Mlynček na faktúry od Datamolino pútal pozornosť na Odbornom trhu

BRATISLAVA, 10. decembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Legislatívne zmeny v oblasti účtovníctva sú čoraz frekventovanejšie, na čo reaguje nielen účtovnícka obec, ale i odborné inštitúcie. V tejto súvislosti zorganizovalo odborné vydavateľstvo Verlag Dashöfer podujatie pod názvom Odborný trh, ktorý sa uskutočnil 3. decembra v priestoroch DK Zrkadlový háj v Petržalke. Prednášok a diskusií sa zúčastnili odborníci z rôznych oblastí a niekoľko desiatok účastníkov, tzv. „trhovníkov“. A práve spoločnosť Datamolino ako jeden z nich, pútala svojou službou eliminujúcou papier v živote firiem veľkú pozornosť.

Prezentácia spoločnosti Datamolino pútala pozornosť mnohých účastníkov. „Aj na dnešnom podujatí sa nám potvrdilo, že záujem o automatické spracovanie faktúr či bločkov a ich elektronické archivovanie s okamžitým prístupom odkiaľkoľvek bez zbytočných šanónov je aj doma na Slovensku. Keď účastníci videli, ako riešime problém spracovania faktúr, veľmi to v nich zarezonovalo. Jednalo sa hlavne o účtovné firmy a väčšie spoločnosti z radov malých podnikov, ktoré problém papierovania naozaj pociťujú a hľadajú riešenia, ktoré im pomôžu eliminovať papierovú stopu pri práci. Sme radi, že viacerí účastníci sa aj prakticky rozhodli otestovať našu službu,“ dodal Andrej Glézl.

Datamolino zaujalo na akcii Odborný trh
Datamolino zaujalo na akcii Odborný trh

Datamolino sa nedávno rozšírilo na ďalšie svetové trhy. Služba, ktorá je na Slovensku už dávnejšie kompatibilná so všetkými relevantnými účtovnými softvérmi, sa po novom integrovala aj do dvoch významných zahraničných, Xero a Sage One.

„V súvislosti s týmito integráciami sme trochu zmenili náš produkt. Spravili  sme ho plne automatizovaný. Už dnes vieme našim zákazníkom poskytnúť dáta instantne. To znamená, že po nahratí účtovných dokladov im obratom v priebehu niekoľkých sekúnd z drvivej väčšiny dokumentov poskytneme dáta, s ktorými môžu ihneď pracovať,“ povedal riaditeľ spoločnosti Datamolino, Andrej Glézl.

Idea zorganizovať menej konvenčnú udalosť, ktorá by sa líšila od klasických odborných celodenných konferencií, sa zrodila práve vo vydavateľstve Verlag Dashöfer. Cieľom bolo prepojiť na jednom mieste účastníkov z kruhu odbornej verejnosti, erudovaných lektorov, ale aj pozvaných partnerov.

Datamolino zaujalo na akcii Odborný trh
Datamolino zaujalo na akcii Odborný trh

Marketingová manažérka vydavateľstva Verlag Dashöfer Monika Šťastniaková a zároveň aj hlavná organizátorka nultého ročníka Odborného trhu ocenila účasť spoločnosti Datamolino. „Veľmi vítame účasť zástupcov spoločnosti Datamolino a sme naozaj radi, že prišli prezentovať. Legislatívne zmeny v oblasti účtovníctva, daní či DPH sú všetko témy prepojené s problémami, ktoré účastníci riešia. Jeden z problémov je práve spracovanie faktúr. To, že to firmy robia tradičným papierovým spôsobom a archivujú ich v šanónoch je fakt, preto vítame všetky inovatívne prístupy, ktoré podnikateľské prostredie prináša a Datamolino je jedným z nich“, povedala Monika Šťastniaková.

Nielen Odborný trh, ale celková spolupráca vydavateľstva Verlag Dashöfer s Datamolinom je o tom, že prináša verejnosti  informácie o praktických službách uľahčujúcich život a šetriacich zdroje v oblasti účtovníctva či bezpečnej elektronickej archivácie dát dostupných ihneď a odkiaľkoľvek.

Verejnosť či odborníci z brandže tak získavajú možnosť dozvedieť sa novinky zo sveta cloudového (online) účtovníctva. Toto odvetvie vo svete veľmi rýchlo napreduje a rastie najmä v Spojených štátoch, Veľkej Británii či v Nemecku. V USA dnes služby online účtovníctva využíva vyše milión malých podnikov.

O spoločnosti
Datamolino je servisná spoločnosť, ktorá poskytuje službu automatického spracovania faktúr formou webovej aplikácie čím prináša výhody využívané veľkými firmami aj menším podnikateľom či účtovníkom bez nutnosti vynakladania vstupných investícií do technológií. Datamolino je možné používať ihneď a rovnako jednoducho, ako email. Datamolino je ambasádorom trendu „paperless office“, pretože ide o riešenie, ktoré eliminuje náklady a ponúka prehľadný archív dokumentov online a zjednodušuje komunikáciu medzi firmami a účtovníkmi. Okrem toho odbúrava vysokú chybovosť, ku ktorej dochádza pri manuálnom prepisovaní faktúr. Datamolino získalo ocenenie slovenský Start Up roka 2013 v rámci hlasovania verejnosti na Startup Awards 2013.

Kontakty pre médiá:
Sergej Danilov
Account Manager
AMI COMMUNICATIONS SLOVAKIA
sergej.danilov@amic.sk
02 2 524 985 49

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.