*
článok
Gastro, TLAČOVÉ SPRÁVY, Zdravie & Lifestyle

Nový prieskum prináša prekvapujúce výsledky o vzťahu Sloveniek k pitiu piva!

Prieskum: Slovenky a pivoBRATISLAVA, 10. januára 2015 (tlacovasprava.sk) – Definitívne potvrdené! Nielenže sme národom pivárov, ale podľa unikátnych výsledkov celoslovenského prieskumu pivo obľubujú aj naše ženy – pije ho až 80 %  opýtaných respondentiek nad 18 rokov. Nežné pohlavie pri konzumácií alkoholických nápojov ostáva naďalej nežné. Slovenky totiž pri svojom výbere uprednostňujú ľahšie alkoholické nápoje, ako je pivo a víno.

PIVO A ŽENY

Slovenské ženy sa rady zaujímajú o to, čo jedia a pijú, vrátane piva. Väčšina má dostatok informácií o surovinách, z ktorých sa pivo vyrába. Chceli by tiež zistiť, ktoré pivo sa hodí k akému jedlu a tiež aké rôzne druhy piva na svete existujú.

Slovenky preferujú svetlé pivo (53,3%), no aj tmavé pivo (23,1%) a radler (15,3%) má u nich svoje pevné miesto. Pitie piva je u väčšiny z opýtaných žien normálnou záležitosťou a dajú si ho, kedykoľvek naň majú chuť.

Prieskum: Slovenky a pivo Slovenské združenie výrobcov piva a sladu

Graf č.1: Aké pivo majú slovenské ženy najradšej? Zdroj: Slovenské združenie výrobcov piva a sladu

VERÍME MÝTOM?

Existujú rôzne mýty a tvrdenia, týkajúce sa piva. Jednoznačne najväčším pivným mýtom medzi Slovenkami je, že sa z neho priberá. Súhlas s týmto tvrdením vyjadrilo až 72 %  z celkového množstva opýtaných žien. Faktom ostáva , že ak sa pivo konzumuje v rozumnej miere, môže byť súčasťou vyváženého životného štýlu. Pivo obsahuje menej kalórií ako väčšina alkoholických nápojov. 

Na ilustráciu –  sto mililitrov piva (4 % alkoholu) má 34 kalórií, rovnaké množstvo bieleho vína (11,8 % alkoholu)  obsahuje 74 kalórií  a pri tom istom množstve červeného vína (13 % alkoholu)  ide dokonca o 80 kalórií.

Prieskum: Slovenky a pivo Slovenské združenie výrobcov piva a sladu

Graf č. 2: Do akej miery súhlasíte s tvrdením, že pivo pomáha tráveniu? Zdroj: Slovenské združenie výrobcov piva a sladu

Väčšina zo slovenských žien vie,  že pivo je vyrobené z prírodných surovín  (necelých 90 % odpovedí)  a dokonca pomáha nášmu tráveniu (potvrdilo takmer 90 % žien). Obľúbený mužský argument o z piva rastúcich prsiach, sa u žien nepotvrdil – až 42 % vyjadrilo jednoznačný nesúhlas s týmto tvrdením. Nestotožňujú sa ani s názorom, že by sa pivo nehodilo na spoločenské príležitosti a podujatia.

Slovenské združenie výrobcov piva a sladu realizovalo prieskum „Vzťah slovenských žien nad 18 rokov k pivu ako nápoju“, a to formou kvantitatívneho štandardizovaného dotazovania v štvrtej dekáde roka 2014. Cieľom prieskumu bolo zistiť postoje a názory Sloveniek ohľadne piva, zvyklosti súvisiace s pivom a spoločenské vnímanie jeho konzumácie. Oslovená vzorka pozostávala zo žien starších ako 18 rokov, pričom 93,5 % účastníčok prieskumu bolo vo veku18 – 45 rokov.

Slovenské združenie výrobcov piva a sladu
Slovenské združenie výrobcov piva a sladu je dobrovoľnou profesijnou stavovskou organizáciou, ktorá vznikla v roku 1991. Združuje právnické osoby, ktoré podnikajú vo výrobe sladu a piva  a servisné a obchodné organizácie, ktoré spolupracujú s výrobcami piva. Úzko spolupracuje so Slovenskou poľnohospodárskou a potravinárskou komorou, výskumnými ústavmi, vysokými školami a ďalšími odbornými profesijnými združeniami a zväzmi, najmä v oblasti potravinárstva a poľnohospodárstva. Zapája sa do činnosti európskych pivovarníckych a sladovníckych združení. Od roku 2008 je riadnym členom európskeho pivovarníckeho združenia The Brewers of Europe.

Viac informácií nájdete na http://www.slovenskepivo.sk. Informácie o zodpovednej konzumácii alkoholu a prevencii sa nachádza na verejne dostupných stránkach: http://www.rozumne.sk a http://www.promileinfo.sk.

V prípade záujmu o ďalšie informácie, prosím, kontaktujte:
Danica Polčíková
1st CLASS AGENCY
polcikova.danica@1stclass.sk
0911 119 181

Komentáre

Momentálne neexistujú žiadne komentáre.

Komentuj...

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: