Slovenský ESET sa spojil s gigantom Facebook, poskytnú užívateľom bezplatnú službu

BRATISLAVA, 4. decembra 2014 (tlacovasprava.sk) – ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami, sa pridal k bezpečnostnej iniciatíve sociálnej siete Facebook. Všetkým používateľom sociálnej siete odteraz bezplatne ponúka ESET Online Scanner pre Facebook.

Riešenie od ESETu používateľom pomôže skenovať, identifikovať a bezpečne odstrániť škodlivý kód, ktorý bol z infikovaného počítača vložený do ich Facebook účtu. Vďaka tejto aplikácii si budú môcť preskenovať celý počítač.

„Našim cieľom je ponúknuť používateľom tú správnu technológiu na to, aby sa zlepšila ich skúsenosť s našimi službami a aby boli ich zariadenia lepšie zabezpečené. ESET Online Scanner pre Facebook výrazne zníži počet škodlivých linkov medzi biliónmi kliknutí, ktoré sa uskutočnia každý deň na Facebooku,“ povedal Chetan Gowda z Facebooku.

ESET Online Scanner pre Facebook bol vyvinutý na detekciu a čistenie infikovaných počítačov používateľov Facebooku. „Vlastnosti charakteristické pre ESET ako nízka záťaž systému a oceňovaná technológia odhaľovania škodlivého kódu použité v ESET Online Scanneri garantujú efektívnu a jednoduchú detekciu, a to všetko zadarmo,“ povedal Ignacio Sbampato, obchodný a marketingový riaditeľ ESETu.

ESET Facebook
ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami, všetkým používateľom sociálnej siete odteraz bezplatne ponúka ESET Online Scanner pre Facebook. Ukážky hlásení.

Keď sa používateľ prihlási do svojho Facebook účtu, sociálna sieť vyhľadáva znaky podozrivého správania – ako napríklad odoslaný spam v správach alebo škodlivé linky zavesené používateľom na nástenky jeho priateľov. V prípade, že systém odhalí takúto škodlivú aktivitu, Facebook používateľovi zobrazí správu s ponukou využitia ESET Online Scannera pre Facebook, ktorý je spustiteľný priamo v rámci Facebooku bez akéhokoľvek poplatku.

Zuzana Hošalová
Public Relations Specialist – Slovensko
ESET
Aupark Tower, 16. poschodie, Einsteinova 24, 851 01 Bratislava
Mobil: +421 917 393 115; Telefón: +421 2 32 24 42 09
e-mail: hosalova@eset.sk

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.