*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY

Marmomacc a Abitare Il Tempo 2014: mramor v symbióze s nábytkom a dizajnom

BRATISLAVA, 22. septembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Tento rok sa spoja dva najnavštevovanejšie talianske veľtrhy Marmomacc a Abitare Il Tempo. Obe akcie prebehnú od 24. do 27. septembra 2014 vo Verone. Marmomacc je prestížnou prehliadkou prírodného kameňa, jeho opracovania a dizajnu, Abitare Il Tempo sa zameriava na interiérový dizajn, bytové doplnky a nábytok.

Rozhodli sme sa usporiadať obe akcie v jednom termíne, aby sme dali na obdiv výrobnú dokonalosť dvoch tradičných odvetví Made in Italy a dokázali, že prírodný kameň a nábytok sa vzájomne skvele doplňujú a obohacujú“, hovorí prezident vystavovateľskej správy Veronafiere Ettore Riello. Podľa talianskych usporiadateľov má dizajn dve duše. Dušu techniky, ktorú predstavuje Marmomacc, a dušu príbehu, ktorý rozpráva Abitare il Tempo.

Ako každý rok ponúka Marmomacc jedinečnú príležitosť predstaviť profesionálom v odbore stavebníctvo a kamenárstvo, architektom a dizajnérom mramor v celej škále možností jeho spracovania. Taliansko je piatym najväčším producentom a spracovateľom mramoru na svete. Každým rokom rastie aj vývoz hotových výrobkov a polotovarov z mramoru a žuly, dekoratívnych výrobkov aj rozmerných kameňov, rastie tiež export sadrovca, hliny a bridlice. Pre Marmomacc je preto kľúčové prilákať čo najviac zahraničných hostí. Najdôležitejšími odberateľmi sú Spojené štáty americké, Brazília, krajiny Arabského polostrova a severnej Afriky.

Obe udalosti sa stretnú v jednej výstavnej hale a sprevádzať ich bude bohatý program konferencií, workshopov, výstav a inštalácií zameraných na kreatívne využitie mramoru so zvláštnym zameraním na diela známych architektov z Pyrenejského polostrova. Ako každý rok udelí odborná porota zložená z významných architektov a dizajnérov prestížne ceny International Award Architecture in Stone.

V minulom roku zavítalo na Marmomacc 56 000 návštevníkov zo 143 krajín. Na celkovej ploche 73 889 m sa predstavilo 1425 vystavovateľov, z nich viac ako polovica prišla zo zahraničia (55 krajín).

Viac na www.marmomacc.com.

Vystavovateľská správa Veronafiere
Veronafiere sa zaoberá organizáciou veľtrhov už viac ako sto rokov. Vďaka strategickej polohe Verony patrí k najväčším a najdôležitejším organizátorom veľtrhov minimálne v európskom meradle. V priebehu rokov sa vystavovateľská správa Veronafiere niekoľkokrát prispôsobila požiadavkám verejnosti a okrem potravinárskeho a poľnohospodárskeho sektoru, ktorý bol vždy hlavným smerom, sa začala zaoberať aj inými oblasťami ako napríklad stavebníctvom, dopravou, cestovným ruchom a inými. Veronafiere kontinuálne podporuje podniky v ich stratégii dobývania medzinárodných trhov.
Viac o Veronafiere nájdete na: www.veronafiere.it.

Pre viac informácií, prosím, kontaktujte:
Mgr. Martina Pašteková
Omnimedia Public Relations, s.r.o.
E-mail: pastekova@omnimedia.sk
Tel.: +421 240 200 828
+421 917 958 014

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: