Galéria Gagarinka uvádza výstavu: Matúš Maťátko “Hrdinovia, idoly a ľudia” a autorskú serigrafiu (FOTO)

BRATISLAVA, 9. dcembra 2014 (tlacovasprava.sk) – V piatok 5.12. boli v priestoroch Galérie Gagarinka sprístupnené  pre verejnosť dve výstavy: Matúš Maťátko: Hrdinovia, Idoly a Ľudia a Autorská serigrafia. Záujemcovia budú môcť vystavované diela vidieť až do 18. 1. 2015.

Grafik Matúš Maťátko (1984) sa venuje najmä veľkoformátovému linorytu. Jeho tlače predstavujú jedinečné autorské diela, ironizujúce súčasný svet a jeho starosti.
Grafik Matúš Maťátko (1984) sa venuje najmä veľkoformátovému linorytu. Jeho tlače predstavujú jedinečné autorské diela, ironizujúce súčasný svet a jeho starosti.

Grafik Matúš Maťátko (1984) sa venuje najmä veľkoformátovému linorytu. Jeho tlače predstavujú jedinečné autorské diela, ironizujúce súčasný svet a jeho starosti. Nevyhýba sa však ani politickej symbolike, ako práve v hlavnom súbore výstavy s názvom Idoly. Na výstave v Gagarinke okrem grafík predstavuje aj úplne nové reliéfy z dreva.

V Galérii Gagarinka môžete vidieť naraz dve výstavy: Matúš Maťátko: Hrdinovia, Idoly a Ľudia a Autorská serigrafia. Záujemcovia budú môcť vystavované diela vidieť až do 18. 1. 2015.
V Galérii Gagarinka môžete vidieť naraz dve výstavy: Matúš Maťátko: Hrdinovia, Idoly a Ľudia a Autorská serigrafia. Záujemcovia budú môcť vystavované diela vidieť až do 18. 1. 2015.

Autorská serigrafia je výberom diel od viacerých umelcov, grafikov a maliarov. Serigrafia ako ručná grafická technika, ktorá bola istú dobu zabudnutá, dnes slávi návrat. Jej nespornou výhodou je plná farebnosť, ľahká realizácia a možnosť vytvoriť každý výtlačok ako originál.

Svoje diela vystavujú Matúš Maťátko & Andrea Bartošová, Alexandra Barth, Ivan Csudai, Michal Czinege, Mira Gáberová, Andrea Jančovičová, Patrícia Koyšová, Monika Pascoe Mikyšková, Géza Németh, Daniela Olejníková, Dorota Sadovská, Rastislav Sedlačík, Erik Šille, Laco Teren + Jozef Jankovič, Miroslav Cipár, Juraj Meliš, Marián Mudroch a Klára Bočkayová zo zbierky Paľa Marka.

Názov výstavy:  Matúš Maťátko: Hrdinovia, Idoly a Ľudia & Autorská serigrafia
Výstava prístupná pre verejnosť: 5. december 2014 – 18. január 2015
Miesto: Galéria Gagarinka, Gagrinova ul., Bratislava – Ružinov
Otváracie hodiny:
Streda – piatok: 16.00 – 18.00
Sobota – nedeľa: 13.00 – 18.00
Kontakt: gagarinka@gagarinka.sk, http://www.galeria.gagarinka.sk

Galéria Gagarinka sa nachádza v Prievoze na Gagarinovej ulice oproti obchodu Lidl, kde je aj možnosť parkovania.
MHD: Doprava trolejbusom, zastávka Brodná pred novostavbou Gagarinka, linky 201, 202, 208

Galéria Gagarinka je súkromná galéria zameraná na progresívne súčasné umenie a dizajn. Bola založená v roku 2013 a od septembra 2014 sa odbornej i laickej verejnosti predstavuje s novým aktualizovaným programom, v unikátnych výstavných priestoroch v Bratislave – Prievoze. Ťažiskom výstavnej činnosti galérie sú krátkodobé, tematické, skupinové výstavy mladšej a strednej generácie umelcov zo slovenského kontextu, s presahmi do Čiech a zahraničia. Koncepčné zameranie galérie má primárne za cieľ podporiť vnímanie sveta výtvarného umenia a podávať obraz súčasnej výtvarnej scény v jej celku, prostredníctvom prirodzenej integrácie tzv. voľného umenia – maľby, kresby, grafiky, objektu a inštalácie, videoartu, konceptuálneho umenia, spolu s autorskou a dokumentárnou fotografiou, produkt dizajnom, grafickým dizajnom a špecifickými artefaktmi na hraniciach interpretačných rámcov. Kritériom pre výber a výstavnú prezentáciu diel je ich umelecká kvalita a tvorivý zámer kurátoriek, ktoré v rámci odbornej selekci, radenia diel do tematických celkov a snahy o kreatívne popieranie obligátnych väzieb, vyberajú zaujímavé, inovatívne a investične potenciálne diela.

Petra Greksová
PR Consultant
Galéria Gagarinka
0905 986 112

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.