*
článok
Obchod, TLAČOVÉ SPRÁVY

Tullamore D.E.W. írska whiskey pripíja na novú paliareň za 35 miliónov eur v rodnom meste

PRAHA, 23. septembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Tullamore D.E.W., světově druhá největší irská whiskey, kterou do České republiky a na Slovensko distribuuje společnost Rémy Cointreau, slavnostně otevřela 17. září 2014 svou novou palírnu v rodném městě Tullamore, která stála 35 miliónů Euro. Před 60 lety se zavřely brány původní palírny a proto se jedná o historický milník k návratu výroby whisky zpět do města. Celé události bylo přítomno na sto významých hostů.

“Toto je skutečný ‘Parting Glass’ okamžik pro  Tullamore D.E.W., kdy pozvedáme sklenku na oslavu začátku nové a vzrušující kapitoly v naší 185 leté historii”, řekl  Tullamore D.E.W. celosvětový ředitel značky Caspar MacRae.  “Irská whiskey je nejrychleji rostoucí lihovina na světě a naše nová palírna nám umožní splnit výrobní potřeby v průběhu nadcházejících desetiletí”.  Nová palírna je postavena na zelené louce v Irsku a je jedním z nejvíce vzrušujících úspěchů irské whiskey v historii k dnešnímu dni vůbec.

Tullamore D.E.W. slavnostně otevřela 17. září 2014 svou novou palírnu v rodném městě Tullamore, která stála 35 miliónů Euro.

Tullamore D.E.W. slavnostně otevřela 17. září 2014 svou novou palírnu v rodném městě Tullamore, která stála 35 miliónů Euro.

Otevření nové palírny je spolu s novou TV kampaní dalším zásadním krokem k posílení naší pozice nejprodávanější whisky jedničky v České republice a jedné z nejrychleji rostoucí whisky na Slovensku (+28% 2013 vs. 2012),” řekl k otevření Tomáš Merlík, brand manažer značky pro Českou republiku a Slovensko.

Mezi speciálními hosty zahajovací slavnosti byli mimojiné vítězové soutěže #PartingGlass, globální on-line soutěže, která se snažila najít ten nejlepší okamžit začátku nové kapitoly života.  Tato vzrušující kampaň nadchla stovky lidí z celého světa a jednalo se o letní soutěž, která měla mimořádný mediální úspěch na sociálních sítích. Vítězové soutěže, stovky mezinárodních hostů a také irský ministr vlády  Simon Coveney T.D. byli přítomni novému otevření lihovaru.

Další speciální host, který byl přítomen otevření nové palírny, byl bývalý zaměstnanec původního lihovaru  Tom McCabe (84) – nyní žijící v New Jersey. Tom pracoval jako lihovarník 3 roky, pak emigroval do Ameriky. Dnes to byl pro něj speciální okamžik, kdy se společně ještě se svým bratrem Fergal a sestrou Una potkali ve městě Tullamore. Historie jejich počátků spadá do roku 1952. Na akci Tom povídal různé příběhy a vzpomínal na své kolegy ještě s dalším svým kamarádem  Paddy Lowbridge (90).

Na slavnostním otevření pronesl pár vět také ministr pro zemědělství a potraviny Simon Coveney T.D., “Irská whiskey je hvězda irského potravinářského a nápojového průmyslu a nejrychleji rostoucí lihovina na světových trzích. Opět jsem dnes ohromen důvěrou firem, které investují 1 miliardu do irské whiskey v období deseti let. Byl jsem potěšen, že mohu být u toho, kdy první tekuté zlato v novém lihovaru proudí do soudků. Toto je opravdu něco speciálního. Vláda se zavazuje chránit pověst a identitu irské whiskey a společně bude pracovat na dalším rozvoji a rozšíření vývozu irského produktu.”

“Otevření nové palírny je spolu s novou TV kampaní dalším zásadním krokem k posílení naší pozice jedné z nejrychleji rostoucí whisky na Slovensku (+28% 2013 vs. 2012),” řekl Tomáš Merlík, brand manažer značky pro Českou republiku a Slovensko.

“Otevření nové palírny je spolu s novou TV kampaní dalším zásadním krokem k posílení naší pozice jedné z nejrychleji rostoucí whisky na Slovensku (+28% 2013 vs. 2012),” řekl Tomáš Merlík, brand manažer značky pro Českou republiku a Slovensko.

John Quinn, Tullamore D.E.W., mezinárodní ambassador značky také okometoval: “Tato nová palírna přináší Tullamore D.E.W. zpět k jeho původu. Jsme nesmírně hrdi na nový lihovar a vím, že na jeho otevření čekaly všechny naše klíčové trhy po celém světě. Těšíme se na budování velkého úspěchu a budeme se snažit získávat nové fanoušky po celém světě objevovat kouzlo chuti Tullamore D.E.W..”

Na památku k otevření nové palírny představila Tullamore D.E.W. velmi omezené vydání  2014 lahví slavnostní whiskey Tullamore D.E.W. Nový lihovar v Tullamore nabízí čtyři měděné destilační přístroje, které se podobají původním, šest speciálních nádob, každý s kapacitou 34 000 litrů a skladiště pro 100 000 sudů.  Palírna bude schopná produkovat ekvivalent 1,5 miliónů beden Tullamore D.E.W. ročně.

O Tullamore D.E.W.:
Tullamore D.E.W.  je druhá nejprodávanější irská whiskey na světě a jedna ze značek s nejrychleji rostoucí oblibou. Je vysoce ceněna znalci whiskey a získala za posledních 10 let přes 30 zlatých ocenění. Luxusní, třikrát destilovaná míchaná whiskey Tullamore D.E.W. nabízí výrazný charakter a jemnou chuť. Díky záhadně jemné a přitom spletité povaze je Tullamore D.E.W. nejenom třikrát destilovaná k dosažení výjimečné jemnosti, ale také jedinečnou směsí všech tří typů whisky, jejichž spojení dodává nápoji na propracovanosti: tradiční irská (pot still), sladová a obilná. Vyráběná z nejlepšího zrna a nejčistší vody se nechává trpělivě zrát ve speciálně proschlých dubových sudech, aby vznikla její charakteristická jemnost, která ji předurčuje k dokonalému přípitku jak venku, tak s přáteli doma. Tullamore D.E.W. nejlépe vychutnáte neředěnou, případně na ledu nebo se sodovkou a plátkem citronu.

Tullamore D.E.W. vyrábí nezávislá rodinná palírna William Grant and Sons, kterou založil William Grant v roce 1887. V současnosti již pátá generace v této společnosti na výrobu luxusních lihovin pálí některé z předních světových značek skotské whisky, například nejoceňovanější jednosladovou Glenfiddich®, řadu ručně zpracovávaných jednosladových whisky The Balvenie® a čtvrtou nejprodávanější míchanou skotskou na světě, Grant’s® , i další legendární značky lihovin jako gin Hendrick’s®  a kořeněný rum Sailor Jerry®.

Na oslavu otevření nové palírny připravila Tullamore D.E.W. 2014 speciálních lahví irské whiskey, která je k dostání ve speciálních irských  prodejnách.
Tullamore D.E.W. je v České repubice nejprodávanější whisky
Pro vice informací navštivte: http://www.tullamoredew.com

O městě Tullamore:
Tullamore je středně velké město v hrabství Offaly, v regionu  Irska s počtem obyvatel 15 000 a je přibližně 100 km západně od Dublinu. Na severu je obklopeno pohořím Slieve Bloom, které patří mezi jedno z nejstarších evropských pohoří a na jihu se nachází obrovská přírodní rezervace Lough Boora. Město je připojeno k Dublinu kanálem Grand Canal, který sloužil pro obchodní cesty spojující hlavní město s mohutnou řekou Shannon na západě Irska.
Tullamore D.E.W. je nejslavnější produkt  města, který se datuje od roku 1829. I přes uzavření původního lihovaru v roce 1954 si město udrželo spojení s Tullamore D.E.W. V roce 2012 se otevřelo Tullamore D.E.W. návštěvnické centrum, které se stalo vyhledávanou turistickou atrakcí.

O společnosti William Grant & Sons:
Nezávislá rodinná palírna se sídlem ve Spojeném království založil William Grant v roce 1887. Dnes se jedná o mezinárodní společnost, která vyrábí prémiové lihoviny a je řízena již pátou generací jeho rodiny a destiluje některé z předních světových značek ze skotské whisky včetně světově nejvíce oceněné single Malt Glenfiddich ®, The Balvenie ® , Scotch Grant ®, jakož i další kultovní lihoviny značky jako Gin Hendrick ®, Sailor Jerry ®, a Tullamore DEW ® Irish. Více informací najdete na  http://www.williamgrant.com a http://www.tullamoredew.com.

O kampani  “Parting Glass”:
Kampaň je inspirována úspěchem TV spotu “Parting Glass”, který byl uveden na obrazovky na konci roku 2013 a nesmazatelně se zapsal do srdcí fanoušků po celém světě.

O společnosti Rémy Cointreau Czech Republic a Rémy Cointreau Slovakia:
Společnost Rémy Cointreau Czech Republic a Rémy Cointreau Slovakia působí na českém, respective slovenském trhu od roku 2009, kdy převzaly distribuční operace firmy Maxxium. Obě firmy jsou významnými distributor prémiových značek. Do jejich portfolio patří koňaky pod značkami Rémy Martin nebo Louis XIII., destiláty METAXA, Hendrick´s Gin, Matusalem, Mount Gay, Sailor Jerry, whisky The Balvenie, Glenfiddich, Grant´s, Tullamore D.E.W., Wild Turkey, likéry Bols, Cointreau, Galliano, Jägermaister, Passoa, aperitivy Aperol, Campari, Cinzano, Crondio a šampaňské Charles Heidsieck nebo Pipe Heidseieck. V České republice zaměstnává společnost Rémy Cointreau 70 lidí.

Mgr. Lucie Melecká
Media Relations Manager
PEPR CONSULTING
Hradešínská 2547/60a, 101 00 Praha 10
http://www.peprconsulting.cz
+420 604 976 391
melecka@peprconsulting.cz

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: