Na SMS.cz Adrenalin Cup 2014 celkem 48 mužských a 8 ženských štafet!

OSTRAVICE, 30. júna 2014 (tlacovasprava.sk) – Na 18. ročníku SMS.cz Adrenalin Cupu, si zlato a zároveň i titul mistra České republiky v extrémním závodu štafet, který se letos pro silný vítr musel bohužel obejít bez seskoku paraglidistů, vybojovala štafeta OpavaNet ve složení Robert Krupička (běh), Jan Škrabálek (paragliding), Michal Kaněra (MTB) a Kamil Mrůzek (kajak) s časem 3:03:04.

SMS.cz Adrenalin Cup 2014
SMS.cz Adrenalin Cup 2014

V ženské kategorii zvítězil v čase 3:45:52 čtyřčlenný tým Technika Brno Extreme Ladies ve složení Metelková Táňa (běh), Alina Antošová (paragliding), Jitka Škarnitzlová (MTB) a Anna Zástěrová (kajak).

Na start letošního ročníku se postavilo celkem 48 mužských a 8 ženských štafet. Extrémní závod štafet nedokončili pouze tři mužské štafety. Jedna z důvodu pádu a dvě pro poruchu řetězu na kolech bikerů.

„Běžecká trať je na Adrenalin Cupu pěkně postavená. Letos přibyla i technicky těžká lesní pasáž uprostřed závodu, což dodalo celé trase ještě extrémnější parametry. Jsem moc rád, že jsem svým výkonem přispěl k vítězství celého našeho týmu. To je pro mě mnohem cennější než vítězství v běžecké kategorii,“ říká běžec vítězného OpavaNet týmu Robert Krupička.

Nevidomý běžec, Jan Říha, zdolal Lysou horu za 2 hod. a 5 min. Se svými týmovými kolegy z týmu Fond Sportovců paraglidistou Tomášem Bílkem, bikerem Alešem Razýmem a kajakářem Janem Havlíčem zdolali závod s časem 4:23:05 a umístili se tak v mužské kategorii na 24. místě.

„Adrenalin Cup jsem běžel už předloni a těšil se na skvělou atmosféru. I když jsem věděl, co mě čeká, bylo to náročné, zvláště pak prostřední část, kde bylo více kamení. Určitě mě těší umístění celého týmu, kluci za mnou opravdu zabojovali,“ hodnotí svůj druhý start na Arenalin Cupu Jan Říha.

„Trať bikerů byla klasicky hodně náročná, ale poučil jsem se z chyb v minulých ročnících a letošní závod bych hodnotil jako nejvíce vydařený. Loni jsem měl na trati například tři defekty, letos s parádním vypůjčeným kolem žádný,“ pochvaluje si dnešní závod olympionik Aleš Razým.

Extrémní závod si letos vyzkoušely i děti z dětského domova Dolní Lánov (Tým DD Dolní Lánov) a neslyšící děti z Valašského Meziříčí v rámci týmu Neslyšící Valmez. Štafeta DD Dolní Lánov se v celkovém pořadí umístila na výborném 17 místě, tým Neslyšící Valmez skončil celkově na 36. místě

Lysou horu zdolal také vítěz předchozích Šerpských závodů Zdeněk Pácha, který na svých bedrech nesl ve speciálně upravené krosně vozíčkáře Jakuba Šteflíčka ze Strmilova. Devíti kilometrovou trasu na vrchol s převýšením 950 metrů zvládli oba borci za 3 hodiny a 6 minut.

Kóty závodu SMS.cz Adrenalin Cup

Běh do vrchu 16km – převýšení 1145m
Paragliding 5,5km – převýšení 925m
Mountain bike (MTB) 31km – převýšení 1430m
Kajak 5km – převýšení 65m – 15 branek, skok do vody z rampy, eskymácký obrat

Vítězem šestého ročníku závodu Radegast Beskydský šerpa se stal čtyřčlenný tým Neškodní jedinci. Rudolf Mališ, David Belej, Radomr Viej a Václav Tyleček vynesli na zádech na Lysou horu 65kg těžký sud piva Radegast v obdivuhodném čase 1:45:04. Odměnou pro vítězný tým je poukaz na odběr jednoho sudu piva Radegast pro každého člena týmu. Dalších devět týmům v pořadí si jako výhru odnáší po jednom sudu piva Radegast.

SMS.cz Adrenalin Cup a Radegast Beskydský Šerpa se koná pod záštitou moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka, za podpory Povodí Odry, Lesů CR, a.s a sponzorů včetně generálního partnera akce, portálu SMS.cz, tradičně organizuje agentura Seven Days Agency, s.r.o.

Výsledky, muži:

1. OpavaNet (Robert Krupička, Jan Škrabálek, Kaněra Michal, Mrůzek Kamil)
2. EUROFOAM CELTEX (Jan Janů, Dalibor Kaláb, Jan Jobánek, Vojtěch Neumann)
3. KIA Motors (Ondřej Fejfar, Michal Krysta, Michal Bubílek, Lukáš Kubričan)

Ženy:

1. Technika Brno Extreme Ladies (Táňa Metelková, Alina Antošová, Jitka Škarnitzlová, Anna Zástěrová)
2. Koral Bartoněk tým (Pavla Schorná, Petra Figalová, Irena Berková, Petra Halašková)
3. Beskydské fialky (Paulina Maciuszek, Alena Fialová, Barbora Ryšková, Eva Ornstová)

Fotogaléria:

Média:                                                                
press@sevendays.cz
GSM: +420 733 169 168

Pořadatel:
Seven Days Agency
Náplavní 1, 128 00 Praha 2
info@sevendays.cz
Tel./Fax: +420 220 879 081, GSM: +420 603 557 070

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.