Sony Xperia Freestyle X-Night: Libor Podmol hovorí o súboji s bratom Filipom!

KOŠICE, 25. septembra 2014 (tlacovasprava.sk) – V rámci 7. ročníka motoristickej šou Sony Xperia Freestyle X-Night sa 25. októbra 2014 odohrá v Steel Arene prvý bratský súboj. Zvedú ho súrodenci Libor (30) a Filip (17) Podmolovci, pre ktorých nie je košické prostredie neznáme!

Oficiálne foto Libora Podmola pre akciu Red Bull X-Fighters. Foto: Red Bull
Oficiálne foto Libora Podmola pre akciu Red Bull X-Fighters. Foto: Red Bull

Mladší z dvojice českých jazdcov už v Košiciach jazdil v rámci BMX exhibície, starší Libor je hviezdou tohto podujatia na Slovensku už po niekoľký krát!

„Tento rok som už vymyslel jeden nový trik a momentálne pracujem na ďalšom. Body varialy je nová dimenzia akrobacie v FMX, tak uvidíme, ako sa budem cítiť v Košiciach,“ vraví Libor Podmol, ktorý sa na Slovensko každoročne teší aj vďaka svojmu priateľovi – promotérovi akcie Jozefovi Murínovi.

„Nechcem ho sklamať, tak sa príprave venujem poctivejšie ako na iné vystúpenia! Určite to tam rozbalíme naplno,“ usmieva sa Libor.

S mladším bratom Filipom sú zároveň aj najlepší priatelia, odkedy im pri autonehode zahynul otec – známy enduro jazdec, účastník Šesťdňovej či Rely Dakar Libor Podmol starší…

„Stalo sa to, keď som mal 16 a brat 4. Museli sme držať pokope a byť dobrí chlapci, aby z nás mala mama radosť. Snažil som sa ho aj vychovávať. Aj teraz v dospelosti sme najlepší kamoši,“ vraví Libor, podľa ktorého jeho talentovaný brat dosiahne vo freestyle motokrose veľké úspechy!

Bratia Filip Podmol (vľavo) a Libor Podmol v spoločnej garáži, kde si pripravujú stroje na vystúpenia.
Bratia Filip Podmol (vľavo) a Libor Podmol v spoločnej garáži, kde si pripravujú stroje na vystúpenia.

„Najskôr sa naučil perfektne jazdiť na BMX, stal sa majstrom republiky. Neskôr išiel na motokros, tam je vicemajstrom sveta v junioroch, a teraz je na rade freestyle. V zime sme tvrdo pracovali v Španielsku, v lete každý deň u nás v domácom areáli. Podľa mňa je Filip momentálne najprogresívnejší jazdec v FMX!“ tvrdí odvážne Libor Podmol.

Viac o akcii aj tu: Sony Xperia Freestyle X-Night bude 25. októbra 2014 opäť v Košiciach

Ak ste zvedaví na ich súboj, neprehliadnite predpredaj vstupeniek na ticketportal.sk. Vstupné je 21,90 eur, organizátori ponúkajú rodinám a partiám nadšencov možnosť využiť zvýhodnený balíček Quattro pre 4-členné skupiny za 79,90 eur.

Sony Xperia Freestyle X-Night

Kde: Steel Arena Košice
Kedy: Sobota 25. októbra 2014 o 20:00
Viac info: www.fmx.sk

Kontakt pre médiá:
Jozef Murín
Boardcore Agency
e-mail: murin@fmx.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.