Intel a raper 50 Cent so značkou SMS audio oznámili unikátne fitness slúchadlá BioSport (FOTO)

BRATISLAVA, 20. augusta 2014 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť SMS Audio LLC (www.SMSAudio.com), popredný výrobca slúchadiel a audio doplnkov, ktorú vlastní americký raper Curtis  “50 Cent” Jackson, potvrdila spoluprácu so spoločnosťou Intel na vývoji prvého osobného audio systému, založenom na snímaní srdcovej frekvencie. Tento systém má za cieľ priniesť unikátny zážitok zo športovania tak, že prepojí svet lifestyle so svetom technologických inovácií. Slúchadlá BioSport vybavené inteligentnými funkciami budú dostupné pre športovcov každej úrovne už tento rok.

Intel a SMS Audio 50 cent v segmente fitness elektroniky

Nadmerné potenie alebo tréning v daždi nie sú pre tieto slúchadlá žiaden problém. SMS Audio BioSport In-Ear Headphones majú certifikáciu IPX4 odolnosti voči potu a vode.

Oznámením spolupráce potvrdili Intel a SMS Audio snahu o prepojenie požiadaviek životného štýlu s inováciami v oblasti technológií za účelom poskytnutia jedinečnej skúsenosti zo športovania. Slúchadlá BioSport rozšíria nedávno uvedenú športovú kolekciu SMS Audio, ponúkajúcu pokročilé funkcie za účelom poskytnutia vysoko kvalitného audia, doplneného o zbieranie dát počas cvičenia.

Spoločnosť SMS Audio, pôsobiaca celosvetovo, pracuje na stále lepšom spôsobe, akým by mohli ľudia na celom svete preciťovať hudbu. Snaží sa o to prepojením technológií, funkcionality a štýlu, čo by sa malo odraziť na dosiahnutí vysoko kvalitného zvuku, pohodlia a módy v každom jej výrobku. Partnerstvo spoločností Intel a SMS Audio spája fitness so svetom technológií pomocou najmodernejších biometrických riešení na sledovanie športových výkonov.

“Spolupráca na poli nositeľnej elektroniky medzi spoločnosťami SMS Audio a Intel zvyšuje našu schopnosť poskytnúť spotrebiteľom inteligentné fitness riešenia,” povedal prezident SMS Audio Brian M. Nohe. “Uvedením slúchadiel BioSport ponúkame ako prví takúto úroveň zabudovania a prepojenia užitočných biometrických informácií, ktoré môžu inšpirovať zákazníkov k lepším športovým výkonom.”

“Cieľom Intelu je prinášať inováciu v segmente nositeľnej elektroniky a to tak, že bude spolupracovať s lifestylovými značkami ako SMS Audio, ktoré dopĺňajú naše technologické a dizajnové prednosti,” povedal viceprezident spoločnosti Michael Bell, ktorý zároveň pôsobí aj ako generálny riaditeľ Skupiny pre nové zariadenia v rámci spoločnosti Intel. “Spoločne s SMS Audio prinesieme na trh inteligentné slúchadlá, ktoré nahradia nepohodlné prídavné zariadenia jediným integrovaným fitness riešením ponukajúcim highendový štýl a špičkovú kvalitu pre jedinečný zážitok z cvičenia. Toto je ukážkový príklad ako Intel tlačí dopredu inováciu v oblasti nositeľnej elektroniky prepájaním životného štýlu a technológií.

Zaujímavosti o slúchadlách SMS Audio BioSport

Slúchadlá BioSport poskytnú jedinečnú skúsenosť počas športovania bez nutnosti kompromisu na úkor kvality zvuku pre tých, ktorí chcú od života a hudby viac. V slúchadlách budú ukryté biometrické senzory, ktoré budú zbierať relevantné dáta a umožnia športovcom dosahovať najlepšie fyzické výkony. Patentovaný hákovitý tvar zabezpečí to, že slúchadlá budú pohodlne sedieť a špeciálny audio konektor bude získavať energiu priamo zo zariadenia bez potreby dodatočných batérií alebo nutnosti dobíjania.

Intel a SMS Audio 50 cent v segmente fitness elektroniky
Zabudovaný optický senzor bude priebežne merať srdcovú frekvenciu pri intenzívnej záťaži až po stavy uvoľnenia po cvičení.

Prepájanie fitness s technológiami: Zabudovaný optický senzor bude priebežne merať srdcovú frekvenciu pri intenzívnej záťaži až po stavy uvoľnenia po cvičení. Zároveň bude eliminovať všetky rušivé signály spôsobené pohybom tela a okolitým svetlom.

Jediný tréningový doplnok pre čo najväčšie pohodlie: Spoločne vyvinuté in-ear slúchadlo integrujúce monitor srdcovej frekvencie ukončí éru menej pohodlných hrudných pásov, bez toho, aby to šlo na úkor kvality meraní.

Naladení na fitnes: Počúvaním hudby udržte motiváciu a dosahujte optimálne výkony pri športovaní, pričom senzory budú zhromažďovať užitočné dáta o zdravotnom stave používateľa.

Bez potreby batérií a dobíjania: Odstráňte potrebu dobíjať slúchadlá s novým 3,5 mm zlatým audio jackom, ktorý dodáva energiu pre snímanie biometrických dát, tak aby si používatelia vychutnávali pocit slobody počas tréningu.

Odolné voči potu a vode: Nadmerné potenie alebo tréning v daždi nie sú pre tieto slúchadlá žiaden problém. SMS Audio BioSport In-Ear Headphones majú certifikáciu IPX4 odolnosti voči potu a vode.

Synchronizácia s RunKeeper: Na sledovanie srdcovej frekvencie, tempa, vzdialenosti, prevýšenia a spálených kalórií poslúži aplikácia RunKeeper, s ktorou sú slúchadla BioSport kompatibilné. Do budúcnosti sa plánuje aj podpora ďaľších aplikácií. Podpora RunKeeper umožní používateľom naplánovať si zaužívaný tréning a sledovať progres, zároveň môže posúvať športových nadšencov k dosahovaniu najvyšších výkonov.

Doplnky: Slúchadlá budú dodávané s káblom uspôsobeným proti zamotávaniu sa a vybavené budú mikrofónom. Dodávať sa budú v neoprénovom obale a s tromi veľkosťami ušných gélov a háčikov.

Dostupnosť
SMS Audio BioSport In-Ear Headphones budú dostupné na SMSAudio.com v poslednom štvrťroku 2014. Konkrétne ceny za slúchadlá budú zverejnené neskôr tohto roku.

O spoločnosti Intel
Intel (NASDAQ: INTC), svetový vodca v oblasti vývoja polovodičov, vyvíja technológie, produkty a iniciatívy s cieľom sústavne zlepšovať prácu a život ľudí. Ďalšie informácie o spoločnosti Intel nájdete na stránkach http://www.intel.com/pressroom a blogs.intel.com.

Kontakt pre médiá:

Intel Czech
Pavel Svoboda
PR Manager, CEE
Tel: +420 222 090 304
Email: pavel.svoboda@intel.com

PR Consultants
Branislav Matliak
Consultant
Tel.: +421 905 749 367
Email: branislav@matliak.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.