Nová ŠKODA Fabia sa začína predávať na Slovensku. Aké sú uvádzacie ceny? (FOTO)

BRATISLAVA, 26. novembra 2014 (tlacovasprava.sk) – ŠKODA AUTO štartuje predaj tretej generácie bestselleru ŠKODA Fabia na slovenskom trhu. Cena plnohodnotne vybaveného automobilu vo výbave Active s paketom PLUS, ktorý je v rámci uvádzacej akcie do 31.1. 2015 v cene vozidla, a s benzínovým motorom 1,0 MPI/44 kW začína od 8 940 €. Štýlový dvojfarebný Colour Concept si môžu záujemcovia v uvádzacej akcii objednať s 50-percentným zvýhodnením. Verzia kombi príde na slovenský trh v januári 2015 s príplatkom iba 550 €. Objednávky na model ŠKODA Fabia Combi však prijímajú autorizovaní partneri ŠKODA už teraz. Prvou majiteľkou a tvárou novej Fabie je herečka Kristína Svarinská.

Štart predaja modelu ŠKODA Fabia tretej generácie u všetkých autorizovaných partnerov ŠKODA AUTO na Slovensku
Štart predaja modelu ŠKODA Fabia tretej generácie u všetkých autorizovaných partnerov ŠKODA AUTO na Slovensku

Na slovenský trh prichádza tretia generácia jedného z najobľúbenejších automobilov Slovákov. „Fabia má na Slovensku výnimočné postavenie. Od štartu predaja druhej generácie v roku 2007 sme zákazníkom dodali vyše 43 tisíc vozidiel. Tretia generácia má všetky predpoklady tieto úspechy prekonať. S novým emotívnym dizajnom, modernou technikou a s novými úspornými motormi má nová Fabia potenciál osloviť aj mladších zákazníkov a stať sa najpredávanejším modelom na slovenskom trhu,“ uviedol na včerajšom slávnostnom uvedení novinky Ing. Karel Sklenář, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Nová Fabia už našla aj svoju prvú majiteľku. Je ňou talentovaná herečka Kristína Svarinská, ktorá si včera od zástupcov spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko prevzala kľúče od nového automobilu. Farebnú kombináciu pomohli mladej herečke vybrať fanúšikovia na Facebooku ŠKODA AUTO Slovensko. „Nová Fabia je krásne a štýlové autíčko, navyše veľmi praktické. Žiarivá modrá metalíza s bielou strechou je neprehliadnuteľná kombinácia, ktorá si ma hneď získala. Už sa veľmi teším na prvé kilometre,“ uviedla Kristína Svarinská.

Cena novinky vo výbave Active s benzínovým motorom 1,0 MPI/44 kW začína na sume 8 940 € a obsahuje okrem iného 6 airbagov, elektronickú uzávierku diferenciálu XDS +, stabilizačný systém ESC s multikolíznou brzdou, rádio BLUES, tónované sklá alebo centrálne zamykanie. Štandardom pre všetky motorizácie je systém Štart-Stop a rekuperácia brzdnej energie.

V uvádzacej ponuke do 31.1.2015 je v tomto prevedení paket PLUS v hodnote 1 606 € už v cene vozidla. Jeho súčasťou je klimatizácia, diaľkové ovládanie centrálneho zamykania, elektricky ovládané predné okná, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá lakované vo farbe karosérie. Zákazníci si už teraz môžu objednávať aj kombi verziu nového modelu, ktorá príde na slovenský trh v januári 2015, a to za príplatok len 550 € vrátane strešného nosiča.

Nová Fabia ponúka široké možnosti individualizácie s viac ako 125 farebnými kombináciami exteriéru a interiéru. Zákazník si môže k farbe karosérie vybrať niektorý  zo štyroch farebných odtieňov strechy, vonkajších spätných zrkadiel a kolies z ľahkej zliatiny. Dostupný a štýlový Colour Concept je k dispozícii v uvádzacej akcii s 50-percentnou cenovou výhodou pre zákazníka. Úplne nový interiér zaujme svojím hodnotným vzhľadom, kvalitou spracovania, horizontálnym vedením línií a nezvyčajne bohatou škálou farieb a ich kombinácií. Každý tak môže realizovať svoje predstavy a vytvoriť si jedinečný automobil.

Fotogaléria:

Modely Fabia je možné objednať aj vo vyšších výbavových stupňoch Ambition a Style, ku ktorým je v rámci uvádzacej akcie taktiež k dipozícii paket PLUS v cene vozidla. Nad rámec základnej výbavy Active pridáva verzia Ambition okrem iného: manuálnu klimatizáciu, projektorové svetlomety s LED denným svietením, rádio SWING s 5″ farebnou dotykovou obrazovkou, Speedlimeter (obmedzovač rýchlosti), elektricky ovládané okná vpredu, elektricky ovládané a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá, predné hmlové svetlomety a diaľkové ovládanie centrálneho zamykania.

Najvyššia výbava Style je navyše bohatšia o rádio BOLERO s 6,5″ farebným dotykovým displejom, Front Assistant (systém sledovania odstupu od vpredu idúcich vozidiel vrátane automatického spomaľovania a brzdenia), 15″ kolesá z ľahkej zliatiny, Rain-Light Assistant (svetelný a dažďový senzor), trojramenný multifunkčný kožený volant pre ovládanie rádia a telefónu, bezkľúčové štartovanie, vyhrievané sedadlá alebo rozhranie MirrorLink. Stupne výbavy Ambition a Style možno rozšíriť o ďalšie pakety s množstvom doplnkovej výbavy.

Slovenskí zákazníci získajú tretiu generáciu vozidiel ŠKODA Fabia s novými benzínovými a dieselovými motormi, ktoré sú o 17 % úspornejšie a spĺňajú emisnú normu EU 6. Už pre verziu Active sú v ponuke všetky motorové verzie. K dispozícii je benzínový trojvalec 1,0 MPI s výkonom 44 kW (60 k) a 55 kW (75 k), benzínový preplňovaný štvorvalec 1,2 TSI vo variantoch 66 kW (90 k) a 81 kW (110k) a dieselový trojvalec 1,4 TDI vo variantoch 66 kW (90 k) a 77 kW (105k).

Nový model ponúkne veľkorysý vnútorný priestor a najväčší batožinový priestor v triede s objemom až 330 litrov batožiny. Fabia získala vyspelé bezpečnostné systémy, ktoré doteraz bývali výsadou vozidiel vyšších segmentov. Taktiež ich zásluhou dostala maximálne päťhviezdičkové hodnotenie v bezpečnostných testoch Euro NCAP. Svoju premiéru v modeli Fabia oslavuje nové elektromechanické riadenie C-EPS, bezkľúčový prístup KESSY a veľká panoramatická presklená strecha. Prvýkrát je v ponuke obrazovka, ktorá rozpozná viacdotykové povely.

Ako prvé vozidlo značky ŠKODA dáva nová Fabia možnosť jednoduchým spôsobom prepojiť smartfón s automobilom. Rozhranie MirrorLink využíva obrazovku rádia Bolero na zobrazovanie a obsluhu vybraných aplikácií bežiacich v smartfóne. Okrem toho má nová Fabia aj rozhranie SmartGate, vďaka ktorému je možné naopak určité dáta vozidla zobrazovať, ukladať a využívať pomocou špeciálnych aplikácií na smartfóne. Napríklad novo vyvinutá aplikácia ŠKODA Drive poskytne vodičovi prehľad o tom, ako úsporný je jeho štýl jazdy.

Nová ŠKODA Fabia zavíta už 28. až 30. novembra 2014 do vybraných nákupných centier po celom Slovensku, kde si ju budú môcť návštevníci prvýkrát pozrieť zblízka a navyše vyhrať zaujímavé ceny. Fanúšikovia novej Fabie si ju následne môžu otestovať 4. až 6. decembra počas testovacích dní u všetkých autorizovaných predajcov značky ŠKODA na Slovensku a získať atraktívny darček. V sobotu 6. decembra až do 15:00 hod.

Pre ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Roman Rajtár, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko s.r.o.
Roman.rajtar@skoda-auto.sk; +421 904 701 339

ŠKODA AUTO
je jedna z najstarších automobiliek na svete. Od roku 1895 sa v sídle spoločnosti v Mladej Boleslavi vyrábali najprv bicykle, čoskoro nasledovali aj motocykle a automobily,
má v súčasnosti sedem modelových radov osobných automobilov: Citigo, Fabia, Roomster/Praktik, Rapid, Octavia, Yeti a Superb,
v roku 2013 dodala zákazníkom celosvetovo 920 800 vozidiel,
od roku 1991 patrí pod Volkswagen, jeden z globálne najúspešnejších automobilových koncernov. ŠKODA v koncernovom zväzku samostatne vyrába a vyvíja okrem vozidiel aj komponenty ako motory a prevodovky,
prevádzkuje tri výrobné závody v Českej republike; vyrába v Číne, Rusku, na Slovensku a v Indii väčšinou prostredníctvom koncernových partnerstiev, ďalej tiež na Ukrajine a v Kazachstane v spolupráci s lokálnymi partnermi,
zamestnáva celosvetovo približne 25 800 pracovníkov a je aktívna na viac ako 100 trhoch.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.