*
článok
Médiá & Internet, TLAČOVÉ SPRÁVY, Zábava & Voľný čas

Ako si naladiť platený kanál Rik? Detská televízia štartuje 1. januára 2015

BRATISLAVA, 16. decembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Prvá televízna stanica pre deti v slovenčine RiK odštartuje svoje vysielanie 1. januára 2015. Piaty kanál v portfóliu JOJ Group bude platený a od začiatku dostupný v ponuke štyroch slovenských operátorov.

RiK je historicky prvá televízna stanica pre deti v slovenskom jazyku, s atraktívnym detským programom a výrazne edukatívnou pridanou hodnotou. Ide o prémiový, a teda platený kanál cielený na deti vo veku 4 – 12 rokov.

RiK - detská televízia, programové formáty

RiK – detská televízia, programové formáty

Ako piata televízia v poradí doplní portfólio staníc JOJ Group presne 1. januára 2015, kedy začne RiK vysielať svoj program v HD kvalite a vo formáte 16:9. Jeho ťažiskovými formátmi budú programy európskej produkcie, ktoré sú zábavné, poučné a bez prvoplánového násilia.

Nová detská stanica JOJ Group bude distribuovaná ako platený kanál, zaradený do spoplatnených balíkov v ponuke operátorov Skylink, Slovanet, Orange a Antik. Hneď od začiatku vysielania tak bude mať penetráciu na cca 40 % územia Slovenska. K dátumu štartu jej vysielania bude spustený aj web Rik.sk, kde sa diváci dozvedia všetky informácie o novej stanici a jej programe.

RiK detska TV televizia havran Joj

RiK – detská televízia: Maskot havran RiK

JOJ Group uplynulý týždeň spustila skúšobné vysielanie RiKa na Skylinku. V hodinovej slučke maskot stanice – havran RiK prezrádza programovú štruktúru vysielania a ukazuje príklady formátov, ktoré budú súčasťou jeho programu.

RiK ponúkne najmladším divákom celodenný program, ktorý je rozdelený do špecifických blokov podľa veku: pred poludním to budú formáty určené pre deti predškolského veku a popoludní zase program pre deti mladšieho školského veku. V prime time si RiKa pozrie celá rodina.

Diváci sa tak môžu už teraz tešiť na tituly, akými sú napríklad Novodobí Robinsoni, Legenda o Williamovi Tellovi, Fix a Foxi, Marvin, Dobrodružstvo na opustenom ostrove, Hovoriaca kniha kúziel, Tučniak Pecola, Nešikovné zajačiky, Maxík, Neobyčajné príbehy, Nezbedný Ralph, Korytnačí ostrov a mnohé ďalšie.

Deti sa budú s RiKom smiať aj učiť a využijú svoj čas pred obrazovkou zábavnou i náučnou formou. RiK sa chce stať dobrým spoločníkom nielen detí, ale aj ich rodičov, ktorí sa budú môcť spoľahnúť na kvalitné formáty a zodpovednú programovú štruktúru piatej stanice JOJ Group. Ďalším skvelým benefitom RiKa bude muzikálnosť jeho vysielania, a tiež hudobný charakter ostatných aktivít a eventov, v rámci ktorých si slovenské deti budú môcť s RiKom stále spievať.

Slovenský detský kanál RiK vychádza z licencie spoločnosti Your Family Entertainment AG, nemeckého gigantu v oblasti detských programov, ktorý vysiela stanicu Ric pre deti v nemecky hovoriacich krajinách. V spolupráci s týmto silným partnerom JOJ Group ponúkne slovenským divákom v ich rodnej reči svetovo najúspešnejšie akvizície, rozprávky a najkvalitnejšiu detskú hranú i animovanú tvorbu, so zreteľom na edukatívne programové formáty.

Miroslava Klempová
Marketing Manager
tel.: +421 918 59 59 84
klempova@joj.sk
Brečtanová 1, 831 01 Bratislava

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: