Nové mazivá Shell Helix Ultra s technológiou priezračne čistého základového oleja Shell PurePlus

BRATISLAVA, 3. júla 2014 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť AutoMax Slovakia, s. r. o., oficiálny dovozca olejov a mazív Shell do Slovenskej republiky, predstavuje inovované portfólio špičkových mazív Shell Helix. Jeho vlajkovou loďou je rad produktov Shell Helix Ultra vyrobený úplne novou technológiou Shell PurePlus. Oleje vytvorené na základe tejto unikátnej technológie majú výrazne zdokonalené funkčné vlastnosti. Môžu sa napríklad pochváliť výrazne stabilnejšou viskozitou a ešte lepšou ochranou proti opotrebovaniu.

Spoločnosť AutoMax Slovakia, s. r. o., prevzala k 1. 2. 2013 na slovenskom trhu úlohu oficiálneho dovozcu kompletného portfólia mazív a olejov Shell. Vzhľadom k úzkemu partnerstvu so spoločnosťou Shell koncový zákazník túto zmenu takmer nepocítil. Originalita aj kvalita produktov zostávajú garantované rovnako ako perfektný technický aj zákaznícky servis a prístup k posledným novinkám v oblasti výskumu a vývoja mazív.

AutoMax Slovakia tak v spolupráci so spoločnosťou Shell teraz predstavuje inovované portfólio mazív s dôrazom na úplne nové zloženie motorových olejov Shell Helix Ultra.

AutoMax Slovakia v spolupráci so spoločnosťou Shell predstavuje inovované portfólio mazív s dôrazom na úplne nové zloženie motorových olejov Shell Helix Ultra.
AutoMax Slovakia v spolupráci so spoločnosťou Shell predstavuje inovované portfólio mazív s dôrazom na úplne nové zloženie motorových olejov Shell Helix Ultra.

Shell PurePlus – prielom v technológiách mazív

Rad Shell Helix prináša kompletné portfólio motorových olejov pre osobné vozidlá, ktoré sú schválené a odporúčané poprednými svetovými výrobcami automobilov, od produktov plne syntetických až po oleje spĺňajúce požiadavky motorov starších vozidiel.

Kľúčovým produktom nového portfólia zostáva rad Shell Helix Ultra, ktorý vždy predstavoval vrchol vývoja v oblasti motorových olejov. Shell Helix Ultra je ako jediný olej odporúčaný na použitie vo vozidlách Ferrari. Vo svojej najnovšej podobe obsahuje syntetické základové oleje vytvorené celkom novou patentovanou technológiou Shell PurePlus, ktorých základová zložka sa vyrába zo zemného plynu.

Tento nový základový olej je priezračne čistý, prakticky bez akejkoľvek nežiaducej zložky a má vynikajúce funkčné vlastnosti. Základové oleje tvoria až 90 % objemu motorového oleja, a sú tak kľúčovou zložkou každého prémiového maziva. Základové oleje používané pri formulácii produktov Shell Helix Ultra majú veľmi stabilnú viskozitu, vysokú oxidačnú stabilitu a výnimočne nízku mieru odparovania sa.

V spojení s osvedčenou a neustále zdokonaľovanou technológiou aktívneho čistenia (Active Cleansing Technology) umožňuje Shell Helix Ultra udržiavať čistotu motora porovnateľnú so stavom nového motora z výroby.

NA SLOVENSKÝ TRH PRICHÁDZA NOVÁ GENERÁCIA MAZÍV SHELL HELIX s UNIKÁTNOU TECHNOLÓGIOU SHELL PUREPLUS
NA SLOVENSKÝ TRH PRICHÁDZA NOVÁ GENERÁCIA MAZÍV SHELL HELIX s UNIKÁTNOU TECHNOLÓGIOU SHELL PUREPLUS

Medzi hlavné prínosy mazív Shell Helix Ultra s technológiou Shell PurePlus patria:

Výnimočné teplotno – viskózne vlastnosti
Vďaka stabilnej viskozite vo veľmi širokom rozsahu teplôt zaisťuje olej vynikajúcu ochranu motora pri studenom štarte a zároveň dostatočnú silu mazacieho filmu pri extrémnych prevádzkových teplotách. Ideálna hodnota viskozity zároveň vedie k úspore paliva až o tri percentá.

