ŠKODA Octavia Scout prichádza na trh s cenou od 28 540 eur s motorizáciou 2,0 TDI 110 kW

BRATISLAVA, 18. júla 2014 (tlacovasprava.sk) – Nová ŠKODA Octavia Scout zaujme vynikajúcimi jazdnými vlastnosťami aj mimo spevnenej cesty, moderným pohonom všetkých kolies a robustným offroadovým vzhľadom. V porovnaní s predchádzajúcim modelom klesla hodnota spotreby a emisií až o 20 %. Nový crossover ponúkne veľkorysý vnútorný priestor, vysokú funkčnosť, najmodernejšie bezpečnostné   a komfortné systémy a jedinečný pomer ceny a hodnoty.

Octavia Scout štartuje na Slovensku s cenou od 28 540 eur s motorizáciou 2,0 TDI 110 kW (150 k). Ponúka tri motory vrátane nového agregátu 2,0 TDI/135 kW (184 k) a bohatú výbavu už v štandarde. Na slovenskom trhu bude možné nový model objednať od 1. augusta 2014.

Škoda Octavia Scout
Novinku je možné na Slovensku objednať už od 1. augusta 2014.

Nová Octavia Scout je jedným z najvšestrannejších vozidiel aké značka ŠKODA priniesla na trh. Je to štýlový robustný automobil, ktorý upúta offroadovým vzhľadom, inovatívnym pohonom všetkých kolies a výbornými jazdnými vlastnosťami. Jednoducho prinášame auto zamerané na aktívnych a náročnejších zákazníkov, ktorí sa chcú na ceste odlíšiť. Navyše v porovnaní s predchádzajúcou generáciou ponúka nová Octavia Scout podstatne bohatšiu štandardnú výbavu, pričom je cenovo výhodnejšia ako jej rovnako vybavená predchodkyňa,“ hovorí Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Novinku je možné na Slovensku objednať už od 1. augusta 2014. Octavia Scout je od roku 2007 neoddeliteľnou súčasťou modelovej palety značky ŠKODA. Od roku 2007 do konca roka 2013 dodala ŠKODA zákazníkom na celom svete približne 53 600 vozidiel Octavia Scout. To predstavuje približne 8 % celkového predaja modelu Octavia Combi     v tomto období. Nová Octavia Scout je v ponuke výhradne vo verzii kombi.

Nová ŠKODA Octavia Scout prichádza na slovenský trh s cenou od 28 540 eur s motorizáciou 2.0 TDI 110 kW (150 k). V porovnaní s predchodkyňou ponúka v štandarde podstatne viac výbavových prvkov. V rovnakej výbave predstavuje finančná úspora oproti predchádzajúcej generácii až 1 190 eur. K štandardnej výbave patrí asistent rozjazdu do kopca, Bi-Xenónové svetlomety s AFS a s LED denným svietením a výsuvné ostrekovače svetlometov, LED zadné svetlá, paket Green tec so Štart-Stop systémom a rekuperáciou brzdnej energie, Intelligent Light Assistant – automatické prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel, kolenný airbag vodiča, komfortné telefonovanie cez Bluetooth, trojramenný multifunkčný kožený volant, disky Polar 17“ z ľahkých zliatin, paket pre zlé cesty, Climatronic – dvojzónová automatická klimatizácia, farebný Maxi DOT displej palubného počítača, Rádio Bolero, multikolízna brzda (MKB) a funkcia Prefill, obojstranný koberec v batožinovom priestore, odistenie operadiel zadných sedadiel z batožinového priestoru, parkovacie senzory vpredu a vzadu a mnoho ďalšej výbavy.

Škoda Octavia Scout
Nová ŠKODA Octavia Scout prichádza na slovenský trh s cenou od 28 540 eur s motorizáciou 2.0 TDI 110 kW (150 k).

Tri motorizácie a premiéra motora 2,0 TDI/135 kW s DSG a pohonom 4×4

Pre nový model Octavia Scout sa dodávajú tri motory: dva dieselové a jeden benzínový.

Agregáty sú výkonnejšie a úspornejšie ako pri predchádzajúcom modeli. Zároveň sú až o 29 kg ľahšie. Štandardom je moderný pohon všetkých kolies a ekologický paket Green tec so systémom Štart-Stop a rekuperáciou brzdnej energie. Všetky tri motorizácie spĺňajú emisnú normu EU 6, ktorá vstúpi do platnosti v septembri 2014.

Vrcholnou pohonnou jednotkou je dieselový motor 2,0 TDI/135 kW (184 k) v atraktívnej kombinácii so šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG a pohonom 4×4 v cene od 30 650 eur. V takejto kombinácii sa motor vo vozidle značky ŠKODA objavuje vôbec po prvýkrát. Ponúkne kombinovanú spotrebu len 5,1 l/100 km, čo zodpovedá emisiám CO2 vo výške 134 g/km.

Dieselový motor 2,0 TDI/110 kW (150 k), ktorý je k dispozícii od 28 540 eur,  je dodávaný výhradne s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Motor dosahuje spotrebu 5,1 l/100 km a emisie CO2 vo výške 129 g/km.

Pre fanúšikov benzínu bude Octavia Scout k dispozícii s motorom 1,8 TSI/132 kW (180 k) a šesťstupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG v cene 30 040 eur. Kombinovaná spotreba predstavuje 6,9 l/100 km, emisie CO2 dosahujú hodnotu 158 g/km.

