*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY

Textilný manažment MEWA: Účinné a čisté technológie šetria životné prostredie a zdroje

BRATISLAVA, 20. októbra 2014 (tlacovasprava.sk) – Spoločnosť MEWA zásobuje v rámci kompletného servisu vyše 165 000 podnikov po celej Európe textíliami s viacnásobným použitím. Spoločnosť poskytuje čistiace utierky, rohože na zachytávanie oleja a pracovné odevy, odváža znečistené textílie, perie ich a znovu ich dodáva vyčistené odberateľovi. Vďaka textilnej službe s možnosťou zodpovedného prístupu k životnému prostrediu a šetreniu zdrojov sa spoločnosť MEWA stáva špecialistom v tejto oblasti.

Samotná povaha tejto služby predstavuje ekologickú alternatívu nášho systému viacnásobného použitia k jednorazovým riešeniam, vďaka čomu sa naše čistiace utierky v závislosti od použitia dajú až 50-krát vyprať a znovu použiť. Čistiace utierky z papiera končia naproti tomu po jednorazovom použití v odpade,“ dodáva Veronika Lipovská, konateľka spoločnosti MEWA Textil-Service SR s. r. o.

Textilný manažment MEWA: Systém opätovného využitia vyvinutý špeciálne pre vodu na oplachovanie a pranie filtruje vodu z hlavného prania, ktoré sa ešte dá zužitkovať. Po opätovnej úprave sa dá následne použiť na ďalšie pracie cykly.

Textilný manažment MEWA: Systém opätovného využitia vyvinutý špeciálne pre vodu na oplachovanie a pranie filtruje vodu z hlavného prania, ktoré sa ešte dá zužitkovať. Po opätovnej úprave sa dá následne použiť na ďalšie pracie cykly.

Šetrenie zdrojov je navyše integrálnou súčasťou systému environmentálneho manažérstva spoločnosti. Už viac ako tri desaťročia vyvíjame a realizujeme ekologické metódy, ktoré neustále stanovujú nové trendy v danom odvetví,“ pokračuje Veronika Lipovská.

Systém opätovného využitia vyvinutý špeciálne pre vodu na oplachovanie a pranie filtruje vodu z hlavného prania, ktoré sa ešte dá zužitkovať. Po opätovnej úprave sa dá následne použiť na ďalšie pracie cykly. Vďaka tomu sa znižuje spotreba vody oproti tradičným metódam až o 50 %. Pri úprave odpadovej vody dosahuje spoločnosť MEWA úroveň čistoty 99,8 %. Pri chemicko-fyzikálnej predbežnej úprave odpadovej vody sa z vody oddelia nečistoty a škodlivé látky. V rámci biologického štádia čistenia rozložia baktérie rozpustené nečistoty.

Vďaka tepelnému zužitkovaniu vypraných nečistôt – prevažne použitých olejov z čistiacich utierok – pokryje spoločnosť MEWA až 80 % potreby energie na sušiace a pracie linky pri spracovaní čistiacich utierok. Parné kotolne, ktoré sú na to potrebné, sú kvôli ochrane životného prostredia vybavené vysokoteplotnými spaľovacími komorami a práčkami spalín. Odpadový vzduch sa odvádza až po dôkladnom čistení. Vďaka týmto opatreniam ušetrí spoločnosť MEWA ročne približne 7 miliónov litrov vykurovacieho oleja.

Dôkaz o tom, že neustále investície do čistých technológií prispievajú k šetreniu zdrojov, poskytuje aj nedávno zverejnená štúdia združenia European Textile Services Association (ETSA) o spotrebe zdrojov v práčovniach pracovného odevu a bielizne v roku 2011.

V období rokov 2007 až 2011 dokázali priemyselné práčovne znížiť svoju spotrebu plynu a oleja o 13 %. V tom istom časovom období sa pri poskytovaní rovnakých služieb spotrebovalo o 5 % menej elektrickej energie. Úspory pri spotrebe sa prejavujú aj v poklese emisií CO2 o 7 %.

Textilný manažment MEWA

Spoločnosť MEWA zásobuje zo 42 prevádzok podniky po celej Európe pracovnými a ochrannými odevmi, čistiacimi utierkami, rohožami na zachytávanie oleja a klasickými rohožami, ako pod značkou „World Wide Work by MEWA“ ochrannými pracovnými pomôckami. Zhruba 4.700 zamestnancov má na starosti viac než 170.000 zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu, remesiel a gastronómie. V roku 2013 dosiahla skupina MEWA obrat vo výške 555 miliónov eur. Spoločnosť MEWA, ktorá bola založená v roku 1908, je dnes vedúcou spoločnosťou v oblasti textilného manažmentu a v roku 2011 ju porota pod vedením berlínskeho profesora ekonomiky Bernda Venohra prijala do radov nemeckých firiem s vedúcim postavením na svetovom trhu. V roku 2013 získala spoločnosť MEWA znovu ocenenie vydavateľstva Deutsche Standards „Značka storočia“ a bola zapísaná do kompendia „Značky storočia – majáky na mori značiek“.

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA získate na:
MEWA Textil-Service SR s.r.o., Varšavská 29, 83102 Bratislava, Tel.: +421 2 44636097
Fax: +421 2 44462908, E-Mail: bratislava@mewa.sk, http://www.mewa.sk

Kontakt pre tlač:
Mediatrust Communications, Madeleine Neuse
Tel.: +420 603 556 410,
E-Mail: mneuse@mediatrust.cz

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: