*
článok
TLAČOVÉ SPRÁVY

EPT Prague: Vítězný Stephen Graner si z Prahy odváží skoro 27 milionů! (FOTO)

PRAHA, 20. decembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Američan Stephen Graner doslova prolétl finálovým dnem hlavního turnaje EPT11 Prague a kromě krásné trofeje a luxusních hodinek SLYDE od oficiálního partnera EPT, si z českého hlavního města odváží také pohádkových €969.000, v přepočtu necelých 27 milionů korun.

Graner nastupoval už na final table jako obrovský chipleader a svou výhodu dokonale využil. Závěrečný den netrval ani pět hodin a EPT mohla korunovat vítěze v pořadí už 102. zastávky. Ve finálovém heads-upu si šestadvacetiletý Američan poradil se stejně starým švédským online kvalifikantem PokerStars Antonem Bertilssonem.

Vítězný Stephen Graner si z Prahy odvezl €969.000

Vítězný Stephen Graner si z Prahy odvezl €969.000

Stephen Graner, který v současné době žije v Las Vegas, přijel do Prahy se svou přítelkyní v rámci 16-denního výletu po Evropě. Společně měli v plánu navštívit Prahu. Mnichov a přes Paříž se vrátit zpět do Spojených států. Díky Granerovu úspěchu v Main Eventu si ale museli pobyt v Praze prodloužit, své plány přehodnotit a Mnichov tak bude muset počkat někdy na příště.

Skoro milionová výhra v eurech je pro Granera jasně největším úspěchem v živém turnaji v jeho pokerové kariéře a vůbec prvním cashoutem mimo USA. Doposud bylo jeho nejlepším výsledkem šesté místo v letošním turnaji Millionaire v rámci WSOP, kde bral $237.854.

Pro Granera byl pražský Main Event turnajem snů. Nejen že nenašel přemožitele na finálovém stole, ale šestadvacetiletý Američan dominoval i v předchozích hracích dnech a od začátku do konce se držel vždy mezi nejlepšími v průběžném pořadí.

Průběh Main Eventu EPT11 Prague z pohledu Stephena Granera

Po dni 1b – 21. místo z 399 postupujících s 123.800 v žetonech
Po dni 2 – 4. místo z 200 postupujících s 558.200 v žetonech
Po dni 3 – 2. místo z 61 postupujících s 1.713.000 v žetonech
Po dni 4 – 2. místo z 22 postupujících s 3.228.000 v žetonech
Po dni 5 – 1. místo z 7 postupujících s 12.405.000 v žetonech

Na druhém místě skončí také šestadvacetiletý Anton Bertilsson, který místo v turnaji získal prostřednictvím online kvalifikace na PokerStars. Díky cashoutu €582.720 skoro zdesetinásobil svůj předcházející nejlepší výsledek

Třetí místo připadlo Jonathanu Wongovi. Třicetiletý Londýňan hrál svůj první velký turnaj po čtyřleté pauze a také on dosáhl díky výplatě €410 na svůj nejlepší dosavadní výsledek.

EPT11 Prague final table

1. Stephen Graner, USA, PokerStars player, €969 000
2. Anton Bertilsson, Sweden, PokerStars qualifier, €582 720
3. Jonathan Wong, UK, €410,190
4. Fabio Sperling, Germany, PokerStars qualifier, €308,180
5. Simon Mattsson, Sweden, €235,700
6. Bjorn Wiesler, Germany, €172,340
7. Remi Castaignon, France, PokerStars player, €129,390
8. Miltiadis Kyriakides Greece, PokerStars qualifier, €92,610

Nejlepší český výsledek zaznamenal Jakub Šlemr

V předposledním hracím dni měla Česká republika ve hře mezi 21 nejlepšími už jen posledního zástupce Jakuba Šlemra, kterému nakonec jen těsně unikl oficiální osmičlenný final table.

O osudu posledního českého hráče v Main Eventu letošní EPT Prague rozhodl nejklasičtější turnajový flip A-K vs Q-Q. Jakub s párem dam nakonec nestačil na A-K Švéda Bertilssona. Za deváté místo inkasoval €72.210.

Rekordní pole a €969.000 pro vítěze

Rekordní Main Event letošní pražské EPT s buy-inem €5.300 zaznamenal v průběhu dvou startovních dní celkem 1.107 unikátních registrací a posunul tak loňský rekordní zápis o rovných 100 hráčů. Celkový prizepool vyhoupl na €5.368.950. Peníze byly připraveny pro 159 nejlepších. Na vítěze čekalo pohádkových €969.000.

Do hry zasáhlo nejvíce Rusů. V závěsu jsou opět Němci

Hlavní turnaj pražské EPT přilákal do českého hlavního města hráče ze 64 zemí světa. Skoro 9% (98 hráčů) dorazilo z Ruska, těsně v závěsu se s 94 účastníky drží Německo. Domácí zemi reprezentovalo 33 borců.

Fotogaléria:

EPT Prague Poker festival byl opět úspěšný

EPT Prague poker festival se vyvedl ve všech směrech. “Pražský festival EPT zaznamenal opět obrovský úspěch. Téměř každý turnaj se může pochlubit novou rekordní účastí. Celkem jsme zaznamenal více než 12.000 turnajových registrací a na výplatách jsme hráčům vyplatili přes €20 milionů,” řekl závěrem prezident EPT Edgar Stuchly. “Nyní přejeme hráčům příjemné prázdniny a v Evropě se těšíme na shledanou znovu na konci ledna ve francouzském Deuville.”

Tím nejbližším podnikem zařazeným do sezóny European Poker Tour ale bude už na začátku ledna festival PokerStars Caribbean Adventure, který se odehraje na Bahamách v termínu 6.-14. ledna 2015. Jedenáctidenní akce v Deuville pak odstartuje 28. ledna. Více informací naleznete na oficiálních stránkách ept.

Reporty na PokerStarsBlogu

Zajímavosti a průběh turnaje jste mohli sledovat prostřednictvím PokerStarsBlogu, videoblogy na PokerStars.tv nebo na oficiálních stránkách EPT na facebooku.

O European Poker Tour:

European Poker Tour (EPT) je světově nejbohatší a nejpopulárnější pokerová tour. Od roku 2004 vyplatila EPT na výhrách 617 milionů eur a uspořádala turnaje napříč celou Evropou.

Pod EPT také spadá bahamský pokerový svátek PokerStars Caribbean Adventure (PCA), který se odehrává vždy v lednu a jde o největší pokerový festival, který se odehrává mimo Las Vegas.

Letošní 11. sezóna EPT staví na základech předešlé úspěšné dekády a desítkách úspěšných turnajů. Nová sezóna odstartovala v Barceloně, kde v srpnu oslavila EPT svůj jubilejní 100. event, následovala říjnová zastávka v Londýně a pokračovat se bude v Praze, Deauviile a na Maltě. Velké finále PokerStars & Monte-Carlo®Casino EPT Grand Final je situováno tradičně do Monaka.

O PokerStars:

PokerStars provozuje nejznámější online pokerové sítě světa, které slouží celosvětové pokerové komunitě s více než 60 miliony registrovaných členů. Od svého spuštění v roce 2001 se PokerStars stala první volbou špičkových hráčů světa, kde denně probíhá více turnajů než kdekoliv jinde a s tím nejlepším online zabezpečením.

PokerStars fungují globálně pod licencemi vlád Ostrova Man a Malty. Oddělené vládní licence, díky nimž může PokerStars fungovat i v dalších zemích, získala herna od Belgie, Dánska, Estonska, Francie, Itálie, Španělska a Německa.

PokerStars je členem Rational Group, která podniká v oblasti herního průmyslu a provozuje značky, mezi něž patří PokerStars, Full Tilt Poker a European Poker Tour. Společnosti patřící do Rational Group ve Velké Británii a na Ostrově Man jsou obecně považovány za jednoho z nejlepších zaměstnavatelů ve Velké Británii a umístily se mezi 25 nejlepšími v hodnocení institutu Great Place to Work v žebříčku UK’s Best Workplaces v kategorii Velké společnosti v letech 2012 i 2013.

V případě jakéhokoliv dotazu mne neváhejte kontaktovat

Jan Hedbávný
PokerStars PR
Email: psprcz@gmail.com
Tel.: +420 731 455 226
Web: PokerStars.net

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: