Futbalová Fortuna liga 2014/2015: Na jeseň 14, na jar 19 kôl, nováčikom je Podbrezová, titul obhajuje Slovan

BRATISLAVA, 9. júla 2014 (tlacovasprava.sk) – Už v piatok sa otvoria brány fortunaligových štadiónov, na programe je totiž 1. kolo 22. ročníka našej najvyššej súťaže, ktoré je netradične rozložené do troch dní. Ešte koncom minulého týždňa však museli účastníci Fortuna ligy splniť požiadavky, ktoré ich oprávňujú štartovať v súťaži, po čom Únia ligových klubov môže konštatovať, že všetkých dvanásť klubov  pristúpilo k plneniu svojich povinností zodpovedne.

Fortuna LIGA  Slovensko Slovakia futbal logo
Fortuna LIGA 2014/15, Slovensko

Naša najvyššia súťaž bude aj po zmene generálneho partnera pod názvom Fortuna liga pokračovať v nezmenenom modeli. Ten pozostáva z 33 kôl, pričom na jeseň sa odohrá 19 a na jar 14. Obhajcom majstrovského titulu je Slovan Bratislava a Nitru, ktorá zostúpila o súťaž nižšie, nahradí v najvyššej súťaži nováčik z Podbrezovej.

V piatok prebehlo na pôde Únie ligových klubov v Bratislave potvrdzovanie súpisiek pre nasledujúci ročník. „Kluby pristúpili k plneniu svojich povinností zodpovedne, splnili požiadavky riadiaceho orgánu, ako aj technického úseku a matriky Slovenského futbalového zväzu, čo znamená, že po športovo-technickej stránke je Fortuna liga pripravená a môže sa začať nová sezóna 2014/15,“ povedal prezident Únie ligových klubov, riadiaceho orgánu Fortuna ligy, Ivan Kozák.

O zaujímavé šlágre nebude núdza hneď v úvodnom kole. „Hneď úvodný zápas, ktorý sa odohrá v piatok podvečer na Pasienkoch, bude mať zvláštny náboj, veď si v ňom pred televíznymi kamerami Digi Sport zmerajú sily domáci hráči bratislavského Slovana ako držitelia majstrovského titulu s nováčikom Fortuna ligy z Podbrezovej. Na druhý deň sú na programe ďalšie štyri stretnutia, z ktorých majú hneď dve nádych derby zápasov, a síce FK Senica – Spartak Myjava a MFK Ružomberok – MŠK Žilina. V prípade druhého spomínaného duelu si prídu na svoje taktiež televízni fanúšikovia, keďže ani pod Čebraťom nebudú chýbať kamery televízie Digi Sport. Úvodné kolo nového ročníka uzavrie nedeľný súboj Trnavy so Zlatými Moravcami. Som presvedčený, že sa máme na čo tešiť nielen tento víkend, ale počas celej fortunaligovej jesene,“ dodal výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák.

Viac aj tu: Kompletný rozpis zápasov futbalovej Fortuna ligy v sezóne 2014/15

Účastníci:

1. ŠK Slovan Bratislava
2. AS Trenčín
3. FC Spartak Trnava
4. MFK Ružomberok
5. MFK Košice
6. FK Senica
7. Spartak Myjava
8. FK Dukla Banská Bystrica
9. MŠK Žilina
10. FC ViOn Zlaté Moravce
11. FK DAC 1904 Dunajská Streda
12. ŽP Šport Podbrezová

Andrej Smatana
Manažér pre médiá
Únia ligových klubov
mobil: +421 918 824 452
e-mail: media@futbalulk.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.