Anka Šišková prezradila, kto ju zbavil obrovských bolestí chrbta. Kliniku odporučila aj jej dcéram! (FOTO)

BRATISLAVA, 17. októbra 2014 (tlacovasprava.sk) – Obľúbená herečka Anka Šišková sa na nedostatok práce rozhodne sťažovať nemôže. Nakrúca, hrá divadlo a pripravuje nové projekty. Toto všetko stíha len vďaka tomu, že jej momentálne slúži zdravie. Tomu tak však nebolo vždy. Obrovské bolesti chrbtice jej totiž v minulosti spôsobovali veľké problémy, kvôli ktorým musela neraz obmedziť aj svoju prácu.

„Aj z nakrúcania ma odviezli sanitkou,“ spomína Anka, ktorá sa v súčasnosti zverila do rúk odborníkov z EuroPainClinics a toto spojenie si nevie vynachváliť.

EuroPainClinics Šišková
V roku 2011 podstúpila Anka Šišková invazívnu operáciu chrbtice. Desať rokov trpela chronickými bolesťami chrbta, ktoré jej vystreľovali do končatín.

V roku 2011 podstúpila Anka Šišková invazívnu operáciu chrbtice. Desať rokov trpela chronickými bolesťami chrbta, ktoré jej vystreľovali do končatín. „Boli chvíle, kedy som sa absolútne nevedela pohnúť. Napriek tomu ma mnoho doktorov poslalo preč, že platničku nemám veľmi vysunutú. Až keď ma otvorili, tak zistili, do akej miery je to so mnou vážne. Bežne sa mi totiž stávalo, že som nevedela ani len rukou pohnúť,“ hovorí herečka, ktorá má dnes v tele kovové tyče a skrutky. Napriek úspešnej operácii, neustálej bolesti chrbta, aj keď značne menšej, sa jej zbaviť nepodarilo.

Preto vyhľadala odbornú pomoc u lekárov z EuroPainClinics, konkrétne v pražskej pobočke. Klinika sídli taktiež v Brne a Bardejove. „U pani Šiškovej je badateľné značné zaťaženie chrbtice v dôsledku zlej spolupráce svalov stabilizujúcich chrbticu. Medzi tieto svaly radíme brušné svaly, bránicu, panvové dno a chrbtové svaly,“ hovorí Kateřina Průchová, fyzioterapeutka, ktorá sa Anky Šiškovej ujala. Ako ďalej dodala, pre zlepšenie zdravotného stavu herečke odporučila zlepšiť aktivitu a spoluprácu vyššie uvedených svalov. Spolupráca týchto svalov je spojená so správnym dychovým stereotypom.

Klinika EuroPainClinics dáva ľuďom nádej. Pretože bolesti spôsobované poškodenými platničkami dokážu odstrániť ambulantne, za niekoľko minút a len v lokálnej anestézii. Do budúcna sa už nemusím báť, že opäť pôjdem pod nôž,“ opisuje Anka nadšene.

V súvislosti so službami kliniky svitla Anke ešte jedna nádej. „Moje problémy mi začali, keď som mala 43 rokov, čo nie je až také hrozné. Čo ma však trápi, že rovnaké problémy trápia obidve moje dcéry, Terezku a Dorotku Nvotové, a to majú len 26 a 30 rokov. Žiaľbohu je to dedičné, teda minimálne stavba tela a predispozícia,“ dodala a vyslovila aj jednu veľkú túžbu. „Som rada, že som sa o klinike EuroPainClinics dozvedela. Vďaka nej ochránim i svoje dcéry, ktoré trpia rovnakými problémami, pred takou invazívnou operáciou, akú som musela podstúpiť ja,“ povedala Anka.

EuroPainClinics Tereza Nvotová
Zodpovedný lekár, MUDr. Robert Rapčan, poradil Tereze Nvotovej niekoľko zásad, ktorými sa riadiť. Neodporúča skákanie z výšky, zdvíhanie predmetov ťažších ako 7 kg a apeluje na správne spôsoby držania tela pri sedení, chôdzi a dýchaní.

Tereza Nvotová, ktorá trpí bolesťami už viac ako rok, tiež podstúpila diagnostiku na EuroPainClinics. Zodpovedný lekár, MUDr. Robert Rapčan, jej poradil niekoľko zásad, ktorými sa riadiť. Neodporúča skákanie z výšky, zdvíhanie predmetov ťažších ako 7 kg a apeluje na správne spôsoby držania tela pri sedení, chôdzi a dýchaní. Tiež odporúča posilňovacie cvičenia na chrbát a pomoc fyzioterapeuta. „Ak sa bolesti vrátia a budú pretrvávať povedzme niekoľko dní za sebou, podáme k danému zdroju bolesti, v prípade Terezy nervu, protizápalovú látku pod röntgenom“, hovorí MUDr. Rapčan.

Nech je človek akokoľvek šikovný, nadaný, či talentovaný, naplno ukázať, čo v ňom je, dokáže, až keď mu slúži zdravie. To je prípad aj Anky Šiškovej, ktorá sa vďaka tomu, že sa jej zdravotne polepšilo, naplno venuje práci a koníčkom. „Momentálne dokonca píšem knihu. Vie sa o mne, že rada varím, preto ma vydavateľ oslovil, či nenapíšem kuchársku knihu. Dopĺňam ju aj o poviedky a vyjsť by mala na Vianoce. Sama som zvedavá, čo z toho bude a aký bude mať ohlas u ľudí,“ dodala na záver Anka.

Fotogaléria:

Pre viac informácií kontaktujte
agentúru PR.Konektor
petra.vasova@prkonektor.sk
mob.: +421 911 269 368

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.