*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY, Verejná správa & Politika

O post starostu MČ Bratislava – Rača zabojuje kandidát koalície Strana zelených, KDH, Most-Híd, NOVA a Sieť Radoslava Procházku

Peter Pilinský (42) v historickom centre Rače na Alstrovej ulici.

Peter Pilinský (42) v historickom centre Rače na Alstrovej ulici.

BRATISLAVA, 8. septembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Starosta Mestskej časti Bratislava – Rača Peter Pilinský (Strana zelených, 42) oznámil, že sa po dohode s rodinou a analýze výsledkov práce seba aj celého úradu rozhodol opäť uchádzať o dôveru voličov v novembrových komunálnych voľbách.

Peter Pilinský bude za starostu MČ Bratislava - Rača kandidovať s podporou koalície Strany zelených, KDH, Most-Híd, NOVA a Sieť Radoslava Procházku.

Peter Pilinský bude za starostu MČ Bratislava – Rača kandidovať s podporou koalície Strany zelených, KDH, Most-Híd, NOVA a Sieť Radoslava Procházku.

„Kandidatúru som dlhšie zvažoval aj vzhľadom na to, že sa mi pred rokom vrátili zdravotné problémy s platničkami. Hodnotil som svoje životné priority. V nich sú zdravie a rodina – najmä manželka a dve deti, na prvom mieste. Podarilo sa mi dať zdravotne do poriadku, cítim sa v najlepšej forme a po porade s najbližšími chcem pokračovať v začatej práci,“ uviedol Peter Pilinský.

Priznáva, že k tomuto kroku dospel aj pri pohľade na výsledky Rače v posledných štyroch rokoch.

Mestská časť nad rámec bežných prevádzkových aktivít zrekonštruovala takmer všetky školy a škôlky, zberný dvor Pri Šajbách, revitalizuje voľnočasový areál v Knižkovej doline, koordinuje so súkromným investorom realizáciu športového multikomplexu.

Ďalej ako súčasť združenia JuRaVa otvára 28 kilometrovú cyklotrasu.

Z eurofondov získala obec aj peniaze na vybudovanie denného stacionára pre seniorov, revitalizáciu Karpatského námestia a rozbehnutých je množstvo ďalších projektov.

K rozhodnutiu súčasného starostu pokračovať v začatých projektoch prispelo aj to, že ho pri kandidatúre podporuje nemalá skupina inšpiratívnych ľudí, aktivistov, členov rôznych spolkov a nezávislé osobnosti.

Z politických subjektov je v koalícii okrem Strany zelených aj KDH, Most-Híd, NOVASieť Radoslava Procházku.

O hlasy sa bude uchádzať ako člen Strany zelených. „Tento rok v marci som sa vzdal funkcie predsedu strany. Ostávam jej členom, ale vzhľadom na povinnosti starostu ako aj poslanca v zastupiteľstve Bratislavy som nechcel zanedbávať prácu u zelených,“ vysvetlil.

Program ďalšieho rozvoja Rače, Krasňan a Východného, ako aj presadzovania ich záujmov na úrovni Bratislavy predstaví v najbližších dňoch.

Na financovanie štandardnej a komunálnym voľbám zodpovedajúcej kampane si podľa vlastných slov šetril štyri roky z platu a časť prostriedkov získal vďaka prefinancovaniu starej hypotéky za inú s výhodnejším úrokom.

Fotogaléria:

Mgr. Eva Miklánková
Hovorkyňa starostu MČ Rača
Eva.miklankova@raca.sk
0903 260 259

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: