Textilné utierky od MEWA používa viac ako 55 600 prepravných firiem v Európe

BRATISLAVA, 3. novembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Denne sa používajú tisíce utierok značky MEWA v priemysle, tlačiarenských firmách, automobilových dielňach a pri výkone remeselných živností. Čistia nástroje, stroje a výrobné zariadenia. Spokojnosť s textilnými utierkami v komplexnom systéme na pracovisku sa odráža aj v stúpajúcom náraste zákazníkov značky MEWA v automobilovom priemysle.

Viac ako 55 600 prepravných firiem v Európe používa utierky od MEWA.
Viac ako 55 600 prepravných firiem v Európe používa utierky od MEWA.

Jednotka na trhu v oblasti utierok v kompletnom servise sa zatiaľ v rámci celej Európy stará o viac ako 50 000 firiem v oblasti automobilového priemyslu. V Nemecku nájdete dokonca v každom druhom z 38 000 nemeckých automobilových dielní (zdroj čísel: Centrálny spolok Nemeckých živností pre automobilový priemysel) používanie utierok značky MEWA.

Dôvod tohto pozitívneho vývoja vidí pani Veronika Lipovská, konateľka firmy MEWA Textil-Service SR s.r.o., v narastajúcom povedomí o ochrane životného prostredia v tomto odvetví:

Vďaka nášmu servisu profituje majiteľ dielne trojnásobne. Po prvé: Dostane k dispozícii odolné utierky s vysokou savosťou. Po druhé: Preberáme za neho povinnosti týkajúce sa dodržiavania všetkých bezpečnostných predpisov a predpisov týkajúcich sa ochrany životného prostredia pri zaobchádzaní so znečistenými utierkami. To sa oplatí. A po tretie: Náš princíp komplexnosti využitia je úsporný k vzniku nebezpečného odpadu, pretože naše utierky môžete prať až 50-krát a následne ich opäť použiť.“

V porovnaní s väčšinou papierových utierok, ktoré sa líšia aj podľa druhu použitého papiera vo svojom účele využitia, pokrýva utierka značky MEWA široké spektrum využiteľnosti. Je vhodná na utieranie olejových a vodnatých tekutín ako aj rozpúšťadiel alebo zvyškov farieb. Všetko, čo bolo v dielni znečistené, je teda možné vyčistiť pomocou utierky značky MEWA.

K službám nášho kompletného servisu v súvislosti s multifunkčnými utierkami patrí základné vybavenie podľa Vašich potrieb, presný čas dodávky a prevzatia v pevne dohodnutých termínoch ako aj odborné pranie a plnenie zákonom predpísaných nariadení týkajúcich sa ochrany životného prostredia. V prípade opotrebovania budú utierky vymenené.

Utierky sú prepravované a skladované v špeciálnych bezpečnostných kontajneroch s vekom, ktoré sú hermeticky uzatvárateľné. Doručíme ich presne tam, kde utierky potrebujete.

Textilný manažment MEWA

Spoločnosť MEWA zásobuje zo 42 prevádzok podniky po celej Európe pracovnými a ochrannými odevmi, čistiacimi utierkami, rohožami na zachytávanie oleja a klasickými rohožami, ako pod značkou „World Wide Work by MEWA“ ochrannými pracovnými pomôckami. Zhruba 4.700 zamestnancov má na starosti viac než 170.000 zákazníkov z oblasti priemyslu, obchodu, remesiel a gastronómie.

V roku 2013 dosiahla skupina MEWA obrat vo výške 555 miliónov eur.

Spoločnosť MEWA, ktorá bola založená v roku 1908, je dnes vedúcou spoločnosťou v oblasti textilného manažmentu a v roku 2011 ju porota pod vedením berlínskeho profesora ekonomiky Bernda Venohra prijala do radov nemeckých firiem s vedúcim postavením na svetovom trhu. V roku 2013 získala spoločnosť MEWA znovu ocenenie vydavateľstva Deutsche Standards „Značka storočia“ a bola zapísaná do kompendia „Značky storočia – majáky na mori značiek“.

Fotogaléria:

Ďalšie informácie o textilnom manažmente MEWA získate na:

MEWA Textil-Service SR s.r.o.
Varšavská 29, 83102 Bratislava
Tel.: +421 2 44636097
Fax: +421 2 44462908
E-Mail: bratislava@mewa.sk
http://www.mewa.sk

Kontakt pre tlač:
Mediatrust Communications, Madeleine Neuse,
Tel.: +420 603 556 410
E-Mail: mneuse@mediatrust.cz

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.