Partnerom Višňovského v unikátnom športovom komplexe SAR je aj tréner plavcov Baran

BRATISLAVA, 11. novembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Nové klziská v Rači premyslel  Ľubo Višňovský, bazény tréner reprezentačných plavcov Gabriel Baran a projekt ako funkčný celok pre ľudí z Rače zastrešuje projektový team holdingu LUKA & BRAMER GROUP a. s. .

Starostovi Petrovi Pilinskému a poslancom mestskej časti Rača sa podarilo pre vybudovanie multifunkčných športovísk nájsť investorov, u ktorých sa snúbi skúsenosť z vrcholového športu, investičnej výstavby,  zelenej energie a stavajú na ozajstných zážitkoch rodičov,  rozvážajúcich  svoje deti – ako iní rodičia Rače  – po športoviskách v celej Bratislave.

Tento tím vytvoril pod projektovým zázemím holdingu skupiny LUKA & BRAMER GROUP a. s. projekt multišportového areálu SAR pre deti,  verejnosť, športujúcich rodičov a vrcholový šport. Ako jeden z mála bude areál krytého ihriska otvorený bezplatne aj pre deti, ktoré budú chcieť hrať po škole, či cez víkend hokejbal, basketbal, futbal či volejbal.

Višňovský komplex SAR Bratislava Rača
Športový komplex SAR: plaváreň

Zmluva, ktorá bola vo štvrtok  popoludní (6.11.2014) podpísaná  po viac ako štvrťroku rokovaní so zástupcami špeciálnej komisie mestskej časti, umožní obyvateľom Rače získať na kľúč nový športový areál s bazénmi, ľadovými plochami a krytými športoviskami pre verejnosť, ktorý bude ekologický a súčasne jeden z najmodernejších v Bratislave. Teleso dráhy  BMX  zostane zachované a bikrosový klub rokuje s investormi o znení podnájomnej zmluvy, ktorú investori zástupcom BMX klubu predložili na ďalšie rokovania.

„Nový bazén pre športové  plávanie dnes kvôli energetickej náročnosti postaví málokto. My sme našli kľúč, ako dať do energetickej symbiózy bazény, ľadové plochy a pripojili sme k nim aj prvý račiansky tobogán a obľúbené detské centrum s nafukovadlami pre deti. Chceme, aby ľudia do areálu chodili odpočívať, hrať sa. A kto začne športovať? Ten už len tak neprestane a má kvalitnejší život. To je cieľ. Dostupnosť vyššej kvality života  pre každého.“ vyjadril sa šéf projektového teamu  LUKA & BRAMER GROUP a. s. a výkonný riaditeľ holdingu Jaroslav Packa.

Obyvatelia Rače majú garantované zvýhodnené vstupy do bazénov aj na verejné korčuľovania, ako aj na hodiny školy korčuľovania, počas ktorých budú hradiť za prenájom ľadu  a bazénov iba prevádzkové  náklady.

Gabriel Baran, tréner našich plavcov pripravujúcich sa na olympiádu v Brazílii, spoluinvestor a jeden z autorov myšlienky: „Rekreačné plávanie patrí dnes medzi najzdravšiu pohybovú aktivitu vôbec a málokto vie, že Rača má medzi detskými plavcami obrovské zastúpenie. Väčšinu z nich však rodičia vozia do centra Bratislavy. Rača si zaslúži kvalitné športoviská najmä kvôli existujúcej tradícii jedinečných  športových tried. Deti musia mať k športu blízko. Iba vtedy si k nemu nájdu vlastnú cestu a vytvorí za zdravá základňa, z ktorej  vyrastú talenty a reprezentanti. Vrcholový šport nemusí byť pre každého, ale každý rodič si želá pohybovo zdravé dieťa s dobrým vzťahom k športu.“

Ľubomír Višňovský je jedným z investorov a tvorcom koncepcie unikátneho zimného štadióna. Z unikátov zimného štadióna, ktorý ocenia rodičia, hráči aj vlastný hokejový klub, bude k jeho nápadom patriť koncepcia suchých a mokrých šatní a ich prepojenie na sprchy, tiež koncepcia šatní pre verejné korčuľovanie, krasokorčuľovanie aj integrovaný skate-mill, výhľad na trénujúce ratolesti a možnosť rodičov zaplávať si, zacvičiť v útulnom fitku počas čakania na deti, alebo vziať mladšie ratolesti do nafukovacieho sveta.

Vytvárame otvorený areál pre život. Bude organicky prepojený s pôvodným areálom a šetrný k okoliu.  Teší nás, že bude využiteľný pre kohokoľvek, najlepšie však pre celú rodinu, ktorá po športových aktivitách detí aj rodičov skončí priamo v areáli na dobrej večeri za rozumnú cenu,“ vyjadril sa k zmyslu stavby architekt Tomáš Čechvala. Podľa jeho slov bude teraz potrebné vytvárať robustnú projektovú dokumentáciu  na povolenie stavby.

O riešeniach vyvolaných  investícií, ktorým sa realizácia projektu nevyhne, už projektový tím a architekti rokujú niekoľko mesiacov. Areál a športoviská by mali byť Račanom k dispozícii do 2 rokov od získania stavebných povolení.

Vizualizácie: Tomas Cechvala Architects

Fotogaléria:

Kontakt:
Tereza Chlubnová
PR Manager
Tel.: +421 2 209 04 477
Fax.: +421 2 209 04 209
Mobil: +421 911 513 033
chlubnova@lbg.sk
LUKA& BRAMER GROUP a.s.
Pribinova 25, 81109 Bratislava
http://www.lbg.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.