Vysoká oxidačná stabilita
Vysoké prevádzkové teploty a dlhé výmenné intervaly podporujú tvorbu voľných radikálov v motorovom oleji. Tie spôsobujú oxidáciu molekúl oleja, vytvárajú nerozpustné častice (čierny kal) a korozívne kyseliny. Základový olej používaný v produktoch Shell Helix Ultra je schopný odolávať extrémnym teplotám, bez toho aby dochádzalo k jeho oxidácii. Najvyše sú do neho pridávané špeciálne antioxidanty, ktoré zachytávajú voľné radikály a neutralizujú ich, čím bránia oxidácii aj predčasnému starnutiu oleja.

Zvýšená úroveň čistiacich schopností  
Pri spaľovaní paliva a postupnom starnutí motorového oleja vznikajú časom usadeniny, ktoré znižujú výkon a môžu motor poškodiť. Špeciálne čistiace prísady v Shell Helix Ultra rozpúšťajú škodlivé nečistoty, a prispievajú tak k vyššiemu výkonu motora, jeho maximálnej ochrane a efektívnejšiemu využitiu paliva.

Vynikajúca strihová stabilita napomáhajúca predĺženiu životnosti motora
Kombinácia vysokých teplôt, intenzívneho mechanického namáhania a rýchlo sa pohybujúcich častí motora môže viesť k poškodeniu dlhých reťazcov molekúl a ich pretrhnutiu – takzvaný “strih”. Tým sa vrstva oleja stenčí a nechráni motor zodpovedajúcim spôsobom. Vďaka až trikrát vyššiej strihovej stabilite mazív Shell Helix Ultra je zachovaná správna úroveň viskozity a teda aj ochrana motora po celú dobu trvania výmenného intervalu.

Technológia Shell PurePlus – priezračne čistý základový olej
Technológia Shell PurePlus mení zemný plyn na priezračný, vysoko čistý základový olej prakticky bez nečistôt bežne obsiahnutých v rope. Zemný plyn sa najprv prevedie na syntézny plyn, ktorý sa potom skvapalní za využitia takzvanej Fischer-Tropschovej syntézy. Následnou rafináciou vzniknú rôzne finálne výrobky. Táto chemická premena zemného plynu na kvapalné produkty sa tiež nazýva Gas-to-Liquids (GTL).

“Shell pracoval na vývoji tejto technológie od 70. rokov minulého storočia a vlastní spolu so svojimi dcérskymi spoločnosťami veľmi rozsiahle know-how zahŕňajúce okrem iného aj viac ako 3500 patentov. V súčasnej dobe sme jediným producentom mazív na svete, ktorý je schopný v takomto rozsahu vyrábať tieto veľmi čisté základové oleje na báze zemného plynu,” upresňuje Václav Král, Shell Lubricants Technical Coach.

Jednoduchšie a zároveň komplexné portfólio pre ešte komfortnejší výber
Produktové portfólio Shell Helix bolo novo definované na základe výsledkov rozsiahleho spotrebiteľského výskumu s cieľom zjednodušiť a urýchliť proces výberu vhodného oleja. Tento zámer podporila zmena štruktúry etikety, na ktorej pribudli nové údaje. Doplnené boli dôležité vlastnosti produktu, ako napríklad vhodnosť použitia s konkrétnym typom paliva a všetky kľúčové informácie tým boli ešte zvýraznené. Úprava sa dotkla aj obsahu skrytého pod QR kódmi. Všetky spomínané prvky spoločne vytvárajú skutočne “inteligentný” obal, vďaka ktorému sa zákazník okamžite dozvie to zásadné pre správny výber.

“Je nám potešením predstaviť posledné novinky v oblasti mazív Shell Helix a dúfame, že našim zákazníkom zabezpečíme väčší komfort pri výbere mazív a presvedčíme ich o technologickom náskoku produktov,” upresňuje Aleš Holan, Sales and Marketing Director AutoMax Slovakia, s. r. o. Inovované portfólio motorových olejov Shell Helix sa skladá z viac než 30 produktov a je zostavené tak, aby spĺňalo požiadavky prevažnej väčšiny výrobcov automobilov a vyhovelo priemyselným normám. Mazivá sú tak šité na mieru takmer každého vozidla.

O spoločnosti AutoMax Slovakia, s. r. o.
AutoMax Slovakia, s. r. o., je oficiálnym dovozcom významných svetových značiek z oblasti autochémie a čistiacej techniky. Od roku 2013 je oficiálnym dovozcom a distribútorom olejov a mazív Shell do Slovenskej republiky.

Kontakty pre médiá     

AMI Communications Slovakia, s. r. o.
Petra Koleňáková
Account Manager
Email: petra.kolenakova@amic.sk
Tel.: + 421 0908/725514

AutoMax Slovakia, s. r. o.
Aleš Holan
Sales and Marketing Director
Email: ales.holan@automaxeurope.cz
Tel.: + 420 277 007 235

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.