116. veľtrh agroturistiky a jazdectva Fieracavalli 2014: Najväčšia udalosť pre milovníkov koní!

BRATISLAVA, 29. októbra 2014 (tlacovasprava.sk) – 116. veľtrh agroturistiky a jazdectva Fieracavalli sa koná od 6. do 9. novembra tradične vo Verone. Domácich aj zahraničných návštevníkov tento rok opäť čaká bohatý program doplnený o radu zábavných exhibícií.

Domácich aj zahraničných návštevníkov tento rok opäť čaká bohatý program doplnený o radu zábavných exhibícií.
Domácich aj zahraničných návštevníkov tento rok opäť čaká bohatý program doplnený o radu zábavných exhibícií.

Každoročne sa do Verony na veľtrh schádzajú státisíce milovníkov koní. Jedná sa o tradíciu siahajúcu až do roku 1897, kedy sa na miestnom konskom trhu prvý raz uskutočnila konská show. Dnes táto štvordenná akcia patrí k najvýznamnejším udalostiam v Taliansku. Mieria na ňu návštevníci z celého sveta, niekoľko sto vystavovateľov a tisícka domácich i zahraničných novinárov. Iba v minulom roku navštívilo veľtrh viac ako 158 tisíc návštevníkov, čo je dvakrát viac ako v predchádzajúcom roku.

Galavečer (Gala d´Oro 2014), ktorý sa tradične koná na začiatku veľtrhu, bude tento rok poetickým výletom do histórie aj mytológie z oblasti Sicílie či severnej Afriky. Pripomenie tiež 100. výročie počiatku prvej svetovej vojny. Behom exhibície vystúpia umelci ako Christophe Hasta Luego, Jean-Marc Imbert, alebo Clemence Faivreová.

Verona a Fieracavalli by sa tiež neobišli bez medzinárodnej súťaže Jumping Verona, kde svoje zručnosti predvádzajú tí najlepší jazdci svetového pohára Rolex FEI. Súťaž sa bude tento rok konať už štrnásty krát.

V hale 9 na takmer 13 000 m² sa vo svojej oslňujúcej kráse predstavia iberské, frízske a juhoamerické kone. V halách 11 a 12 čaká na návštevníkov klasická americká westernová show.

Obľúbenou atrakciou Fieracavalli, je Detská dedina (tento rok v Pavilóne 1), kam prúdia tisíce detí z najrôznejších kútov zeme.  Môžu sa tu prejsť na koni a dozvedieť sa mnoho zaujímavých informácií o chovateľstve.

Fotogaléria:

Pre viac informácií kontaktujte:
Mgr.Martina Pašteková, + 421 917 958 014,  pastekova@omnimedia.sk
Omnimedia Public Relations, s.r.o.
Hviezdna 38
821 06 Bratislava

One comment

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.