*
článok
Cestovný ruch, Médiá & Internet, TLAČOVÉ SPRÁVY

Cez zľavový portál vyjde dovolenka či víkendový pobyt lacnejšie od 20 až po 60 – 70%

BRATISLAVA, 5. augusta 2014 (tlacovasprava.sk) – Portály kolektívneho nakupovania, alebo tzv. zľavové portály sú na slovenskom trhu už niekoľko rokov. Ponúkajú pestrú paletu zliav na služby, tovary, či rôzne zážitky. V letných mesiacoch dominujú najmä zájazdy.

Oproti cenám v tradičných cestovných kanceláriách a cestovým agentúrach môžete na svojej dovolenke alebo niekoľko dňovom pobyte výrazne ušetriť. Podľa hovorcu Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania Mariana Tara sa zľavy môžu pohybovať od 20 až po 60 – 70%.

„Portály kolektívneho nakupovania v tomto obchodnom vzťahu vystupujú ako sprostredkovateľ. To znamená, že vo väčšine prípadov si klient zakúpi iba zľavu, ale zmluvu uzatvára priamo s cestovnou kanceláriou alebo agentúrou, ktoré musia byť zo zákona poistené“, povedal Tar.

Prostredníctvom portálov hromadného nakupovania si zákazníci môžu kúpiť pobyty s výraznými zľavami nie len na Slovensku, ale ponuka nezriedka zahŕňa aj letecké zájazdy All Inclusive v rôznych častiach Európy, či romantické víkendovéwellness pobyty.

Najnovším trendom v pobytoch je, že stále viac klientov si svoj oddych nakombinuje spojením viacerých krátkodobých pobytov v rôznych destináciách. Podľa interných štatistík, členovia SAPKN do júla 2014 tento rok predali zhruba o 20% dovoleniek viac, ako minulý rok. Znamená to, že záujem Slovákov o takto zakúpenú dovolenku stále rastie.

Podľa Tara, po mierne búrlivom období, kedy na trhu ostali prevažne silní a dôveryhodní hráči pomaly mizne aj obava z nákupu. Väčšina klientov aj obchodníkov pochopila, že dobrá ponuka a garancia rovnakej kvality služieb pre všetkých môže ubytovacím zariadeniam výrazne pomôcť.  

Pokiaľ ste na zľavovom portáli našli ponuku ktorá vás zaujala, odporúčame vám preveriť si  skutočnú cenu zájazdu a cenu, ktorá je poskytnutá v zľave. Zľavové kupóny kupujte vždy iba u overených a dôveryhodných partnerov a zaujímajte sa o to, či má cestová kancelária ktorá ponúka zájazd poistenie proti úpadku.

Každý portál, ktorý je členom Slovenskej asociácie portálov kolektívneho nakupovania má na svojom webe pečať, ktorá je zárukou kvality, keďže zo strany asociácie je finančná stabilita pravidelne preverovaná.

Všetkým, ktorí chcú nakupovať bezpečne, odporúčame využívať overené portály – členov SAPKN, ktoré musia spĺňať prísne podmienky, sú zo strany asociácie priebežne preverované a na webe majú pečať Asociácie.

O asociácií:
Asociácia portálov kolektívneho nakupovania vznikla za účelom posilnenia a zabezpečenia trhu kolektívneho nakupovania na Slovensku, skvalitnenia ponúkaných služieb i produktov a zároveň utuženia dôvery zákazníka voči týmto portálom. Jej úlohu je rozvíjať tento segment trhu a chrániť spotrebiteľa. Združuje podstatnú časť slovenských portálov kolektívneho nakupovania a predstavuje výber tých hráčov, ktorí majú záujem riešiť nielen vlastné interné záležitosti, ale chcú sa podieľať aj na spoločnom riešení všetkého, čo súvisí s týmto segmentom.

Reportovaním prevádzok, ktoré neposkytujú svoje služby či tovar v dostatočnej kvalite, asociácia postupne eliminuje nekvalitné a neseriózne firmy. Zároveň do svojich radov prijíma iba tie portály, ktoré spĺňajú podmienky vstupu, čo pre zákazníka znamená bezpečnejší nákup u overeného portálu.

Detailnejšie informácie o asociácii ako i rady pre spotrebiteľov nájdete na stránke www.sapkn.sk

Kontakt:
PhDr. Marian Tar
Slovenská asociácia portálov kolektívneho nakupovania
Dunajská 4, 811 08 Bratislava
email: media@sapkn.sk
tel: 0907 444 000

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: