*
článok
Doprava & Motorizmus, Priemysel, TLAČOVÉ SPRÁVY, Trh práce

Austrálska firma vytvorí v logistickom parku Immopark Košice stovky pracovných miest

KOŠICE, 23. decembra 2014 (tlacovasprava.sk) – Na východné Slovensko presúva časť svojej výroby austrálska spoločnosť Howe a v Košiciach plánuje vytvoriť stovky pracovných miest. Dominantný hráč v oblasti dodávok pre automobilový priemysel sa v roku 2015 nasťahuje do logistického parku Immopark Košice, ktorého developerom je Erste Group Immorent Slovensko.

Aj napriek zložitej situácii na automobilovom trhu si spoločnosť Howe vybrala košický Immopark ako najvhodnejšie miesto pre svoju expanziu. „Sme radi, že Howe prichádza práve do Košíc. Sme presvedčení, že dokážeme zabezpečiť tie najvhodnejšie podmienky pre túto investíciu a v budúcom roku budeme svedkami úspešného a slávnostného otvorenia haly s rozlohou takmer 16 tisíc metrov štvorcových v Immoparku Košice,“ vraví Peter Malík, konateľ Erste Group Immorent Slovensko.

Howe logistický park Immopark Košice

Austrálska spoločnosť Howe – dominantný hráč v oblasti dodávok pre automobilový priemysel – sa v roku 2015 nasťahuje do logistického parku Immopark Košice, ktorého developerom je Erste Group Immorent Slovensko.

Táto významná transakcia vytvorí pracovné príležitosti pre stovky zamestnancov na východnom Slovensku a Howe sa tak aktívne zapojí do rastu priemyslového logistického parku pri košickom letisku.

Strategický manažment a kvalitná práca našich zamestnancov presvedčila nielen zákazníkov, ale aj akcionárov, ktorí rozhodli o rozšírení prvovýroby z Austrálie aj priamo do Košíc,“ vysvetľuje Richard Duda, generálny manažér a konateľ Howe Slovensko.

Spoločnosť Howe Slovensko začala svoju činnosť v roku  2005 ako dcérska spoločnosť Howe Automotive Limited Australia a postupne si prerazila cestu medzi najvýznamnejšie spoločnosti východoslovenského regiónu. Po úspešnom zvládnutí krízy zažil Howe Slovensko veľkú expanziu, rozšírenie výrobných priestorov, zvýšenie kapacity výroby značiek Land Rover aj Audi. Spoločnosť zároveň otvorila tento rok novú tréningovú halu, s ktorou je tiež spojený nárast počtu zamestnancov.

„Je symbolické, že práve k 10. výročiu založenia spoločnosti Howe Slovensko, budeme otvárať novú výrobnú halu neďaleko od letiska. Pri výstavbe nových priestorov sme vsadili na kvalitu a preto projekt výstavby zastrešuje práve firma Erste Group Immorent. Pre budúci rok pripravujeme nové projekty a tak verím, že v roku 2015 naviažeme na úspechy a pokrok predchádzajúcich rokov,“ vraví Richard Duda.

Immopark v Košiciach má projektovo pripravené haly a vďaka tomu je developer schopný vo veľmi krátkom čase uspokojiť požiadavky aj veľkých priemyselných nájomcov. „Hlavnou pridanou hodnotou nášho projektu je skvelá dostupnosť, pripravenosť areálu pre priemyselnú výrobu a logistiku a v neposlednom rade aj naša schopnosť rýchlo realizovať požiadavky nájomcov,“ dodáva na záver Peter Malík

Projekt Immopark Košice je moderný priemyselný park, ktorý ponúkne v niekoľkých etapách viac než 250 tisíc metrov štvorcových logistických, priemyselných a kancelárskych plôch. Developerom je spoločnosť Erste Group Immorent Slovensko.

Erste Group Immorent (EGI) je v rámci skupiny Erste Group okrem developmentu špecialista na financovanie nehnuteľností a infraštruktúry. Na Slovensku investovala spoločnosť už do Immoparku u Košice a Immoparku Žilina. V Košiciach sú k dispozícií dve haly s celkovou prenajímateľnou plochou 20 000 metrov štvorcových. V Žiline bola v novembri 2014 otvorená nová hala s plochou približne 3 000 metrov štvorcových pre spoločnosť DPD.

Slovenská sporiteľňa, a. s., oddelenie komunikácie
Tomášikova 48, 832 37 Bratislava
Štefan Frimmer, tel. 02/48 62 43 54, e-mail: frimmer.stefan@slsp.sk;
press@slsp.sk

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s

%d bloggers like this: