Na Sony Xperia Freestyle X-Night do Košíc mieri víťaz X-Games! (FOTO)

KOŠICE, 7. októbra 2014 (tlacovasprava.sk) – Jazdec takýchto kvalít ešte na Slovensku neštartoval! Na Sony Xperia freestyle X-Night sa predstaví jazdec z absolútnej svetovej špičky. V Steel Arene uvidia diváci 25. októbra japonského pretekára Taku Higašina – víťaza olympiády adrenalínových športov X-Games z roku 2012!

Taka Higašino je top jazdcom súčasného seriálu X-Fighters.
Taka Higašino je top jazdcom súčasného seriálu X-Fighters.

Na Slovensku som ešte v živote nebol, takže som zvedavý,“ prezradil Taka Higašino (29), ktorý je na piatej priečke priebežného poradia seriálu Red Bull X-Fighters. Už  sa už nevie dočkať súboja s Liborom Podmolom. „Jéééj, Libor! V X-Fighters sme spolu súperili viackrát. Mám ho rád ako správneho týpka a teším sa na ďalší súboj.“

Za svoj najobtiažnejší trik momentálne považuje tzv. mini flip: „Áno, viem, že ten trik vyzerá jednoducho, ale je veľmi náročný. Stačí maličká chyba pri odraze a už sa s tým nedá nič urobiť, keďže skok je krátky a rotácia motorky veľmi rýchla! Aj ďalšie moje triky sú zložité, ale tie dokážem korigovať a ustáť správnym manévrom vo vzduchu.“

Najbližším cieľom Taku je dobre zajazdiť v Steel Aréne, nacvičiť nejaké nové zostavy, udržať si radosť z jazdenia freestylu a preraziť v Európe, kde ho zatiaľ ešte fanúšikovia nepoznajú tak dobre ako v Ázii či Amerike.

„Prichádza k nám pretekár takých kvalít, o akých som dlho sníval! Je to skutočná špička svetového freestyle motokrosu,“ nadchýna sa promotér akcie Jozef Murín, podľa ktorého je to malý zázrak, že sa s jazdcom podarilo dohodnúť na štarte v Košiciach.

Ak ste zvedaví na súboj Libora Podmola s Taku Higašinom, neprehliadnite predpredaj vstupeniek na ticketportal.sk. Vstupné je 21,90 eur, organizátori ponúkajú rodinám a partiám nadšencov možnosť využiť zvýhodnený balíček Quattro pre 4-členné skupiny za 79,90 eur.

Viac aj tu: Šampión Libor Podmol potvrdil účasť na Sony Xperia Freestyle X-Night v Košiciach (FOTO)

Sony Xperia Freestyle X-Night

Kde: Steel Arena Košice
Kedy: Sobota 25. októbra 2014 o 20:00
Viac info: www.fmx.sk

Fotogaléria:

Kontakt pre médiá:
Jozef Murín
Boardcore Agency
e-mail: murin@fmx.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.