Klinika ENVY otvára v Košiciach dve nové oddelenia

KOŠICE, 7. januára 2015 (tlacovasprava.sk) – Nové oddelenie optimálnej výživy a regulácie hmotnosti spolu s interným oddelením oficiálne v týchto dňoch otvorila ENVY klinika estetickej medicíny v Košiciach. Oddelenia sa chcú odlíšiť od konkurencie najmä individuálnym prístupom, kvalitou a komplexnosťou poskytovaných služieb, odborníkmi s dlhoročnou praxou ako aj špičkovým prístrojovým vybavením. Služby oboch nových oddelení sú k dispozícii klientom na centrále kliniky v Košiciach ako aj na dvoch pobočkách v Prešove a Poprade.

Cieľom interného oddelenia je poskytnúť klientom priamo na klinike možnosť absolvovať interné predoperačné vyšetrenie alebo vyšetrenie za účelom stanovenia diagnóz vnútorných orgánov rýchlo a bez čakania. Vyšetrenia sú z časti hradené zdravotnými poisťovňami.

Klinika ENVY otvára v Košiciach dve nové oddelenia
MUDr. Daniela Balcová špecialista z odboru vnútorného lekárstva

„Interná medicína má široký záber. Interné vyšetrenie pozostáva z vyšetrenia krvi, fyzikálneho vyšetrenia, stanovenia anamnézy, pomocných vyšetrení – napríklad EKG, prípadne iných ďalších vyšetrení. Na základe zhodnotenia komplexu výsledkov sa stanovuje diagnostika ochorenia, prípadne následná liečba, režim, kontroly alebo sa poskytuje poradenstvo,“ hovorí MUDr. Daniela Balcová špecialista z odboru vnútorného lekárstva.

Interné oddelenie je úzko prepojené aj s oddelením optimálnej výživy a regulácie hmotnosti. Získané výsledky z interného vyšetrenia tvoria základ pre správnu diagnostiku a následné efektívne chudnutie. „Ak sa napríklad zistí z krvných výsledkov porucha metabolizmu, následne je možné po stanovení metabolického typu v rámci životosprávy určiť konkrétny typ  živín, ktorý je pre klienta vhodný“ – dodáva MUDr. Balcová.

Oddelenie optimálnej výživy a regulácie hmotnosti bude poskytovať svoje služby jednak klientom, ktorí trpia nadváhou a svoju hmotnosť chcú výrazne a pod dohľadom odborníkov zredukovať, ako aj klientom, ktorí si chcú svoju ideálnu hmotnosť alebo dobré zdravie udržať dlhodobo. Komplexné medicínske programy, ktoré klinika ponúka spájajú v sebe poznatky z internej medicíny, diagnostiky s poznatkami výživy, obezitológie, dietetiky a cvičebných programov.

Klinika kladie dôraz pri redukcii hmotnosti na odbornú, individuálnu a komplexnú diagnostiku, ktorá sa u klienta vykonáva pri prvej návšteve kliniky. Diagnostika pozostáva z vyšetrenia krvi, kože, zistení stravovacích a pohybových návykov klienta a iných individuálnych súvislostí. Stanoví sa metabolický typ a pomocou najmodernejšieho prístrojového vybavenia sa telo klienta komplexne zanalyzuje.

Prístroj InBody predstavuje jeden z najpresnejších analyzátorov ľudského tela na trhu. Prístroj v sebe spája kvalitu s kvantitou, nakoľko dokáže iba za pár sekúnd poskytnúť veľké množstvo informácií. Oddelenie tiež disponuje prístrojom, ktorý telo doslova dobíja a nastoľuje energetickú rovnováhu buniek“, dodáva MUDr. Balcová, ktorá oddelenie optimálnej výživy a regulácie hmotnosti zároveň vedie.

Po základnej a individuálnej diagnostike a odovzdaní výsledkov klientovi, má klient možnosť výberu jedného z programov redukcie hmotnosti, ktorý zahŕňa edukáciu o životospráve, vypracovanie jedálnička ako aj individuálneho tréningového plánu, kontroly, poprípade tréningy s profesionálnou fitneskou a diplomovaným fyzioterapeutom Natáliou Révajovou Lenártovou:

„Správne zvolená výživa zabezpečuje až 70 % úspechu pri úprave hmotnosti. Ak však chcete zrýchliť metabolizmus, vytvarovať svoju postavu a zabezpečiť si trvalé výsledky, cvičenie je nevyhnutné. Do programu môžu vstúpiť aj naopak klienti, ktorí chcú pribrať svalovú hmotu a získať tak športový vzhľad alebo svoje telo spevniť.”

Klinika v súvislosti s redukciou hmotnosti ponúka klientom pod jednou strechou aj ďalšie pridané služby a produkty, ktoré celkový proces chudnutia a podpory zdravia výrazne zefektívnia.

Nové oddelenia sú otvorené pre klientov denne od 9-tej do 18-tej hodiny. Na vyšetrenia sa je nutné vopred telefonicky objednať.

Viac informácií o novom oddelení nájdete tu: Diagnostika tela a stanovenie metabolického typu

Fotogaléria:

Kontakt pre média:
Ing. Manuela Kočišová
mail: manuela.kocisova@gmail.com
tel.: 0918 187 811

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.