Vynikajúce jazdné vlastnosti

Octavia Scout prichádza výhradne s pohonom všetkých kolies. Mimoriadne jazdné a trakčné vlastnosti na cestách i mimo nich zaručuje moderný systém pohonu všetkých kolies s medzinápravovou spojkou Haldex 5. generácie. Distribúcia sily medzi jednotlivými kolesami sa mení podľa aktuálnych jazdných podmienok. V porovnaní so spojkou Haldex 4. generácie, ktorá bola v modeli Octavia Scout používaná doteraz, je nová technika o 1,4 kg ľahšia.

Nová ŠKODA Octavia Scout dostala do vienka vynikajúcu schopnosť ťahania ťažkých prívesov. Vozidlo utiahne príves s hmotnosťou až 2 tony, čo je o 25% viac než doteraz. Excelentná je aj stúpavosť. Vďaka zväčšeniu nájazdových uhlov na 16,7° vpredu a 13,8° vzadu zvláda Scout bez problémov aj náročnejšie terénne nerovnosti.

Fotogaléria:

Silný charakter

Predná časť sa vyznačuje robustným nárazníkom v špecifickom dizajne a čiernymi plastovými dielmi, vrátane ostro rezaných hmloviek. Čierne plastové kryty chránia prahy a podbehy po celom boku vozidla. Ochranné lišty z čierneho plastu sú aj na dverách. V dizajne hliníka sa štandardne dodávajú kryty vonkajších spätných zrkadiel a pozdĺžne strešné nosiče.
Svetlá výška nového modelu Octavia Scout vzrástla oproti štandardnej verzii o 31 milimetrov na 171 milimetrov.

Zadná časť je jasne a precízne usporiadaná. Po stranách nárazníka sú zakomponované odrazové svetlá, tzv. mačacie oči. Čiernym krytom chránená spodná časť nárazníka má uprostred strieborný offroadový prvok.

Aj interiér má svoj vlastný charakter. Nápis Scout je napríklad na ozdobných prahových lištách vpredu, trojramennom koženom volante a hlavici radiacej páky. Dekoratívne lišty na dverách majú špecifický dizajn Scout. Prístrojovú dosku je možné objednať v klasickej kombinácii čierna/čierna, alebo v kombinácii čierna/hnedá. Sedadlá môžu byť potiahnuté buď látkou (len hnedý odtieň), alebo kombináciou kože a Alcantary (dve alternatívy: čierna, resp. hnedá).

Interiér Octavie Scout patrí k najväčším vo svojej triede vďaka príkladným hodnotám dĺžky interiéru (1 782 mm), miesta pred kolenami vzadu (73 mm) a priestoru nad hlavou vpredu aj vzadu (983 mm, resp. 995 mm). Batožinový priestor pojme 610 litrov, pri sklopených zadných sedadlách dokonca 1 740 litrov. Pri sklopenom operadle sedadla spolujazdca možno do vozidla naložiť predmety s dĺžkou až 2,92 metra.

Octavia Scout ponúkne aj rad neodmysliteľných Simply Clever detailov, ako obojstranný koberec v batožinovom priestore, Cargo Element, škrabku na ľad umiestnenú vo viečku palivovej nádrže, držiak reflexnej vesty pod sedadlom vodiča, kôš na odpadky vo výplni dverí a mnoho odkladacích priestorov. Nový model sa dodáva v kompletnej farebnej palete modelového radu Octavia, ktorá zahŕňa deväť metalických odtieňov a štyri nemetalické farby, vrátane novej bielej Laser.

Bezpečnosť a komfort na vysokej úrovni

V prípade nehody môže chrániť posádku až deväť airbagov a trojbodové bezpečnostné pásy. Na želanie je v ponuke široká paleta asistenčných systémov a bezpečnostných prvkov ako Front Assistant s funkciou núdzovej brzdy, Lane Assistant (asistent pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu), Crew Protect Assistant (proaktívna ochrana cestujúcich na predných sedadlách) a Driver Activity Assistant (rozpoznanie únavy vodiča).

Vďaka modernej konštrukcii podvozku s inovovanými nápravami presvedčí nová Octavia Scout excelentnými jazdnými vlastnosťami v takmer každej situácii. Vzadu má vozidlo viacprvkovú nápravu. Predná náprava typu MacPherson s trojuholníkovými spodnými ramenami je medzigeneračne o 2,8 kg ľahšia.

V ponuke je na želanie rad elektronických komfortných asistenčných systémov:

Adaptive Cruise Assistant (adaptívny tempomat), Intelligent Light Assistant (asistent diaľkových svetiel), Automatic Parking Assistant (parkovací asistent) a Traveller Assistant s rozpoznávaním dopravných značiek. Nová Octavia Scout môže byť okrem iného na želanie vybavená systémom bezkľúčového odomykania, štartovanie a zamykanie KESSY (Keyless-Entry-Start-and-Exit-System).

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Roman Rajtár, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.
Roman.rajtar@skoda-auto.sk; +421 904 701 339

ŠKODA AUTO

je jedna z najstarších automobiliek na svete. Od roku 1895 sa v sídle spoločnosti v Mladej Boleslavi vyrábali najprv bicykle, čoskoro nasledovali aj motocykle a automobily,
má v súčasnosti sedem modelových radov osobných automobilov: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia, Yeti a Superb,
v roku 2013 dodala zákazníkom celosvetovo 920 800 vozidiel,
od roku 1991 patrí pod Volkswagen, jeden z globálne najúspešnejších automobilových koncernov. ŠKODA v koncernovom zväzku samostatne vyrába a vyvíja okrem vozidiel aj komponenty ako motory a prevodovky,
prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike; vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej tiež na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi,
zamestnáva celosvetovo približne 25 800 pracovníkov a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.