Monika Hubenáková Takáčová
Consultant for Communications
Tel.: +421 2 6929 6183
Fax.: +421 2 6929 6229
E-mail: monika.hubenakova@dachser.com
http://www.dachser.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.