V Tatrách sa už začína lyžovať! Medzi prvými testoval zjazdovky Adam Žampa (MAPA, VIDEO)

TATRY 4. decembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Už zajtra 5. decembra budú prví lyžiari brázdiť severnú a južnú svahu Chopka a užijú si lyžovačku s prekrásnymi výhľadmi na Liptov a Horehronie z výšky 2 004 m n.m. Úsmev na tvárach dovolenkárov vyčarí 6. decembra mikulášska lyžovačka vo Vysokých Tatrách, kde sa otvárajú zjazdovky v strediskách na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici.

V Jasnej si lyžiari prvýkrát v sezóne vyskúšajú svahy z vrcholu Chopka. Na severnej strane budú otvorené červené zjazdovky č. 1c Pretekárska úsek Chopok – Konský Grúň, č. 1b Pretekárska úsek Konský Grúň – Luková, č. 1a Pretekárska úsek Luková – Priehyba, červená zjazdovka č. 2 Májová a modrá č. 13 Biela Púť. Tí, ktorí využijú nástupné miesto z južnej strany kopca, majú možnosť využiť prechod na Sever modernou 15-miestnou kabínkovou lanovkou a zlyžovať z Chopku Sever až na Bielu Púť alebo ostať lyžovať na Juhu na červenej zjazdovke č. 31 s názvom Slnečná v úseku Kosodrevina – Srdiečko.

Milovníci lyžovania si v prvý deň spustenia lyžovačky v Nízkych Tatrách užijú 5,05 km zjazdoviek. Aktuálne sa v stredisku Jasná dosnežujú modré ľahšie zjazdovky pre rodiny s deťmi č. 14 Lúčky a č.5 Turistická a na južnej strane Chopku zjazdovka č. 36 s názvom Krupová, ktoré budú spustené do prevádzky v závislosti od počasia.

Kým počasie v zahraničí alpským rezortom nehrá do karát, u nás v Tatrách mrzne a podmienky na prvú lyžovačku sú ideálne. Tieto slová potvrdzuje aj náš najlepší zjazdár Adam Žampa, ktorý si v týchto dňoch ako prvý Tatranec vyskúšal tréning na svahu Interski na Štrbskom Plese.

„Koncom minulého týždňa bolo v Tatrách -10 stupňov, spolu s mojim tímom nám prevádzkovatelia umožnili poliať svah vodou, dráha zľadovatela na takú úroveň, aby boli podmienky podobné svetovému poháru a  optimálne pre môj tréning. Najbližšie sme sa chystali do Rakúska na európsky pohár, ale podujatie sa zrušilo, pretože tam absolútne nemrzne, rovnako vo Francúzsku je 6 stupňov nad nulou a v celej Európe je teplo, iba v Tatrách je zima, práve preto tu teraz trénujem. Verím, že najbližšie si zalyžujem v Tatranskej Lomnici a presuniem sa aj do Jasnej,“ uzavrel Adam Žampa.

Video z tréningu Adama Žampu 3. 12.2014 na Štrbskom Plese:

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách štartuje v sobotu 6. decembra na Štrbskom Plese na svahu Interski (červená zjazdovka č. 3) a na zjazdovke Juniorská (modrá zjazdovka č. 6). V stredisku sa dosnežujú posledné úseky na ľahkej modrej zjazdovke č. 4 s názvom Turistická a na červenej zjazdovke č. 2 Esíčka. V Tatranskej Lomnici sa v sobotu spúšťa úsek modrých zjazdoviek č. 1 Štart Západ a č. 2 Štart Východ. Ak teploty v najbližších dňoch opäť klesnú, dosnežia sa aj červené zjazdovky zo Skalnatého plesa na Štart (Esíčka, Generál a Čučoriedky Východ a Čučoriedky Západ).

Vo Vysokých Tatrách bude lyžiarom od soboty k dispozícii 2,85 km tratí a spolu so zjazdovkami v Nízkych Tatrách si tak nadšenci obľúbeného zimného športu užijú takmer 8 km kvalitne upravených tratí. Tatranci očakávajú nasledujúce dni výrazné poklesy teplôt, ktoré by mali napomôcť technickému zasnežovaniu a otvoreniu ďalších kilometrov zjazdoviek.

Zimné mapy vlekov a zjazdoviek:

Zimná mapa: jasná, Nízke Tatry: Vleky a zjazdovky
Zimná mapa: jasná, Nízke Tatry: Vleky a zjazdovky
Zimná mapa: Štrbské Pleso (vleky, zjazdovky, služby)
Zimná mapa: Štrbské Pleso (vleky, zjazdovky, služby)
Zimná mapa: Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica (vleky, zjazdovky, služby)
Zimná mapa: Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica (vleky, zjazdovky, služby)

Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) je top subjektom v oblasti cestovného ruchu v Strednej a Východnej Európe, ktorý vlastní a prevádzkuje atraktívne horské strediská a hotely. V Nízkych Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje stredisko Jasná Nízke Tatry a hotely Hotel Grand Jasná, Hotel Tri studničky, Chalets Jasná De Luxe, Horský Hotel Srdiečko a Hotel Rotunda. TMR je zároveň vlastníkom Aquaparku Tatralandia. Ide o najväčší slovenský aquapark s celoročnou prevádzkou, ktorý ponúka okrem vodnej zábavy aj Tropical Paradise – špeciálnu tropickú halu s morskou vodou ako aj zábavu vo Fun Parku a ubytovanie v bungalovoch a apartmánoch Holiday Village Tatralandia. Vo Vysokých Tatrách TMR vlastní a prevádzkuje  stredisko Vysoké Tatry s horskými lokalitami Tatranská Lomnica, Starý Smokovec a lokalitu Štrbské Pleso, ktoré TMR spoluprevádzkuje. Vo Vysokých Tatrách TMR tiež vlastní hotely Grandhotel Praha Tatranská Lomnica, Grandhotel Starý Smokovec a Hotel FIS Štrbské Pleso. TMR tiež vlastní 19% v spoločnosti Melida, a.s., ktorá si prenajíma a prevádzkuje stredisko Špindlerův Mlýn v Českej republike. V Poľsku TMR vlastní stredisko Szczyrk. TMR tiež vlastní a prenajíma tretím stranám hotely Slovakia, Kosodrevina, Liptov, Ski&Fun Záhradky a Bungalovy. Do konca roka 2013 sa preinvestovalo do rozvoja a modernizácie stredísk TMR takmer 190 mil. EUR. Akcie TMR sú obchodované na troch európskych burzách v Bratislave, Prahe a vo Varšave.

ZUZANA FABIANOVÁ
Hovorca / Spokesperson
E-mail:  fabianova@tmr.sk
Tel.: +421 911 039 602
TATRY MOUNTAIN RESORTS
Demänovská Dolina 72, 031 01 L. Mikuláš

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.