Môže táto nová plastová fľaša od Ecover zachrániť svetové oceány? (FOTO)

BRATISLAVA, 25. júla 2014 (tlacovasprava.sk) – Belgická spoločnosť Ecover, priekopník v oblasti výroby ekologických pracích a čistiacich prostriedkov, pri príležitosti Svetového dňa oceánov (8. júna) oznámila spustenie výroby novej plastovej fľaše Ocean Plastic, ako výsledku inovatívneho prístupu spoločnosti k výrobe a dlhodobej snahe o využívanie nových recyklovaných materiálov, ktoré by viedlo k trvalo udržateľnej produkcii.

Fľaša Ocean Plastic je vyrobená z plastu, ktorý bol vylovený z týchto vôd ako súčasť projektu systematického čistenia oceánov a morí, do ktorého je zapojená i  spoločnosť Ecover.
Fľaša Ocean Plastic je vyrobená z plastu, ktorý bol vylovený z týchto vôd ako súčasť projektu systematického čistenia oceánov a morí, do ktorého je zapojená i spoločnosť Ecover.

Táto fľaša je skvelým príkladom toho, čo môže byť vyrobené z na prvý pohľad nepoužiteľného odpadu, ktorý pláva vo vodách svetových morí a oceánov. Je totiž vyrobená z plastu, ktorý bol vylovený z týchto vôd ako súčasť projektu systematického čistenia oceánov a morí, do ktorého je zapojená i  spoločnosť Ecover.

Okrem nej projekt realizujú rôzne rybárske organizácie, recyklačné spoločnosti, výrobcovia obalov i Nadácia Waste Free Oceans (prekl.: Oceány bez odpadkov; v rámci ktorej bol v okolitých krajinách realizovaný aj projekt Waste free Danube – Dunaj bez odpadkov).

Aktuálnym cieľom spoločnosti Ecover, ktorej výrobky dostať aj na slovenskom trhu, je systematické čistenie morí a oceánov od plastového odpadu a jeho ďalšie využívanie vo výrobe. „Potrebujeme vytvoriť fungujúci dodávateľský reťazec, ktorý by umožnil aj ďalším spoločnostiam čo najjednoduchší prístup k vylovenému plastovému odpadu pre jeho ďalšie použitie. Aj prostredníctvom výroby novej fľaše Ocean Plastic chceme ísť v tomto príkladom,” hovorí Philip Malmberg, CEO spoločnosti Ecover.

Odpad, ktorý čoraz viac zamoruje vody svetových morí a oceánov predstavuje v súčasnosti v podmienkach Slovenska síce málo adresovaný a vnútrozemskej krajiny sa zdanlivo netýkajúci, no celosvetovo obrovský a urgentný problém. Mikročastice plastového odpadu, ktorý sa do oceánov a morí dostáva prevažne z riek, ktoré v nich ústia (napr. aj Dunaj), nielen znečisťujú vodu, zabíjajú (pod)morskú faunu i flóru, ale dostávajú sa, najmä v rybách a morských plodoch, na taniere konzumentov po celom svete (aj tých slovenských).

“Problém plastového odpadu v oceáne je obrovský. V každom štvorcovom kilometri  hladiny oceánu víri okolo 25 000 kúskov plastu, čo spôsobuje hynutie státisícov zvierat ročne, zamorovanie vody a konzekventne i nápojov a jedál, ktoré konzumujeme,“ hovorí Malmberg.

Naša fľaša Oceán je len malým krokom  na ceste k vyriešeniu tohto problému, ale nikde začať musíme. Plastový odpad sa dá recyklovať a znova použiť, ako sme dokázali práve výrobou plastovej fľaše Ocean Plastic. Čím viac spoločností si osvojí tento inovatívny prístupu vo výrobe, tým bližšie budeme k cieľu vyčistiť svetové oceány a moria,“ dodáva.

Fotogaléria:

O spoločnosti Ecover (www.ecover.com):

Spoločnosť Ecover je najväčším svetovým výrobcom ekologických čistiacich prostriedkov. Na ich výrobu používa zložky trvalo udržateľného hospodárstva na rastlinnej a minerálnej báze pre vysokú účinnosť produktov a zároveň dosiahnutie minimálnej možnej toxicity a čo najrýchlejšej a úplnej biologickej odbúrateľnosti. Neustále inovujúc, Ecover pokračuje v rozširovaní a vylepšovaní ponuky svojich produktov, vrátane vyvíjania nových, ekologických povrchovo aktívnych látok. Tieto potom používa  v produktoch Ecover, ktoré sú rovnako, ak nie účinnejšie, ako väčšina produktov z daného segmentu na slovenskom trhu. Všetky plastové obaly Ecover sú vyrobené z Plant-astic – 100 %-ne obnoviteľnej, recyklovateľnej umelej hmoty, vyrobenej z cukrovej trstiny. Na Slovensku sú výrobky Ecover dostupné od roku 2009, aktuálne v obchodných reťazcoch dm drogeriemarkt, Moja Samoška, Terno a Kaufland.

Kontakty pre média:
Katarína Selecká
PR Specialist
Tel.: +421 904 283 825
E-mail: katarina@pspr.sk
http://www.pspr.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.